Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Nagy gond, ha a kiszemeltem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy gond, ha a kiszemeltem sokkal "butább", mint én? (hosszú)

Figyelt kérdés

Van egy srác, akvel már általános óta kerülgetjük egymást. Osztálytársak voltunk, így tudom, hogy véig bukdácsolt, SNI-s volt, szinte az összes diszes részképességzavarral rendelkezik. Végül szakmunkás lett, még érettségije sincs. Ő inkább egy egyszerűbb ember.

Én tanárira járok, ráadásul az egyik szakom pont a nyelvtan lesz, így elég zavaró, hogy a srác nagyon rosszul ír (pl. eszt, minggyárt, szonbat, ijet). Emellett nyilván egy csomó témáról nem tudnék vele beszélgetni amiről a barátnőimmel és az eddigi diplomás párjaimmal tudtam ( pl. közéleti kérdések, melegek helyzete, történelem, művészetek stb), a humoromat sem biztos, hogy értené.

Tudom, hogy ez így szörnyen sznob pic*sásan hangzik és nagyon rossz volt ezeket még csak leírni is, egyébként egyáltalán nem tartom magam értelmiséginek vagy kifejezetten okosnak, de kénytelen voltam konkrét példákat írni, hogy értsétek.

Nem tudom, hogy így mennyire működhetnének közöttünk a dolgok,eddig mindig a nálam okosabb, műveltebb férfiakkal jöttem össze akikre ezért fel is néztem, de szerintem rá is fel tudnék, pl. azért,mert ő meg nagyon dolgos. Valamint szerintem picit "Kupálódott" amióta dolgozik, nyilván a suliban nagyon könnyű egy ötös skála alapján értékelni valakit, de a való világban már nem olyan egyszerű, mert ő meg tudja javítani a mosógépet, amihez én hozzá sem tudnék nyúlni. Szeretném megpróbálni, hiszen már rengeteg éve, hogy nem vagyunk egymásnak teljesen közömbösek, meg amúgy nagyon jó szíve van. Szerintetek elsülhet ez jól is?

22/F,22/L


2019. jún. 23. 15:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem működne, hidd el.
2019. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felejtős lenne, de a te életed, ha úgy érzed, akkor adj a dolognak egy esélyt.
2019. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha akar fejlődni akkor jó lehet :) de ne erőltesd.

Meg ismerd el azt ha valamiben ő a jobb,ne érezze magát lenézve.

2019. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
En megprobaltam. Nem mukodott. Tok jo, hogy ert gyakorlati dolgokhoz - majd kihivom szerelonek, amikor elromlik valami. Parkapcsolatban ennel kicsit tobbet keresek. Faraszto volt, hogy nem volt kepes magat intelligens ember modjara kifejezni, nem voltak onallo gondolatai (csak csüngött az enyemeken), nem ertette az utalasokat, a szofisztikaltabb vicceket, irritalo volt nezni az iraskepet, es meg sorolhatnam... es ezek mind olyan dolgok, amik kellenek majd 50 ev mulva is, sot... plane akkor, mert addigra mar inkabb a szemelyiseg az, ami összeköt.
2019. jún. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez kicsit sem sznob, természetes dolog elvárni ilyeneket. Azért írni tudjon már.

Velem is volt ilyen, hogy a lány alacsonyabb végzettségű volt, én meg egyetemista vagyok. Az apróbb helyesírási hibák nem zavartak, ő még nagyjából intelligens is volt, nagyon jól elvoltam vele, de a környezetében mindenki buta volt, és visszahúzták őt. Hosszútávon ez sem működött volna, de nem is emiatt mentünk szét elsősorban.

2019. jún. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Nem fog működni.
2019. jún. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam én is, mi összejöttünk ( 15 éve vagyunk együtt, de megbántam). Én leírom a tapasztalataimat, te pedig mérlegelsz, hogy számodra mennyire működőkepés.

Beszélgetni csak egyszerűbb dolgokról tudunk, idővel a közös pontok is megszűntek, én pedig úgy veszem észre magamon, hogy "butulok" mellette. Nagyon jó ember, rengeteg mindenhez ért a ház körül, de kimozdulni csak egyszerűbb helyekre lehet, nem érdekli a művelődés, a hobbija a mindene.

Van egy fiunk, sajnos örökölte az apja diszeit, plusz figyelemzavar, speciális iskolába járatjuk, nagyon nehéz anyaként végignézni a gyerek kínlódását. A kapcsolatunkat az önhibáztatásom teszi tönkre, mert magam okolom, a gyerek "betegségei" miatt, ez mellé társul a társasmagány, nem veszekszünk, látszólag jól kijövünk, de két külön világ vagyunk.

Ha vissza tudnám tekerni az időt, biztos vagyok benne, hogy nem jöttem volna össze vele. Nagyon rendes ember, nagyon szerettem, sosem bánt velünk rosszul, nem is tehet róla, hogy ilyen bajai vannak, de felelőtlenség volt részemről a gyerekvállalás.

Nem hibáztatom semmiért, nem tehet róla, ő is csak családot szeretett volna, és egy boldog életet.

2019. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat. Pont attól féltem, amit a 4-es és a 7-es válaszoló is leírt.

Nem akartam írni ezt a gyerek dolgot,mert ugye még össze sem jöttünk, de nekem is nagy félelmem, hogy behozná a "buta gént" a családba(egy barátnőm anyukája hívja így találóan :D)

Szerintem beszélgetek egy kicsit vele írásban és ott majd látom, hogy még mindig olyan-e, mint volt. A legutóbbi beszélgetésünknél feltnt, hogy a helyesírása már jobb, bár lehet, hogy csak autokorrektet használ. Megpróbálom majd kiszimatolni, hogy érdeklik-e azok a fentebb említett dolgok,mint engem és hogy vannak-e motivációi, céljai, tervei a közeljövőre vonatkozóan.

Ha tényleg úgy látom, hogy még mindig olyan,mint ahogy leírtam, akkor viszont hagyom az egészet, megváltoztani őt erőszakkal úgysem lenne értelme.

Köszönöm a normális válaszokat!

2019. jún. 23. 15:43
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

Ez a "butagén" már sznob szerintem.


Amúgy teljesen jogos, hogy szellemileg is társra vágysz, ez pont olyan - ha nem fontosabb - mint hogy szexuálisan összeilljetek.

2019. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem max ideig-óráig fog működni, simán el tudom képzelni, hogy te egy idő után komolyabb beszélgetésekre vágysz, a "te szinteden" akarsz kommunikálni.

És ez nem egy sznob követelmény, van ebben a "mindenki a saját szintjén keresgéljen" tanácsoknak.

30n

2019. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!