Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezzel a betegséggel lesz valaha párkapcsolatom, vagy mondjak le róla?

Figyelt kérdés
Paranoid skizofréniás vagyok. Ez kizáró ok?
2019. máj. 2. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy másik mentális betegnél nem lesz kizáró ok. Szóval próbálkozz, mert van esély, hogy így is találsz hozzádillőt! Még ha picike is ez az esély... de amíg van, addig ne add fel! 🙂


Pszichiáterednél/pszichológusodnál/kezelőorvosod szerintem rákérdezhetsz, hogy ő hogyan látja a helyzetedet, tud-e esetleg csoportot, ahol ismerkedhetnél. Szóval szakember jobban átlátja mik a lehetőségeid, mint mi, látatlanban.

2019. máj. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kizárt, nekem is azzal diagnosztizált a párom. Igaz nala már eleg egyértelmű a félrediagnosztizálás :-( Egy szerető pár vagy segítő család nagyon sokat tud javítani az állapoton. Sajnos sokan félnek a pszichés betegségektől így előítélettel vannak, de én nagyon örülök hogy adtam esélyt magunknak mert tőle ezerszer többet kaptam mint bármelyik korábbi partnertől összességében!
2019. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

16 évig éltem egy mentális beteggel. Az ellenségemnek sem kívánom.

Sajnálom őket, de a velük élő embereket is megbetegítik. Nekem évek kellettek ahhoz hogy egyenesbe jöjjek utána.

2019. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mentális betegként mondom,ha kezelve van a betegség igenis lehet velünk élni .Addig van baj,míg felnem ismerik a betegséget.Ha diagnosztizálták és kezelve van,onnantól semmi baj nincs.Gyerekekkel dolgozom és boldog házasságban élek

Nem rémálom egy ilyen beteg mellett az élet,nyugodj meg

2019. máj. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon megfogna a lány és kiderülne ez egyáltalán nem zavarna. Mindenkinek van valami betegsége, együtt mindenen könyebb átmenni.


F/23

2019. máj. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jobb ha nem.
2019. máj. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Addig nem is volt rémálom amíg a párom ki nem találta hogy neki nincs szüksége ezekre a gyógyszerekre.

A baj ott kezdődött amikor azt mondta hogy a gyógyszer letompítja, visszafogja. Ez bipoláris betegnél volt a mániás periódusban. Olyankor pokollá tette mindenki életét. Ez minden mániás periódusban így történt, csak a depressziós fázisban kezdett megint gyógyszerezni. Ez a gondolkodás jellemző az ilyen betegekre. Több ilyent ismertem akik hasonló okok miatt önkényesen hagyták abba a gyógyszert.


Ha valaki mentális betegként rendesen szedi az orvos által beállított gyógyszerét akkor tünetmentesen tud leélni akár egy életet is.

2019. máj. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

Lányként így is találsz olyat, aki elvisel... Már lassan azt gondolom, hogy sok férfitársaimnak mindegy, csak nőnemű legyen.

Férfiként nagyon-nagyon jól kell kinézned, hogy bármilyen betegséget ellensúlyozz.

2019. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mentális betegként próbálom a lehető legmesszebbről elkerülni a magamfajtákat, mert borzasztóan lehúzzák az embert. Egészségesen meg pláne ezt tenném. Ismerek sajnos olyan skizofréniást, aki hiába szedi a gyógyszert, közel sem tünetmentes, persze szerinte semmi baja. Szóval nem, semmi esetre sem választanék mentálisan beteg embert. Ennek ellenére nem mindenki gondolkodik így, nekem is van párom hosszú ideje (bár nem értem őt...).
2019. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy nagyon mély baráti kapcsolatom van mentális beteggel, de ő nem hajlandó kezeltetni magát. Néhány időszak tényleg maga a pokol. Viszont szerintem teljesen más, ha valaki tudatosítja és kezeli a betegséget. Inkább ez határozná meg, hogy belemenjek-e, mint maga a betegség ténye.
2019. máj. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!