Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol lehet olyan fiatal nőkkel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol lehet olyan fiatal nőkkel ismerkedni, akiket érdekel a vallás, a politika és a filozófia?

Figyelt kérdés

Vallás alatt nem feltétlen azt értem, hogy tartozik is valamilyen felekezethez, mint ahogy politika alatt sem az aktuálpolitikát értem, és filozófia alatt sem a modern filozófiát. Kicsit bonyolult lenne elmagyarázni egy egyszerű kérdés keretei között.


Az ezekkel foglalkozó egyetemek sajnos nem játszanak, mivel én magam (számos jó okból) sem vagyok egyetemista. Könyvtárba internet mellett kevesen járnak, ráadásul ott ismerkedni sem igazán lehet. Mivel politikát illetően nem aktuálpolitikáról van szó, így valamiféle aktuálpolitikán alapuló összejövetel vagy csoportosulás sem jön szóba, vallás terén pedig szeretnék távol maradni a fő áramlatoktól (mind a divatos, félreértett keleti tanításoktól, mind a kereszténységen alapuló egyházaktól).


Elég bonyolult ez így, ráadásul ezek mind "férfias témák", tudom. Figyelembe véve azt, hogy milyen kevesen gondolkodhatnak hozzám hasonlóan, eddig az interneten próbálkoztam, de sikertelenül. Ettől továbbra sem zárkózom el. A célom komoly kapcsolat kialakítása lenne.


21/F



2019. jún. 26. 10:00
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
76%

[link]


Most ennek a vitának nincs értelme. Nincs igazad, példálózhatsz női szerzetesrendekkel, de itt a közoktatásról van szó, az átlagos nők által elérhető tudásról van szó, az orvosi, jogi, gazdasági, természettudományos ismeretekről stb. Persze, hogy volta női tanítók mondjuk a 19. században, de női jogászok nem voltak, és nem azért mert a nőket ez nem érdekelte volna. Arra a néhány nőre is ufóként tekintettek akik a tudósok közül kerültek elő. Maguk a nők voltak olyan -a férfitársadalom által kívánatosnak tartott- lelkiállapotban tartva, hogy nem is hitték magukról, hogy képesek lennének ugyanazt megérteni, mit a férfiak. Sorolhatnám még tovább, de felesleges. Csak elegendő megnézni, hogyan bánt a férfi társadalom a szüfrazsettekkel és a korai feministákkal, akik a nők szavazati jogaiért küzdöttek.

2019. júl. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
0%

#30


Ne vitázz vele, nincs értelme. :) Én már nem is válaszoltam a hülyeségeire, mert menthetetlen. Az ókori athéni iskolában tanuló nemes kisasszonyok, Szapphó (aki nem volt homoszexuális) kifejezetten nőknek alapított iskolája, az alexandriai iskolák, Hypathia, a középkor apácái, a rómaiak Veszta szüzei, a női szentek, a valódi nőiességet képviselő nemes asszonyok -- ugyan mit számítanak a feministáknak?


Ezt a bohócot sem az igazság érdekli, hanem az, hogy igaza legyen. Szeretne abban a világban élni, ahol a nők szegény elnyomottak, akikből most férfit kell csinálni bármilyen áron. Hagyd, az ilyen még egyedülálló, megkeseredett vénlányként is azt fogja rikácsolni, hogy a férfiak meg nők ugyanazok, ugyanolyanok, felcserélhetőek. :)

2019. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó, velem te ugyan még nem vitáztál, (legalábbis értelmes beszélgetést és érvekre választ nem kaptam még senkitől ebben a témában) de örülök neki, ha szerinted a vesta szüzek és az apácák jogot, orvostudományt, természettudományt és filozófiát tanultak. :-)


Persze fogalmad sincs, miről szól a vita, az oktatásnak milyen színvonaláról, mert az, hogy a nemes kisasszonyok tanultak valamit, az nem egyenlő azzal, aminek haszna és értéke van. Jóval idősebb vagyok nálad, a nagyanyám is nemesi családból származik, tudom, mit tanultak. A tények ellen hiába ágálsz, pont olyan sötét vagy, mint a holocaust tagadók. De nem gond, a világ ettől színes.

2019. júl. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%

#33


Nem, ők azoknál sokkal fontosabb dolgokat tanultak, de tanultak a felsoroltak közül jó néhányat is. Az, hogy te férfiként azonosítod magad, és szeretnéd elférfiasítani a többi nőt, nem érv, mint ahogy nem is voltak érveid, hiszen általánosan a feminizmusnak (és kommunizmusnak, (poszt-)liberalizmusnak, és kapcsolódó eszméknek) nincsenek érvei, csak azok a fellengzős bűntudatkeltési módszerek, amiket te is próbálsz itt tolni például azzal, hogy igyekszek a pozíciómat az ún. holokaszttal összefüggésbe hozni.


>"az, hogy a nemes kisasszonyok tanultak valamit, az nem egyenlő azzal, aminek haszna és értéke van."


Kétségtelen, hogy a legaljának így nézhetett ki a helyzet, és hogy a legaljának a nem mérhetőséggel foglalkozó tudományok semmitmondóak és értéktelenek.


>"Jóval idősebb vagyok nálad"


Ez mit számít, vagy ki kérdezett erre rá?


>"a nagyanyám is nemesi családból származik"


Egy nemesi családnál való cseléd munka még nem jelenti azt, hogy onnan származott öreganyád, még akkor sem, ha a pajtájukban lakott.


>"tudom, mit tanultak"


Már bizonyítottad, hogy nem tudod.


>"A tények ellen hiába ágálsz"


Projekció.


>"pont olyan sötét vagy, mint a holocaust tagadók"


Ez meg egy tipikus baloldali-női húzás, azonosítani az ellenfelet valami olyannal, amit az átlag birka teljesen negatívként fogad el, azzal a céllal, hogy ezzel elvedd a vitapartner hitelességét és az anti-feminista pozíciót a holokauszttal asszociáld / összekapcsold. Az a jelenség, mint mikor az őrjöngő nyugati sajtó szerint mindenki "literally Hitler", ha véletlen nem szélső-baloldali nézeteket vall.


Ismerem ezeket a taktikákat, az érzelmi manipuláció gondolkodó embereknél nem működik. Ellenben, nagyon kíváncsivá tettél a származásoddal kapcsolatban, kleines Mädchen. ;)

2019. júl. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
68%

Engem személy szerint a vallás és a filozófia érdekel, a politikához kevésbé értek.

Vallási felekezet szerint katolikus vagyok, de nem elvakult, szívesen beszélgetek mindenkivel, hiszen a mindenkinek más a hite, még ha egy valláshoz tartoznak is.

Filozófiai irányzatot nem követek, viszont filozófiai gondolatokon szoktam agyalni.

2019. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35

19/l

2019. júl. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
80%

33%-os, amikor egy ember vitatkozni akar, akkor a másik fél hozzászólásaiból felméri, hogy van-e értelme azokra reagálni. Gyanítom, hogy 79%-os szaktársnő is így tett, és nem megfutamodott, hanem rájött, hogy nem vagy vitaképes. A személyeskedéseid, az érv nélküli gyalázkodásaid alkalmatlanná tesznek a vitára. Számon kéred (hozzáteszem: szerintem joggal tetted), hogy mért a korával érvel, erre a hozzászólásod végén azt írod, "nagyon kíváncsivá tettél a származásoddal kapcsolatban, kleines Mädchen. ;)"


Ne haragudj, de ilyen színvonalú vitában nem szívesen vesz részt egy gondolkodó ember...

2019. júl. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Itt nem. De csak úgy mint bárki más lánnyal. Nincsen gyűjtőhelyük hogy na itt lehet ismerkedni velük. Engem érdekel az ilyen, engem például egy sportcsaenokban találnál meg. Barátnőmet akit szintén érdekel őt meg a Balaton Soundon. A harmadikat meg a volt rajztanára kiállításán...remélem erted mit akartam ezzel elmondani, ismerkedj, és az élet összehoz azzal aki neked megfelelő, de ne ez alapján keresgélj. Ha filozofikus, gondolkodó, intelligens lány, de nem érdekli a politika és nem ért hozzá akkor sem utasítanád szerintem vissza..
2019. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
0%
Mi lenne ha inkább megtanulnál érteni a nők nyelvén?!
2019. júl. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
61%

"Férfias témák"


A középkorban biztos azok voltak XD Nálam a férfias téma ha valaki a gépszetról/fizikáról beszél vagy a szénbányászok kulimászos csudi jó életéről XD Ezernyi ilyen témát tudnék mondani...

2019. júl. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!