Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Őszintén, működőképes egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Őszintén, működőképes egy kapcsolat ha a férfinak nincs jogosítványa? Vagy ez túl nagy lemondásokkal járna?

Figyelt kérdés
Én gyerekkorom óta úgy éltem, hogy szüleimnek mindig volt 2 autója, édesanyám a városban járkált vele, vásárolni, ügyeket intézni, engem iskolába vinni. Édesapám az övével pedig dolgozni járt, és ha bármilyen családi program, hosszúhétvégés utazás, közeli országban nyaralás volt, akkor természetes volt hogy ő vezetett, ő vitte a családot. Szóval nekem ez természetes volt, 18 évesen én is letettem a jogosítványt, kaptam egy olcsó autót, azóta persze már vettem sajátot, és mindig azzal járok a városon belül. Volt pár komolyabb kapcsolatom, köztük élettársi is, és a volt párjaimnak is ez volt a természetes életvitel. Tehát hogy nekik is volt autójuk, és sokat utazgattunk így a közelben, elugrottunk Pestre csak úgy, elmentünk a Balatonra, Bécsbe karácsonyi vásárra, hosszabb hétvégéken wellnes szállodákba stb. Illetve szintén autóval voltunk Horvát- és Olaszországban, Erdélyben. Soha senki nem várta el, hogy én vezessek egy ilyen kiruccanáson, úgy voltak vele hogy az a férfi dolga, illetve szerettek is vezetni. Most megismertem egy 32 éves férfit, (én 27 vagyok) aki amúgy mindenben tetszik, el tudnék vele képzelni egy kapcsolatot, de nincs jogosítványa, nem is igazán szeretne, és ez aggaszt. Mert a hétköznapok során nincs is gond ezzel, én elmegyek a napi dolgaimra kocsival, ő biciklivel jár, vagy télen gyalog. De ha bármilyen programot szeretnénk azok közül, amit fentebb írtam? Én nem fogok többszáz kilómétert vezetni, úgy hogy ő még gond esetén sem lehet váltósofőr, szerintem ez nem egy nő feladata. Belföldön pedig akkor nyilván a vonat és a busz marad, őszintén szólva egyiken sem ültem túl sokszor, és nem valami vonzó megoldás. De nem is ez a fő gond, hanem ha esetleg gyerekünk lenne. Az számomra teljesen elképzelhetetlen, hogy akkor a vele kapcsolatos tennivalókat is egyedül oldjam meg, én vigyem-hozzam mindig mindenhonnan, ha én dolgozom és nekik el kell menniük valahova akkor a hóviharban, szélben kelljen gyalogolnia a kicsivel stb. Beszéltem vele erről nyíltan, de azt mondta őt nem vonzza a jogsi letétele, balesetveszélyesnek tartja az autós közlekedést, és neki tökéletes megfelel a két lába, meg a biciklije, távolabbi úton pedig a vonatközlekedés. Sajnálom őt elengedni, mert lelkileg nagyon összeillünk, jó vele beszélgetni, együtt lenni, tetszik is. Szerintetek van megoldás, vagy túl nagy kompromisszum lenne és úgyis rámenne a kapcsolat?
2018. nov. 17. 09:13
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem, ha valaki, legyen az férfi vagy nő a mai világban nem tud vezetni (nincs jogosítványa) az olyan, mintha a középkorban nem tudott volna lovagolni.

Vezetni kb alap, persze nem kell mindenhova kocsival menni,

Én se megyek mindenhova kocsival. Belvárosba tömegközlekedésse, Balatonra néha vonattal, de általában kocsival.

Most, ahol élünk (nem Magyarország) nincs tömegközlekedés. Semmilyen. Nagyon beszűkült lehetőségeink lettek volna városrész választását illetően, ha nincs mindkettőnknek jogsija, és mindenhova tömegközlekedéssel kell menni.

2018. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 mikeXxX ***** válasza:
81%
Most csak ennyi a probléma de ez csak hatványozódni fog később szóval pá pá.
2018. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
66%

Nem értem. Neked van autód, nem? Akkor mit érdekel, hogy neki van-e? Tudsz te vezetni, probléma megoldva. Ne csináljunk már ebből is nemek harcát ffs.

N

2018. nov. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Lehet hogy több nőnek van már jogsija kocsija mint pasinak?
2018. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!