Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt hittem, hogy szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hittem, hogy szerelmes vagyok a munkatársnőmbe, ezért elhagytam a feleségemet, de megbántam. Vissza lehet ezt még csinálni?

Figyelt kérdés

Kihangsúlyoznám, hogy a feleségemet nem csaltam meg fizikálisan. Amíg együtt voltunk, hűséges voltam hozzá és nem feküdtem le rajta kívül senki mással. De leírhatatlanul vonzódtam a munkatársnőmhöz, úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok. Egy fél évig őrlődtem, hogy mit tegyek, egyszerűen nem tudtam szabadulni az érzéstől és ezért végül úgy gondoltam, hogy ez a házasság így nem fair a feleségemmel szemben sem, meg velem szemben sem. Azt gondoltam, hogy ő is olyan férjet érdemelne maga mellé, aki csakis őt szereti, és én is megérdemlem, hogy olyan nővel legyek, akit szeretek. Vagyis mindketten jobbat érdemlünk, és a legjobb, amit tehetek ebben a helyzetben, ha elválunk. A kolléganőm mindig is tetszett, már amikor ehhez a céghez kerültem, akkor is azt éreztem, hogy valami nagyon vonz benne, de akkor még távolt tudtam tartani magamtól. Viszont idővel, ahogy a munkahelyen egyre többször kerültünk össze céges megbeszéléseken, csapatépítőkön, a kolléganőmmel egyre közelebb és közelebb kerültünk egymáshoz, egyre többet beszélgettünk munkán kívül is, sőt, néhány alkalommal már közös programokat csináltunk, meló után elmentünk kettesben meginni egy kávét, vagy beültünk egy cukrászdába beszélgetni, és akkor már kezdtem azt érezni, hogy ez így hosszú távon nem lesz jó...


Nem megcsaltam meg a feleségemet, viszont azt éreztem, hogy elkezdtem veszélyesen közel kerülni a kolléganőmhöz, aki valami rendkívüli módon vonzott. Szerelmesnek éreztem magam, de tudtam, hogy ez az egész helyzet így nem fair senkivel szemben sem.

Ezért végül is leültem a feleségemmel beszélni, elmondtam neki, hogy úgy érzem, hogy részemről ez a házasság nem megy tovább, hogy külön boldogabbak lennénk, és hogy el szeretnék válni, mert beleszerettem valakibe, akivel ugyan nem történt még köztünk semmi sem, de nem tudnám tiszta szívből megígérni neki, hogy a jövőben sem fog történni... és úgy érzem fairnek, hogy még mielőtt bármi olyasmit tennék, amivel csak megbántanám őt, úgy helyes, ha itt és most inkább lezárjuk ezt a házasságot.

A feleségem érthető módon eléggé kiborult, végigbőgte azt a napot, de utána szépen meg tudtunk beszélni mindent, így végül tudomásul vette és elfogadta a döntésemet, hogy szeretném befejezni vele és hazaköltözött a szüleihez.


Ez kb 4 hete történt. Viszont szinte már az első héten megbántam, és azóta lassan 1 hete már ott tartok, hogy semmi másra nem tudok gondolni, csak a feleségemre. Hogy hiányzik és hogy mennyire hülye voltam és hogy most már lelkem mélyéből megbántam ezt az egészet. Nem érzem magam szerelmesnek sem már, egyszerűen olyan, mintha elmúlt volna a vágy. A kolléganőmmel egyáltalán nem olyan semmi, mint amilyennek korábban képzeltem... hiába jöttem vele össze, kiderültek olyan tulajdonságai, amiket azelőtt elrejtett. Azt hittem, hogy ő álmaim nője, de rá kellett jönnöm, hogy rohadtul nem... álmaim nőjét ugyanis én magam dobtam el a saját ostobaságom miatt, mert azt mondtam neki, hogy válni szeretnék...


Szerintetek még meg lehet menteni valahogy a házasságomat? Nem akarom elveszíteni a feleségemet! Hülye voltam és vak, de rájöttem, hogy a feleségem nélkül már nem tudnám elképzelni az életemet. Nem szeretnék elválni! Vissza szeretném kapni a feleségemet!


Mit tudok tenni?


A kolléganővel természetesen szakítottam, nagyjából 1 hete megmondtam neki, hogy amit tettem, nagy hiba volt, és ne haragudjon, de részemről ez így mégsem fog menni...


Szerintetek van még esélyem, hogy helyre tudjam hozni ezt a házasságot?



2019. dec. 10. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
86%
Ez a busz már el ment.
2019. dec. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
64%
Normális, hogy hiányzik a feleséged, de ez csak a megszokás inkább, nem véletlenül váltál el. Az, hogy a másik nővel nem jött össze, előfordul. Majd találsz mást, de felesleges a volt kapcsolatodba újra visszamenni, utána megint eljátszani később ugyanezt.
2019. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
83%
🤦
2019. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
95%
Ezt egyetlen ember tudja megmondani: a feleséged. Az én férjem ugyanezt csinálta, szerelmes lett az új munkatársába, így elhagyott engem, meg a 4 éves gyerekünket. Aztán rájött, hogy az új nő nem akkora főnyeremény, mint gondolta, és vissza akart jönni. Nekem viszont már nem kellett. Később lett új párom, férjhez mentem, elköltöztünk, és azóta is (10 éve) engem hibáztat, hogy rönkretettem a családot.
2019. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
25%
Hát amilyen hülye, nulla önérzettel rendelkező nők vannak, nemi könyörgés, ígérgetés, meg pár ajándék után simán visszamehet. Ha van egy kis tartása akkor elküld a pitsába.
2019. dec. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy most jöttem rá, hogy alighanem összetévesztettem a vágyat a szerelemmel, és most tudatosult bennem, hogy mi a különbség... A kolléganőm iránt valószínűleg inkább valamiféle irtó erős fellángolást és vonzalmat éreztem. De a vágy meg a vonzalom nem elég egy hosszú távon is jól működő kapcsolathoz. Tudat alatt folyton a feleségemhez hasonlítgattam, az ágyban is, meg mindenhol, és mindig oda lyukadtam ki, hogy a feleségem mindenben jobb volt, mint ő. A feleségem kedvesebb, megértőbb, jobb vele az ágyban, több a közös témánk, nemtom, egyszerűen mindenben őt érzem jobbnak. Nem tudom, hogy nem vettem ezt észre addig, amikor még lehetett volna...
2019. dec. 10. 14:56
 7/61 anonim ***** válasza:
91%

A volt férjem ugyanezt játszotta el, csak nálunk két gyerek volt.

Abban a pillanatban kiábrándultam belőle, és tudtam, hogy bárhogy alakul az életem, az az alak nekem többé nem kell. Nem is békültem.

Azóta új párom van, elfogadta és szereti a gyerekeimet is.

A volt férjem meg azóta azt terjeszti, miattam váltunk, én dobtam ki. Nem érdekel ez se.

2019. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
71%
Ember, minek mennél vissza egy szar kapcsolatba? Vagy zavar, hogy két szék közé estél (hogy van ez a mondás?), meg elveszett a fix punci is, meg a jól megszokott kapcsolat, és nem tudsz szembenézni a változással? Én inkább ezeken gondolkodnék el a helyedben. Nyilván több év együttlétet és közös emlékeket nem könnyű lezárni. Te tökös voltál, és meg tudtad lépni. Az, hogy a másikkal nem ment a kapcsolat, már egy másik sztori.
2019. dec. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a feleségeddel kell megbeszéld. Lehet rábólint, de akkor is számolnod kell azzal hogy a bizalom odavan - jogosan félhet attól, hogy mikor hagyod ott a következő csini kollegináért...

De könnyen lehet, hogy azt mondja, ez a vonat elment. Ő sem egy rongy, amit kedved szerint rángathatsz.


Legyél őszinte most is, mondd meg neki, mit érzel. Vállalnod kell azt, ami a tetteiddel jár. Ha eddig képes voltál kb gerincen eljárni, szerintem te is tudod hogy csak egy út van, őszintén bevallani a hülyeséged és remélni, hogy kapsz egy esélyt.


30n

2019. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
Ha vissza tudnám csinálni, és kapnék még egy esélyt, soha de soha többé nem játszanám el a feleségem bizalmát. Ebből az esetből egy életre megtanultam a leckét, komolyan mondom... nagyon nagy marha voltam, és ez az egész egy iszonyú nagy hiba volt a részemről, tanultam is belőle, csak szeretném valahogy megpróbálni helyrehozni. Nem akartam bántani senkit. Azt hittem, így lesz a legjobb mindenkinek... Azt hittem, hogy ha egyenes vagyok és őszinte, és nem sunnyogok vagy megyek bele egy titkos szeretői viszonyba a feleségem háta mögött, hanem inkább korrekt módon lezárom vele a dolgokat és megbeszélek vele mindent nyíltan, akkor viselkedem helyesen. Nem akartam rosszat neki sem, tényleg. Azt hittem, így lesz jó mindkettőnknek. Azzal viszont nem számoltam, hogy ez a döntésem életem legnagyobb tévedése lesz...
2019. dec. 10. 15:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!