Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a nem diplomás/hallgató lányok külsőre nekem sose jönnek be?

Figyelt kérdés
Hangsúlyozom, számomra nem kritérium a diploma megléte egy csajnál. Azonban valahányszor vonzónak találtam - akár neten vagy élőben - egy lányt mindig kiderült róla, hogy vagy egyetemista vagy pedig már diplomája van és természetesen mindegyik lekoptatott vagy legalábbis visszautasított, mert nekem nincs felsőfokú végzettségem (hálózattelepítő vagyok). Talán itt olvastam valakitől egy kérdést (már nem emlékszem pontosan), amiben azt boncolgatta, hogy a diplomás csajok szebbek, mint a többiek és lehet látni az illető külsejéből, hogy mi a végzettsége. Hát... lehet vannak kivételek, de én is ezt tapasztaltam. Nem tudom, hogy az intelligencia teszi ezt, de ezeknek a lányoknak a szemében és úgy en bloc a kisugárzásukban is mindig valami megmagyarázhatatlan vonzerőt és különleges stílust látok és habár sok nemdiplomás sminkes, fodrász vagy asszisztens lányt ismerek, de valahogy ők mindig annyira jellegtelenek és semmi kisugárzásuk nincs még ha dekoratív a külsejük is. Létezhet, hogy az intelligencia valóban szexi, ahogy azt néha szokták mondani? Vagy aki tanult az egyben igényesebb is (nem a szó klasszikus értelmében hanem stílus tekintetében) és jobban tudja, hogy milyen ruhák/kiegészítők/frizura tesz nőiesebbé egy nőt? Mert aki nekem igazán bejön, mint lány, az tényleg nem a melírozott hajú agyonsminkelt plázacica kategóriába tartozik, hanem a természetes szépségű, titokzatos kisugárzású, igényes szelíd szomszédlány kategóriába. Nektek mi a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

2019. jún. 26. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Remélem képben vagy, hogy egyes egyetemi szakokra 280 ponttól felvesznek bárkit. Annyit pedig bármelyik s*ggelni tudó, minimális tehetség nélküli egyén is össze tud szedni. Az meg, hogy kettessel végzik el, vagy megbuknak-e az egyetemen, ugye már más kérdés.
2019. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ez nem végzettséghez köthetõ. Kinézetre nekem sem a műnõk tetszenek. De azt hozzá kell tenni, hogy aki azért utasít el valakit, mert nincsen felsõfokú végzettsége, az annyit is ér. És ezt nem tanítják az egyetemeken, lehet valaki akármilyen okos, hogyha belül meg rohad.
2019. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1: Igen, de nem feltétlenül ilyen alibi diplomás kisgyermekgondozó meg sport- és rekreációszervező szakokra gondoltam, hanem jogász, nemzetközi gazdálkodás, orvos vagy vegyészmérnök képzésen tanuló vagy már végzett intellektuális lányokra.


#2: "...aki azért utasít el valakit, mert nincsen felsõfokú végzettsége, az annyit is ér."


Pedig hidd el, hogy szinte az összes egyetemista/diplomás csaj szinte kivétel nélkül csak hasonló végzettségű párt keres magának, mert egyrészt a társadalom mindenkori elvárása ez a kasztosodás, másrészt - sokszor valóban megalapozott - sztereotípiákra hivatkozva nem akar kockáztatni a leendő partner intelligenciája és világnézete tekintetében. Hidd el én a saját bőrömön érzem. Ezen diplomás lányok közül csak azok a kivételek, akik olyan közegben nőttek fel és szocializálódtak, ahol nem voltak jelen ezek a diplomás-nemdiplomás ellentéteket sulykoló hangadók és nem kellett megfelelniük ezeknek az íratlan társadalmi konvencióknak, ami a végzettség és/vagy vagyoni helyzet szerinti megosztottságot hangsúlyozza.

2019. jún. 26. 11:45
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Miért rohad belülről az,akinek a diploma a szűrő, mert mondjuk már megjárta nem diplomásokkal, és miért oké az, amikor egy férfi csak vékony nőt akar vagy csak háziasat aki tud főzni stb. Végül is mindegyik csak egy elvárás. Az, hogy valaki csak diplomással járna, nem jelenti azt hogy lenézi azt akinek nincs, hanem hogy nem szeretne az illetővel párkapcsolatban lenni. Az alacsonyabb embereket sem nézi le az aki magas pasival jön össze stb.
2019. jún. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A nem diplomás lányok valahogy az átlagosnál jobban partiribisebben, plázacicásabban öltöznek. Nem mindegyikük és az diplomásak közt is bőven van, aki meg ilyen, de általában mégis ezt vettem észre. Az értelmiségi csajok valahogy természetesebben néznek ki. Kevesebb smink, nőiesebb (és nem ribisebb) ruhák, ilyenek.
2019. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
En nem szallok veled vitaba kerdezo, en is latom, hogy a szolarium uzletben dolgozo lanyoknak nincs kimondottan ertelmisegi fejuk. Kivetelek vannak, nem minden diplomas okos, blablabla, vegyuk lefutottnak a kotelezo koroket, hatszor elnezest kerek a velemenyemert, remelem nem bantottam meg senkit.
2019. jún. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#6: Pontosan! A szolis bőrt, macskaszerű tirke-tarka műkörmöket, idétlen melírozott hajat, meg Paris Hilton ocsmányságú 2 kilós vakolatot általában sosem látok igazgatásszervező, biomérnök, pénzügy-számviteles meg gyógyszerész csajokon. Nem azt állítom, hogy ők a megtestesült Versailles-i hercegnők, bársonyruhában és derékig érő dús hajjal, ártatlan cicaszemekkel, de jóval kifinomultabbak és nem a giccses módon, hanem tényleg igényesen vegyítve a nőies szofisztikált kisugárzást a kicsit jó értelemben vett ribis lazasággal.
2019. jún. 26. 15:11
 8/10 anonim ***** válasza:
67%
Ebben van valami. Szerintem ha valaki okos az sok esetben szép is. Például az én volt gimimben sok szép lány volt (női szemmel), és ha felszálltak hozzánk a busszra a rosszabb suliból jövő lányok azt egyből észrevettem. Alig volt köztük szép, a stílusról meg ne is beszéljünk.
2019. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Hú, ne tudd meg, milyen éjsötét évfolyamtárnőim vannak. De persze tejel apuci az iskolának szorgalmasan, ezért majd a képzési idő kétszerese alatt valahogy elvégezgetik, aztán valami irodában kávéfőző csinos irodabútorok (elnézést, asszisztensek) lesznek. Néha olyan buta dolgokat mondanak, hogy legszívesebben sírvafakadnék. És a tragikomikus az egészben, hogy nincsenek is tisztában azzal, hogy ostobák. Az önbizalmuk az megvan...meg a feketelyuk az agyuk helyén.

N

2019. jún. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%
1: Ugye az megvan, hogy egy mérnöki képzés nem azért 280 pont, mert annyira könnyű, egy jogász meg nem azért 440 mert annyira nehéz! Csupán annyit jelent, hogy ahol túljelentkeznek ott magas a pont, ahová alig ott pedig alacsony.
2019. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!