Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A nők tényleg ennyire kritikusak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők tényleg ennyire kritikusak?

Figyelt kérdés

Nem egyszer mondtak már nekem olyat, hogy "elég egy rossz mondat, és a pasi végleg elásta magát a szememben".

Ennyire tökéletest keresnek? Tényleg létezik, hogy odamegyek valakihez, és azt mondja "bocs, de emlékszem 2010-ben azt mondtad a kedvenc rúzsomra, hogy nem áll jól nekem. Viszlát!" Tényleg minden apróság után jöhet a következő hapsi? Nem lehet hibázni?



2019. jún. 7. 19:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Nem minden nő egyforma. Szerintem átlagban nem ennyire kritikusak, de biztos akad olyan is, aki igen.
2019. jún. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%
Igazából, ha azt veszem alapul, hogy itt milyen válaszokat olvasni néha, hogy mi az ami nekik kizáró ok, akkor azt kell mondanom, hogy igen tényleg ennyire kritikusok. De azért remélem a való életben másképpen van és nem szelektálnak le például egy pasit az evési szokásai miatt.
2019. jún. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg azért nen ilyen mondatra gondolt, hanem valami olyanra, amivel a másiknak fájdalmat lehet okozni, pl ha valaki érzékeny az alakjára és mások előtt akaratlanul tett rá egy olyan megjegyzést, amit ő megalázónak élt meg, vagy hasonló. Nyilván nem a rúzs árnyalatáról van szó ilyenkor...
2019. jún. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%
Ugyan, ezt csak úgy mondják! Mikor benne van valaki a helyzetben, akkor nagyon sok rossz mondat hangzik el, mégsincs szakítás.
2019. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Nem a konkrétumok azok, amik megmaradnak, hanem a mondathoz/emlékhez társuló érzelmek. Ha egyszer 2010-ben megbántottál, akkor ma is gyanakodva fogom fogadni a közeledésed, hiába hogy 9 éve volt, és már arra sem emlékszem, miért, de nem leszel olyan szimpatikus. Ez persze nem azt jelenti, hogy ne "tehetnéd jóvá" az egykori megjegyzésed, csak azt, hogy kicsit nehezebben fogadnám a közeledésed.


Azt viszont gondolom te is érzed, hogy vannak bizonyos témák, amiket ha fontosnak tart az illető (nemtől függetlenül), akkor valóban vízválasztó egy-egy rossz mondat. Akár politika, vallás, műveltség, de bármi jövőbeni terv vagy állatokkal kapcsolatos megjegyzés, ha az adott személynek fontos, és egy a saját véleményétől drasztikusan eltérő véleményt fogalmaz meg a férfi (mondjuk egy laposföld hívó próbál udvarolni egy művelt és intelligens lánynak, vagy fordítsuk meg, egy művészlelkű, elvarázsolt abszolút femináci lány közeledik egy fidesz-aktivista sráchoz), akkor nyilván ott állítja meg az ismerkedést, mert csak egymás idejét húznák, ha tovább folytatnák a dolgot. És ez ismét, teljesen független nemektől (amennyiben tartós párkapcsolatról beszélünk).


Persze az ismerkedés kezdeti szakaszában óvatosabb az ember, amikor még az általános témákról beszélnek, akkor nehéz megsérteni bárkit is, de ha mégis sikerül, akkor az önmagában egy intő jel, amin nehéz túllendülni. Az első néhány hónapnak szerintem ideális esetben bármiféle negatív érzéstől függetlennek kellene lennie az ismerkedésben (mindkét fél számára), az valóban nem egy jó jel, hogy ha esetleg valamiért árnyék vetül a szivárványra ilyenkor.


Ez persze az én személyes véleményem, de szerintem elég sok nő osztozik rajta velem.

2019. jún. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
48%

Igazából, ha nem durva a mondat, akkor annyira nem jegyzem meg. Ahhoz valami nagyon csúnyát kell mondjon egy pasi, hogy kiadjam az útját. Szóval ha úgy vesszük, akkor nem vagyunk kritikusak. Csak néhány dologra lehetünk érzékenyek.

20/N

2019. jún. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Ezt valószínűleg olyan kontextusban hallhattad, ahol az a rossz mondat valami súlyos volt, például teljesen más világlátás, rasszizmus, lekezelő dolog vagy valami ilyen, ami alapvető kulturálatlanság. Veled talaán nem volt olyan, hogy valakinek olvastad egy kommentjét vagy hallottad egy mondatát, és elkönyvelted például butának? vagy a férfiak például nem csinálják itt azt, hogy valaki elmondja, hogy feminista, és egyből elítélik?
2019. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként ez megint olyan dolog, hogy nem érted, mert nem akarod érteni, te is tudod, hogy nem rúzsos dologról van szó.
2019. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%

Ennek a mondatnak az a lényege,hogy a nőknél nincs elévülési idő,nem az,hogy túl kritikusok!

Elég egyszer bénáznod valamit a nőd előtt,vagy megbántanod, ő azt akár 20 év elteltével is a fejedhez vághatja.

Mi férfiak nem így működünk, számunkra ez érthetetlen.

2019. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9 Igen , ilyesmiről beszélek. Férfiként én meg tudom bocsájtani ha valaki 10 éve csúnyát mondott a kedvenc zenekaromra, vagy ócsárolta a nemtudom.. hajszínem. Nem hiszek benne, hogy vannak jóvátehetetlen mondatok. Tettek talán vannak, de azok nem mondatok. Én ezt a "egyszer nem úgy mondassz valamit, mész a levesbe és sohasem teheted jóvá" hozzáállást nem értem sokaktól. Jönnek itt a politikával meg ilyesmivel a kommentelők is. Mi köze egy szerelemnek a politikához, komolyan? Nekem teljesen mindegy a politika, mivel nem érdekel.
2019. jún. 7. 21:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!