Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet olyan fiatal nőkkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet olyan fiatal nőkkel ismerkedni, akiket érdekel a vallás, a politika és a filozófia?

Figyelt kérdés

Vallás alatt nem feltétlen azt értem, hogy tartozik is valamilyen felekezethez, mint ahogy politika alatt sem az aktuálpolitikát értem, és filozófia alatt sem a modern filozófiát. Kicsit bonyolult lenne elmagyarázni egy egyszerű kérdés keretei között.


Az ezekkel foglalkozó egyetemek sajnos nem játszanak, mivel én magam (számos jó okból) sem vagyok egyetemista. Könyvtárba internet mellett kevesen járnak, ráadásul ott ismerkedni sem igazán lehet. Mivel politikát illetően nem aktuálpolitikáról van szó, így valamiféle aktuálpolitikán alapuló összejövetel vagy csoportosulás sem jön szóba, vallás terén pedig szeretnék távol maradni a fő áramlatoktól (mind a divatos, félreértett keleti tanításoktól, mind a kereszténységen alapuló egyházaktól).


Elég bonyolult ez így, ráadásul ezek mind "férfias témák", tudom. Figyelembe véve azt, hogy milyen kevesen gondolkodhatnak hozzám hasonlóan, eddig az interneten próbálkoztam, de sikertelenül. Ettől továbbra sem zárkózom el. A célom komoly kapcsolat kialakítása lenne.


21/F



2019. jún. 26. 10:00
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
76%
A kocsmában. Ott mindenki önjelölt filozófus, politikus és vallásszakértő.
2019. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
76%

Ha téged nem zavar a vita, miért zárkózol el attól, aki hímsovinisztának nevez? Ki lehet alakítani egy érdekes vitát erről. A nők azért nem foglalkoztak sokat ezekkel a témákkal, mert egyfelől mindig el voltak tiltva tőle, kizárva belőle, lenézve, alsórendűbbnek tartva. Ezért minden terülten (vallás, tudomány stb) kevesebb nő is mert vagy tudott kibontakozni,mint férfi. Még a Bronte nővérek is álnév alatt írtak eleinte, ahogyan George Eliot is nő volt. A feminizmussal tört meg a jég, de az meg tipikusan a feminista gondolkodókat termelte ki. (azzal sincs baj, izgalmas téma)

Azonban sokat elárul az, hogy a bölcsészkarok tele vannak nőkkel, akik szívják magukba az ismereteket és be fogják pótolni azt, ami a nők múltjából kimaradt. Azóta azonban változott a világ, férfiak közül sem kerültek ki igazi filozófusok, teológusok, a 20. század közepére meghalt a legtöbb igazi gondolkodó. Mára már nem maradt semmi, csak por és hamu. Egy új világ van születőben, ahol az emberek már jócskán másképp gondolkodnak, másképp éreznek mint akár száz évvel ezelőtt. A régi gondolatok elértéktelenednek, és a klímaváltozás árnyékában nincs már olyan filozófiai kérdés ami fontos lenne, a vallás is haldoklik, a tudomány kiszívja belőle a szuszt.

2019. jún. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
69%
Esküszöm az eddigi legértelmesebb, logikus, racionális választ a #12-es írta.
2019. jún. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
64%
Tényleg nagyon jó a 14.03-as válasz. (a 12-es)
2019. jún. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
58%
Mellesleg a felsorolt témák azért "férfiasak" mert TE így gondolod. Tehát már alapból rosszul állsz a témához. Neked nem egy művelt, olvasott intellektuális vitára készen álló nő kell, hanem olyasvalaki aki mindenben egyetért veled, de fingja sincs, hogy miről beszélsz és a szakaszában feléről sem hallott életében.
2019. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
34%

Szakszavak*

Előző voltam

2019. jún. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
74%

"Egy új világ van születőben, ahol az emberek már jócskán másképp gondolkodnak, másképp éreznek mint akár száz évvel ezelőtt. "


Ez azért az elmúlt évezredekben is ugyanígy volt, a világ azóta változik, amióta van. Csak nyilvámn, amit mi élünk át és közel van időben is, annak nagyobb számunkra a jelentősége.

2019. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
79%
Engem már a "férfias téma" kifejezés taszít. Minek nemeket adni témáknak.
2019. jún. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
64%

#17 Ez így igaz, de ne felejtsük el, hogy több hatalmas különbség is van, ami ezeket az időket mássá, szinte apokaliptikussá teszi.

- Globalizáció sosem volt még ilyen mértékű

- Sosem élt még ennyi ember a Földön, s számuk egyre nő.

- Sosem látott technikai és egyéb tudományos fejlődés miatt a régi világ teljesen megváltozott. Az én vidéki nagyszüleim nem éltek sokkal másképp, mint 100 vagy akár 2-3 száz évvel azelőtti őseik (konkrétan sosem volt vezetékes vizük, amikor anyám gyerek volt akkor áram sem volt, és döngölt földpadlón jártak, nem viccelek. ) Ma már iszonyatos fejlődést tapasztalunk pár év és nem évszázad alatt.

- Az orvostudomány miatt hosszabb lett az emberek élete

- A klímaváltozás miatt az egész bolygó veszélyben van. És már most késő bármit tenni, de talán még tehetnénk, együtt. De erre az emberi faj képtelen.

2019. jún. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
64%

#19es válaszolóval egyetértek legfőképpen abban, hogy már elég késő van ahhoz, hogy bármilyen változást is elérjünk a klímaváltozás lelassításanak folyamatában.

Hiába fogunk össze, sajnos ez nem csak rajtunk egyszerű embereken múlik, hanem politikusok, multik vezetői és mindazok a befolyásos embereken akiket többnyire csakis a profit érdekel. Még kb 25-30 évig. Ha majd a közeljövőben valamilyen formában érinteni fogja őket a klímaváltozásnak köszönhető természeti katasztrófa, vagy éppenséggel belső konfliktust okoz, akkor talán DE nem biztos, hogy lesz változás. A profit mindennél fontosabb. Én ezt 17 éves fejjel olyan nehezen fogom fel valamint nem értem. De sajnos ez van. Most ezt Nagyon felületesen írtam le, de úgy gondolom hogy sikerült megosztanom a véleményem

2019. jún. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!