Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más is beleunt már ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is beleunt már ilyen téren a társkeresésbe?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, hogy egyre jobban unom a társkeresést és már nincs kedvem lefutni ugyanazokat a köröket. Főleg, hogy a legtöbb esetben már előre látom, hogy mi lesz a dolog kimenetele.

Régebben még tapasztalatlan voltam, nem voltak túl nagy elképzeléseim. Gondoltam, hogy lesz pár kapcsolatom, aztán találok valakit, akivel nagyon passzolok és minden happy. Persze, problémák lesznek, de összességében tök jó lesz minden.

Aztán ugye, egyre jobban kristályosodtak a dolgok. Most már nem érzem, hogy találok megfelelő társat és minden tök jó lesz. Sőt, igazából azt sem, hogy lesznek kiemelkedő pillanatok.


Eddig szokásos sztorinak tűnhet, sikertelen férfi panaszkodik, de a fordulat pont ez: Igazából mindig volt valamilyen szinten lány a képben. Gimiben-egyetem elején volt egy hosszú és komoly kapcsolatom, olyan tinisen felnövős. Voltak jó pillanatok, de utólag már összességében nem tűnik olyan nyerőnek a dolog, mert sokkal többet adtam a kapcsolatban és kimaradt egy csomó olyan apróság, amire vágytam. (Lehet, hogy ezek másnak lényegtelenek, de nekem sokat jelentettek volna.)

Aztán jött még egy komoly lány, akivel kicsit több, mint egy évig voltam együtt, de annak is vége lett.

Közben voltak kisebb-nagyobb dolgok, pár laza kapcsolat, de ezeknél nem éreztem azt, hogy igazán társ lenne a másik. Volt, ahogy nyíltan csak szexről volt szó, volt, hogy odavoltak értem lányok, de hiányzott belőlük mindig valami. Volt pár olyan lány, akikkel komolyabbat is eltudtam volna képzelni, de náluk vagy egyáltalán nem volt esélyem vagy ha igen, képbe került nálam jobb. Voltak olyan lányok is, akik először kifejezetten hajtottak rám, előadták, hogy mennyire passzolunk, de aztán konkrét válasz nélkül mégsem lett több.


Természetesen dilemmáztam a dolgon, kerestem, hogy mit is csinálhattam rosszul. Beszélgettem erről több emberrel is, de velük nem mentem sokra. A környezetem szerint megnyerő a személyiségem, sok dologban egyedi a szemléletem, a humoromat bírni szokták, intelligensnek tartanak. Nem tartom magamat tökéletesnek, sőt... De meglepően sok pozitív visszajelzést kaptam.

Így végül arra jutottam, hogy a külsőmmel lehet a gond. Főleg, hogy volt egy időszakom, amikor edzettem és sokkal több lány kezdeményezett nálam. Viszont náluk azért érezhető volt, hogy elsősorban nem a személyiségem miatt kezdtek érdeklődni, amit eléggé kiábrándítónak éreztem. Állítólag az elvárásaim alap dolgokból állnak, mégis nagyok.


Szóval az évek alatt történt egy csomó dolog és átértékeltem a társkeresést. A környezetemben már egy ideje nem látok olyan lányt, akire tényleges társként tudnék tekinteni. Ismerkedtem pár évet, de lehidaltam, hogy milyen csajokba botlottam.

Most már nem érzem, hogy úgy tudnék lenni egy kapcsolatban, hogy teljesen elengedem magam. Nem tudnék megbízni a másikban, hogy nem cserél le, nem érdekből van velem és hasonlók, mert egyszerűen ezt tapasztaltam sorozatosan és ezt látom a környezetemben. Nem akarom már megnyitni a személyes terem.


Nem panaszkodni szeretnék, csak kíváncsi vagyok, hogy más hogy látja a dolgot, esetleg volt már hasonló helyzetben és mi lett végül vele. Esetleg aki tudna valami tanácsot adni vagy olyat írni, amit szerinte érdemes lenne átgondolnom, azt is kíváncsian várom.


Tudom, sok lett, de köszi, hogy elolvastad!


2019. febr. 3. 02:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Bár nőnemű vagyok, és nem igazán van 'rutinom' a társkeresésben, de szerintem kicsit pihentesd a témát. Nem gondolom, hogy olyan szörnyű személyiséggel rendelkeznél ami gátolna. Azt is megcáfolnám - igen, így látatlanban- hogy a külsőddel lenne gond, hisz nem volt mindig társkeresési problémád. Kicsit változott a világ is. Vagy csak nagyon próbálkozol, rossz helyeken. De semmikép se add fel, inkább kicsit pihenj, lazíts.

Sok sikert!:)

2019. febr. 3. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Tudom, sokak szerint nagyképűség, ha valamit elismer az ember, de a személyiségemben én sem érzek óriási problémákat. Bizonyos tekintetben pont, hogy túl pozitívnak szokták tartani.

A külsőmmel kapcsolatos dolgot köszönöm, de az arcommal kapcsolatban tényleg nem nagyon kaptam pozitív visszajelzést. Akiket megfogtam, azokat nem az arcommal :D

Szerencsére nem vagyok kapcsolatfüggő, nem esek kétségbe, most is lenne lehetőség, de szeretem elemezni és megérteni a dolgokat. Ezen a téren pedig vannak vakfoltjaim... Most inkább suli/munka/személyes kreatív dolgok vonalon mozgok, minimalizálva a kapcsolatokat.

Köszönöm! :)

2019. febr. 3. 03:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

En is no vagyok ...

De ha elegem van akkor egyszeruen abba hagyom es nem ismerkedek

Persze ettol meg nyitott vagyok mert ki tudhatja ...

2019. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ên azt hiszem , ebbe a párkeresési dologban a lényeg, hogy mindkét fél adja bele a maga részét, és elfogadását. Nehéz megfogalmazni, de nem lehet arra várni, hogy " majd ha olyan lesz, amit akarok/ elképzeltem.....". Sose lesz olyan, vagy nagyon nagyon ritka esetben.
2019. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a bizalom. Na, az ami még egy sarkalatos pont.
2019. febr. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik itt több női választ fogsz kapni, talán mert többünket jobban érdekel a téma.

A probléma szerintem a "keresés" szóban rejlik. A keresgélés számomra erőltetett, nagyon leegyszerűsítve, választok a kínálatból. Mint amikor cipőt akarok vásárolni, de csak egyetlen cipőboltba megyek be, mert gyorsan túlakarok lenni rajta, és a meglévő kínálatból kiválasztom a legmegfelelőbbet, de az sem álmaim cipője, és nem is a legkényelmesebb, aztán rájövök nem kellett volna elkapkodni, mert nem is volt olyan fontos. Jobb lett volna, ha még járok kicsit nyitott szemmel, megnézegetem a kirakatokat.

Azok a férfiak akik mély nyomot hagytak bennem, sosem kerestem, csak jöttek váratlanul, a megfelelő időben.

A direktben való keresés azért nem tud általában sikeres lenni, mert arra összpontosítasz, hogy megfelel-e a kritériumaidnak. Ilyenkor, ha értékeled 5 pontos skálán háromra, akkor akkor már addig eljutottál, hogy valószínűleg lefekszel vele.

Az ötpontosok maguktól jönnek amikor épp nem számítasz rá.

2019. febr. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#6os! Igazad van, de nekünk, nőknek még mindig könnyebb elfogadni egy pasi udvarlását, mint a pasiknak kezdeményeznie.

Illetve mehet egy ember több cipőboltba is ( a példádnál maradva) , egyikről a másikra, keresgélve , csak az idő telik.

2019. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnik, hogy épp azért untál bele, mert erőlteted a kapcsolatokat, túlságosan keresgélsz elégedetlenül, nem tudod megélni a pillanatokat.


“kimaradt egy csomó olyan apróság, amire vágytam”


Amúgy szerintem nem attól lesz föltétlenül szép a kapcsolat, hogy a társad a vágyaid kielégítőjévé válik, mint valami alárendelt használati eszköz. Az az érzésem, hogy a személyiségeddel is gondok lehetnek, mintha nem önmagáért választanál és szeretnél egy nőt, hanem azért hogy az elvárásaidat zúdítsd rá.

2019. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Később fogsz rájönni, hogy a múltban mi miért történt. Én hiszek abban, hogy "a megfelelő helyen, a megfelelő pillanatban" jönnek el a nagy dolgok. Ez sokszor várat magára.
2019. febr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minden téren..xarok rá. :D

Ne keresd és akkor lehet, hogy megtalál. :)) F

2019. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!