Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mindegy, hogy kivel van az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindegy, hogy kivel van az ember csak legyen valaki? Tényleg túl válogatós lennék? 20/L

Figyelt kérdés

Nincsen párom, ami a baráti körömben is téma, mert az összes barátomnak van párkapcsolata, csak én vagyok egyedül és emiatt szeretnek ezen csámcsogni. A múltkor viszont már nagyon elegem volt abból, hogy kb. fél órája azt hallgattam, hogy szereznem kellene valakit és menjek ide, csináljam ezt és különben is nem egy nehéz dolog párt találni, nekik is mindig volt valakijük, most is itt van az XY, csak lejjebb kellene adnom az igényeimet és bla, bla, bla... már fel is idegesítettem magamat a 'bölcsességeiken'. Mindegy, hogy kivel van az ember csak legyen valaki vagy pedig érdemes megválogatni? Valamint az is felmerült bennem, hogy velem van a baj és túl sokra vágyom vagy csak eddig még nem volt szerencsém?


Én eddig úgy voltam vele, hogy inkább legyek egyedül, amíg nem találok olyat, akivel szívesen összejönnék, de most még ezen is elgondolkoztam. Például a barátnőim partnerei egyáltalán nem szimpatikusak (pl. trágár beszéd, bunkók, idétlenek, lusták, felvágósak, bulizásból és bandázásból áll az életük stb.), szóval nekem eszembe nem jutna egy ilyen sráccal ismerkedni. Viszont sokaknak ők is megfelelnek és már ez is valami stb., szóval lehetséges, hogy tényleg hülyeség válogatni, mert már az is egy lépés, ha egyáltalán találok valakit.


A másik kérdés pedig ugye az elvárásaim. Ami számomra fontos az az, hogy az illető legyen 'normális' és ez alatt olyasmire gondolok, hogy pl. legyen egy normális értékrendje, tudjon viselkedni, legyen értelmes, legyenek tervei és tegyen is értük (pl. tanulás vagy munka) és ne csak úgy tengjen-lengjen stb. Számomra minden emberi kapcsolatban alapvető az őszinteség és a figyelmesség, szóval ezt egy párkapcsolatban is elvárnám, ahogyan igénylem a törődést, a gondoskodást is. Fontos, hogy tudjunk kommunikálni egymással, megértsük egymást, bízzunk egymásban, legyen valami közös pont az életünkben és persze, a hűség sem egy utolsó szempont. A külsővel kapcsolatban nincsen semmi konkrét elképzelésem, hogy pl. legyen szőke, kék szemű, kigyúrt vagy barna hajú, barna szemű, vékony... elég széles körű az ízlésem (ettől függetlenül nyilávn nem mindenki tetszik, de nincsen ilyen konkrét elképzelésem), viszont az ápoltság és az igényesség alap. Nagy vonalakban ennyi, én ezt nem tartom soknak vagy túlzásnak, viszont a barátnőim szerint ez igenis az.


2018. dec. 23. 23:58
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%

"Barátnőim szerint"

Szabad tudnom miért nevezed barátnőknek?

Nem értenek meg, nem fogadnak el és nem úgy akarnak rajtad segíteni, ahogy te azt szeretnéd. Téged osztanak miközben neked van igazad (legalább is én ezt osztom).

Csak mert ők nem ütik a szintet, az nem jelenti, hogy az elvárásaid magassak.

Ha a leírtakat te is nyújtani tudod, nem csak elvárni (feltételezem igen, de van akinél ez nem olyan egyértelmű) akkor egy ritka és értékes lány vagy!

2018. dec. 24. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Én egy kisvárosban lakom, ahol leginkább nálam idősebbek és fiatalabbak élnek (az én korosztályom pont az a kategória, aki pl. tanulás vagy munka miatt elköltözik), viszont az időm nagy részét egy másik városban töltöm, ahol tanulok. Ott aztán bőven vannak fiatalok és különféle szórakozási, kikapcsolódási lehetőségek stb., szóval nem azzal van a probléma, hogy nem járok emberek közé. Jó, mondjuk a szakomon nagyon kevés a fiú és nem marad sok, ha leszámolom azokat, akik valami miatt nem jöhetnek szóba (pl. nem akar kapcsolatot, nem kedvelem, meleg stb.), de azért eljárok egyetemi bulikba és egyéb rendezvényekre, ha időm engedi, akkor elmegyek egy-két klubba is (pl. könyv, nyelv) és régebben sportoltam is (erre sajnos most se időm, se pénzem, hogy folytassam), tehát találkozom emberekkel. Viszont nekem eddig nem sikerült igazi, rendes kapcsolatot kialakítanom. Ez alatt egyébként nem is csak a párkapcsolatra gondolok, hanem a barátságra is, mert ugyanazt érzem mindkettőnél. Azért sok ismerősre, haverra vagy akár barátra tettem szert, beszélünk, elmegyünk ide-oda stb., mert összekovácsolódik a "csapat", viszont még mindig az az érzésem van, hogy ezek inkább ilyen...talán nem is felszínes, de inkább lazább, kényszer kapcsolatok, amik addig tartanak, amíg a szemeszter. Akárhányszor próbáltam ismerkedni, mindig az történik, hogy átcsap a dolog egy ilyen tragikomédiaszerű, szánalmas, görcsös és nagyon bizarr dologba. A másik pedig az, hogy elég sok ilyen "barátnak szuper vagyok, de több nem kellene" történet is van, ami megint nem túl sikeres. Aztán olyan is sokszor előfordul, hogy nem azok környékeznek meg, akiknek örülnék (pl. link, tróger, nőcsábász, bunkó stb. emberek).


Amúgy én azt gondolom, hogy összhangban vagyok az elképzeléseimmel. Most nyilván, nem tartanám őket fontosnak, ha magammal szemben teljesen más elvárásokat állítanék, gondolok itt olyanokra mint pl. hűség, őszinteség vagy elszántság, tervek. Én nyitottnak tartom magam, meghallgatom a másikat, odafigyelek a másikra és törekszem arra, hogy megértsem a gondolatait és értelmesen tudjunk kommunikálni stb., de nyilván ezekhez (pl. kommunikáció, bizalom stb.) nem csak két ember kell, hanem idő is (tehát nem arra gondolok, hogy rögtön az elejétől kezdve minden tökéletes legyen). A külsőm pedig vagy tetszik valakinek vagy nem, de odafigyelek magamra és ápolt is vagyok.

2018. dec. 24. 02:09
 13/21 Rockarc ***** válasza:
89%

Kerdezo, szerintem semmmi baj nincs veled. Komolyabb vagy az atlagnal. A ferfiak 20 evesen meg akkora gyerekek, hogy egy 20 eves no siman zsebre rakja oket.


Sokszor szoktam sajat kezbol peldalozni, hatha hasznosabb, mint a partvonalrol bekiabalva. Ha visszagondolok a 20 eves onmagamra, olyan kergebirka voltam, hogy csak na, pont a baratnoid kedvenc kategoriajaba tartoztam akkor. Ahogy szepen leirtad, kimaxoltam azt a jellemrajzot. Volt egy nagy cimboram, minden orult dolgot egyutt csinaltunk. Mindent. Kepletesen mondva fejest ugrottunk barmilyen medencebe. A fo kulonbseg kettonk kozott az volt, hogy o csukott szemmel ugrott osztonbol, en pedig tudatosan felmertem a helyzetet es ugy ugrottam vele. Az eredmeny, hogy neki lett egy par ev felfuggesztettje, en nem leptem at a vonalat.


Aztan evekkel kesobb csak kikupalodtam. Szoval csak annyit akartam mondani, hogy ott vannak azok a sracok is a baratnoid tarsasagaban, akik kesobb mar meg fognak felelni a celok, tervek, "normalis" viselkedes felteteleknek, de addigra mar parkapcsolatban. Tudom, hogy a mostani helyzetben ez boven sok a te lelki allapotodnak. A masik megoldas, ha bemesz a konyvtarba es a legeldugottabb asztalnal ott lesz egy olyan alany, aki addig meg sem szolal, amig le nem ontod egy pohar vizzel, akkor is csak annyit mond, hogy bocsanat. De legalabb mar tudni fogod, hogy beszel. Onnantol neked kell kihoznod belole a legtobbet, amit tudsz. Az passzolni fog a feltetel rendszeredbe, de az eletben eszre sem venned, mint ferfit, nem veletlenul.


Amit irni akartam, hogy szerintem jobban jarsz, ha az elvarasaidat jegeled egy par evre, es megprobalod az ertelmesebbjet kivalogatni a kinalatbol, az erettseg majd kesobb fog megjonni hozza.


42F

2018. dec. 24. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen megtudlak érteni. Nem vagy egyáltalán válogatós ezt most leszögezem, csak van egy normális értékrended amit nem adsz "lejebb" meg felesleges is lenne olyan emberrel összejönni aki nem illik hozzád aztán csak rosszabb lesz. Én körülöttem is baráti..stb mindenkinek kapcsolata van, egy időben zavart, de ez is csak az ego. Szerintem megéri várni,keresni azt a valakit aki hozzádillik,normális, van értékrendje,célja az életben, mivel én is ilyen emberrel jönnék össze akivel megtudom magam érteni, van normális kommunikáció,mély beszélgetések, nem csak a felszínesség, hanem értelem/tartalom is van mögötte, ettől függetlenül tud hülye is lenni mert az elengedhetetlen az élethez. Szerintem fogd fel úgy hogy te is megfogod találni azt az embert, azt ne kérdezd hogy hogyan,hol mikor és merre azt majd tudni fogod. A szerelmet nem lehet erőltetni, az kialakul vonzalom alapján,mivel elsőnek lehet a külsője tetszik meg aztán ahogy egyre többet kommunikálsz vele,ismered meg annál jobban megfog majd a másikban valami...stb

Szóval fel a fejjel, én sem rágódok a párkapcsolaton, a megfelelő időben elfog jönni,addigis dolgozom a célomon,hogy jobb legyek saját magam szemében mint előző nap és fejlesszem magam. Nem a másik feledet kell keresni mert akkor az azt jelenti hogy te nem vagy egy egész, hanem azt aki kiegészít,hozzád tesz valamit és szintúgy te is hozzá. Ez a tökéletes kapcsolat. :) 21/F

2018. dec. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam hogy ha kiszeretnéd ezt a témát vesézni,nyugodtan rám írhatsz. Előző voltam.
2018. dec. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Most őszintén. Melyik említésre méltó férfinak kell egy ilyen válogatós hercegnő? Jobb is hogy egy ilyen öntelt, válogatós hárpia nem szaporodik. Van már belőlük épp elég.
2018. dec. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

Ezeket a sorokat megérte végigolvasni. Igazából szerintem teljesen igazad van, de mindkét félnél hasonló a helyzet. Sokszor beérik valamivel, aztán megszeretik, legyen az illető paraszt, nagyszájú stb mivel kialakul egy szeretet az illető felé és innen már az ő hibái is átlagosak lesznek.

Szerintem a legrosszabb dolog amit mondtál hogy mindig van valaki. Ha mindig van valaki sosem ismerheted meg önmagad igazán, és csak valami felszínes ismereted lesz magadról ez pedig szerintem szomorú.

A baráti kapcsolatokkal is igazad van. Ha megnézed az emberi kapcsolatok jó részét a kényszer szüli. Ha nem adott helyen tanulnak, dolgoznak simán elfelejti egymást a 2 ember.

Az elvárásaidból pedig nem tudom hova kellene leadni, vagyis én nem értem. Szerintem nem csúcsdolgokat vársz el mint élsport, 20 évesen 100 milliókat termelő vállalkozás vagy egyéb manapság "értéket adó dolog", hanem egy normális mentalitást.

Találd meg az apró előnyöket, ez a fontos. Ha nincs kapcsolatod, csinálj olyat amiben örömöd leled, mert ha kapcsolatod lesz kevesebb idő marad ezekre, addig élvezd ki amíg lehet:) Valamint! Inkább legyél egyedül "boldog" mint kapcsolatban "szomorú". Nem jó amikor csak nyelsz egy kapcsolatban, és hiába kéred a másikat apró dolgokra ha nem hajlandó, és a szakítás ugyan úgy fáj ha lelkiismeretesebb vagy:)

2018. dec. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
22%

"Akárhányszor próbáltam ismerkedni, mindig az történik, hogy átcsap a dolog egy ilyen tragikomédiaszerű, szánalmas, görcsös és nagyon bizarr dologba."


Az igényeiddel szerintem nincs semmi baj, de írod, hogy komolyabb barátságokat sem sikerült (még) kialakítanod, szóval alapvetően lehet benned valami gát, ami visszafog attól, hogy neked való embereket ismerj meg.

2018. dec. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs semmi gond! Várd csak ki amíg lesz egy számodra vonzó fiú. Megfelelési kényszerből nem érdemes kialakítani párkapcsolatot, mert meg fogod bánni.
2018. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 21 évesen lett először barátom, de sokkal kiegyensúlyozottabb és érettebb a kapcsolatunk mint azoké a barátnőimé, akik tinikoruk óta kb havonta cserélgetik a pasikat. Semmi értelme csak azért összejönni valakivel, hogy legyen párod. A másikkal és magaddal szemben is gonosz dolog, ráadásul hosszú távon abszolút nen működőképes egy ilyen "kapcsolat". Szerintem mondd meg a barátaidnak, hogy nyugodtan leakadhatnak a témáról, vannak más dolgok a nagyvilágban, amivel foglalkozni lehet.
2018. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!