Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lehet manapság olyan férfit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet manapság olyan férfit találni, aki nem szeretne gyereket vállalni az élete során és elégedett azzal ha a párjával boldogságban eléldegélnek kettesben?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 12. 19:37
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is alkalmatlan vagyok rá, meg párom sincsen.
2019. ápr. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben ezt szeretném. (37F)
2019. ápr. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%

Ezt sosem értettem, hogy egy nő hogy ne szerezhetne gyereket.

Ha belegondolunk, ez egy evolúciós drive, ami fenntartja az emberiséget, és gondoskodik a generációk utánpótlásáról.

Számomra mindig aggodalommal tölt el, hogy nők így vélekednek erről.

Persze ez a felgyorsult világ következménye, ahol persze, hogy sokkal kényelmesebb kijelenteni, hogy "ááá én nem vagyok alkalmas anyaságra.../nem való ez nekem" és innentől kezdve nem is kell semmi energiát fordítani arra, hogy esetleg végiggondoljuk, hogy mégis csak képesek lennének rá.

Menő állások van? Vagy csak szimplán elértél valamit az életben amire büszke vagy? Szerinted ezt elérted volna ha az elején ugyanígy legyintesz rá, hogy:" áhh hagyjuk, nem nekem való..." Mert szerintem nem.

Szerintem nincs szexibb, vonzóbb annal, mint amikor egy nőnek felcsillan a szeme egy aranyos gyerek láttán, és lázod, hogy mennyire elvarázsolja őt a helyzet, és mennyire rémisztő és hideg az a szituáció, amikor kijelenti egy nő, hogy ki nem állhatja a gyerekeket/nem tervez gyerek...

Ez a véleményem.

Ja és ne lepontozz, ha valami nem tetszik, hanem állj bele a véleményembe, és írd ez alá.

2019. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le.

Örülök annak, ha valaki gyereket tervez és szeretne stb. és támogatom benne, ha ez őt boldoggá teszi. Nekem a karrierem fontos szempont, sok mindent egy gyerekkel nem lehet kivitelezni, számomra elképzelhetetlen, hogy otthon maradjak évekig és kiessek a munkámból és egész nap a síràst kellene hallgasam, pelenkázni stb., másrészt nem érzem magam komfortosnak a közelükben, pl. irritál ha sír, hisztizik és nem tudok ellene mit tenni, hogy hagyja abba stb. Ha pedig a szülésről beszélnek a közelemben és annak folyamatáról egyszerűen rosszul leszek az egésztől. Más női ismerősöm is van így ezzel, így nem ritka jelenség.

2019. ápr. 13. 08:19
 15/23 anonim válasza:
Nálunk megértő fülekre találsz, lépj be Facebook csoportunkba: Gyermekmentes Övezet ;-)
2019. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, kíváncsiságképpen, hány éves vagy?
2019. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
27
2019. ápr. 13. 13:47
 18/23 anonim ***** válasza:
A "csinálás" az rendben van? :)
2019. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy ha valaki kiír egy ehhez hasonló kérdést, valaki egyből ideesik, és elkezdi térítgetni, hogy "de gyerek az KELL!". Tényleg szörnyű lehet, hogy egyszerűen nem képesek egyesek felfogni, hogy ez mindenkinek a saját, legmagánjellegűbb döntése, ami egy életre szól.

Ket gyerekem van, tudom mivel jár, akár anyagilag, akár az életemet, a saját időbeosztásomat, a munkahelyi előmenetelemet illetően. Senki, aki a masik embert győzködi, hogy deigenis kell az a gyerek, nem fog odamenni, és átvállalni a temérdek feladatot, meg a felelősséget, amivel ez jár. Mindenki csak a jó oldalát ecseteli, a szívást, amivel az ember naponta megküzd, azt senki. És elég egy enyhe ADHD, egy étellalergia, vagy egy válás, és a kihívás többszöröződik. Hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy kell-e neki ez az egész!

Én nem bántam meg, hogy gyerekeim vannak, de nem is azért vannak, mert mások mondták, hogy legyenek. Nem vagyunk átlagos család, mert én anyaként rendszeresen lelépek gyerekmentes programokra, vagy néha csak úgy elbújunk a parommal, míg a nagymama vigyáz rájuk. Hihetetlenül szerencsés vagyok, hogy ezt megtehetem, mert az a típus vagyok, aki másképp már belehülyült volna. És én is kapom az ívet rendszeresen, hogy sz@ranya vagyok a sok okostól, aki azért èl, hogy belepofázzon mások életébe.

A legtöbb gyerekmentes ember sokkal felelősségteljesebben gondolkozik, mint sok szülő. Kellő önismeretük van, tudják, miért nem akarnak gyereket. Nem gyerekgyűlölők. Én se utálom a kutyákat, menhelyet is segítek, de tudom, hogy nem kellene saját, mert nem lennék elég jó gazdi. Nem választok kutyás társat sem. Ez ennyire egyszerű kellene, hogy legyen.

2019. ápr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyunk állatok, ezért különösen rossz érv, hogy ez egy drive, a Maslow piramis se jelöli, a kultúra se diktálja azt, hogy muszáj gyereket vállalni, még a miénk sem, pedig az híresen konzervatív ilyen szempontból. Nem KELL gyerek, régen se vállalt mindenki, ma meg főleg nem fenyeget minket a kihalás veszélye. A gyereket nem vállalók épp úgy szerethetik más gyerekeit, csilloghat a szemük másétól, anélkül, hogy ők fel akarnának nevelni egy sajátot. Érdekes, hogy a nők jóval több kritikát kapnak, ha tudatosan gyerektelenek (de gyerektémában bármilyen más helyzetben is jobban ki vannak téve a kritikának), mint a férfiak.


Kedves kritikus kommentelő, ha te akarsz gyereket, akkor biztos nem egymást keresitek. Bármilyen véleményed lehet, de nagyon erős általános kijelentéseket tenni egy olyan rétegről, akiknek nagyon sokféle és személyes érvük van a döntésükkel kapcsolatban. Pont annyiféle, mint a gyerekvállalás mellett is. Van, aki azért vállal gyereket, mert ezzel akarja összetartani a kapcsolatát, más nem védekezik és becsúszik, megint más egy nárcisztikus szerencsétlen, akinek csodálók kellenek, meg feltétel nélküli szeretet, de nem tud adni cserébe semmit. Vannak nyilván azok is, akik alkalmasak is rá, akarnak is. De amikor a gyerekeket tologatják a kocsiban, nem tudod, hogy ők melyik kategóriába tartoznak. Őket vajon miért nem éri ennyi vád és negatív vélemény - alaptalanul? Mert szaporodtak? Azt majdnem bárki tud 14 és 45 között valamikor.

2019. ápr. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!