Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van még esélyem a párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még esélyem a párkapcsolatra, ilyen körülmények között? Több lenn

Figyelt kérdés

Tehát sorolom:

- 30 idén, de még nem volt barátnőm, sőt még csak nem is csókolóztam

- magamnak való vagyok, egész nap csak itthon ülök és gépezek

- az előző miatt állásom se volt még, tehát kb nyugdíjam se lesz már mert nem lesznek meg az évek

- semmihez sem értek, pedig faluhelyen lakom

- interneten lévő tesztek után azt is megállapítottam, hogy adhd-s figyelemzavarom van

- mielőtt az adhd-t nem tudtam, addig azt gondoltam magamról hogy komplett hülye vagyok, mert ugye nem tudtam figyelni és mindig kinevettek, diákok/tanárok, mindenki

- ez nagyban hozzásegített a ma kialakult helyzethez, és sokan mondták hogy pszichológushoz kellene menni stb, na és az sem lehetséges

- mert velemszületett büszkeségem van (mind anyumnak/papámnak is volt), ami miatt semmilyen érzelmet nem mutatok ki (pl: temetéskor sírni) mert szégyenlem, és azt gondolom hogy ki fognak nevetni, és ezért se megyek pszichológushoz, mert akkor már nem vagyok ugye "tökéletes", mert szakemberhez fordultam...


Van kiút ebből az ördögi körből? Vagy vegyek be egyszerre sok fájdalomcsillapítót és a következő életben újra próbálkozzak???



2019. ápr. 6. 14:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek az utolsóval én voltam az első válaszoló, csak összekéne szedned magad, külső alapján választanak az emberek párt hidd el nekem, a külső tükrözi a genetikát, és a hülyeségeidet, eddigi életpályádat ha a te esetedben nem, akkor tiszta lappal indulsz, ha valakinek tetszik a te genetikád, csak hozd rendbe magad. Akinek egészségtelen, nemiségben csődött mondott, változtathatatlan külseje van az van meglőve, nem te, te neked csak egy pszichológus kéne.
2019. ápr. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked most egy párkapcsolat a legkisebb gondod. Előbb te legyél életképes ember, aki el tudja tartani magát, és majd utána foglalkozz ezzel.
2019. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Te járnál egy ilyen emberrel, amilyen te vagy?

Először is erre válaszolj. Utána szedd össze magad és olyan legyél, amilyet te is szeretnél kapni.

2019. ápr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

"össze kéne szedned magad" "gondolkodj pozitívan"

Mekkora tanácsok, soha nem is gondoltam volna hogy így is lehet...

Komolyra fordítva a szót, én már nem tudom hogy mit akarok, nincs akaratom se már, kiégtem, megkeseredtem már... Ez olyan fokú kiégés amikor már nem kicseréled autóban az alkatrészt, hanem új autót veszel...

2019. ápr. 6. 16:37
 15/22 anonim ***** válasza:
90%
Ahogy a súlyos fizikai betegségeket, mint a rák vagy az autoimmun betegségek, úgy a szellemi zavarokat, mint az ADHD sem neten diagnosztizáljuk. Nem keseregni kell, hogy ilyen az élet, hanem igenis elmenni szakemberhez, pszichiáterhez aki segít, és iránymutatást ad. Az meg, hogy büszkeségnek hívod, hogy felnőtt fejjel nem éred fel, hogy segítséget kell kérned az a te szegénységi bizonyítványod. A közhiedelemmel ellentétben a pszichológusok, pszichiáterek nem arra vannak, hogyk önyveket írjanak, hanem hogy segítsenek az embereknek olyan helyzetekben, amivel nem tudnak egyedül megbirkózni, ez pont egy ilyen helyzet.
2019. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

jaja de faluhelyen tudod hogy hívják azt, aki pszichológushoz jár? H-val kezdődik, E a vége, H-Ü-L-Y-E

Mint írtam fentebb, nekem hatalmas szégyenérzetem is van a büszkeségem mellé, csupa jó tulajdonságokkal áldott meg a jóistenke

2019. ápr. 6. 19:25
 17/22 anonim ***** válasza:
86%
Tehát faluhelyen jobb véleménnyel vannak arról aki 30 évesen naphosszat a szobájában ül, semmi kapcsolata, nincs munkája és kilátásai, mint arról aki úgy döntött, hogy változtat a helyzetén és ehhez mer segítséget kérni? És még ha így is van, ha nem mozdulsz ki és nincsenek kapcsolataid, mit számít mások mit mondanak rád? Miben változik a helyzeted, attól hogy lehülyéznek?
2019. ápr. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
de egyébként honnan tudnák meg, hogy hová jársz? :D nem faluban fogsz elmenni pszichológushoz, hanem máshol... mondj valami tök mást, kamuzz róla :D
2019. ápr. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
51%
Nincs baj veled. Szíved joga büszkének lenni, kezeletlen adhd-snak lenni, megkeseredett munkanélkülinek lenni, csak akkor ne várj párkapcsolatot... valamit valamiért.
2019. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Elsődleges tennivalód: SZAKpszichológushoz menni. Hozzá pszichiáter írja meg a beutalót, tehát előbb pszichiáterhez.

Tudom hogy nehéz a környezet előítéleteit elviselni, de ez most jóval kisebb gond, mint az alap helyzeted.

Fontos különbség hogy nem pszichológushoz mert az csak cseverészni fog veled, hanem szakpszichológushoz! Az elbeszélget veled, de nem azért hogy lelkifröccsöt adjon, hanem hogy szakvéleményt állítson föl, és teszteket is kitöltet veled. Ezután szakvéleményt állít ki, amely alapján a pszichiáter ad valamilyen - remélhetőleg épkézláb és hatásos - kezelést.

De add fel, de a büszkeséget - nem végleg, csak egy kicsit - vedd lejjebb!


Én Aspergeres és ADHD-s vagyok, 45 éves.

Az általad leírtak alapján 100% hogy gyógyszeres kezelésre is szükséged van. Csak nagyon nem mindegy hogy milyen. Ehhez kell egy szakvélemény - vagy több.

Sokan mondják hogy a gyógyszer nem megoldás. Önmagában talán nem, de attól még szükséges. A büszkeséged használd fel arra hogy kiállsz az ilyen megmondó emberekkel szemben, és azért is elmész pszichiáterhez ÉS szakpszichológushoz! Ne hagyd magad!

Én 21 éves koromban hagytam magam lebeszélni, és a pszichiáterem sem állt a helyzet magaslatán, és nagyon megszívtam. És az évek valóban csak telnek.

2019. ápr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!