Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt hittem, hogy szerelmes...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hittem, hogy szerelmes vagyok a munkatársnőmbe, ezért elhagytam a feleségemet, de megbántam. Vissza lehet ezt még csinálni?

Figyelt kérdés

Kihangsúlyoznám, hogy a feleségemet nem csaltam meg fizikálisan. Amíg együtt voltunk, hűséges voltam hozzá és nem feküdtem le rajta kívül senki mással. De leírhatatlanul vonzódtam a munkatársnőmhöz, úgy éreztem, hogy szerelmes vagyok. Egy fél évig őrlődtem, hogy mit tegyek, egyszerűen nem tudtam szabadulni az érzéstől és ezért végül úgy gondoltam, hogy ez a házasság így nem fair a feleségemmel szemben sem, meg velem szemben sem. Azt gondoltam, hogy ő is olyan férjet érdemelne maga mellé, aki csakis őt szereti, és én is megérdemlem, hogy olyan nővel legyek, akit szeretek. Vagyis mindketten jobbat érdemlünk, és a legjobb, amit tehetek ebben a helyzetben, ha elválunk. A kolléganőm mindig is tetszett, már amikor ehhez a céghez kerültem, akkor is azt éreztem, hogy valami nagyon vonz benne, de akkor még távolt tudtam tartani magamtól. Viszont idővel, ahogy a munkahelyen egyre többször kerültünk össze céges megbeszéléseken, csapatépítőkön, a kolléganőmmel egyre közelebb és közelebb kerültünk egymáshoz, egyre többet beszélgettünk munkán kívül is, sőt, néhány alkalommal már közös programokat csináltunk, meló után elmentünk kettesben meginni egy kávét, vagy beültünk egy cukrászdába beszélgetni, és akkor már kezdtem azt érezni, hogy ez így hosszú távon nem lesz jó...


Nem megcsaltam meg a feleségemet, viszont azt éreztem, hogy elkezdtem veszélyesen közel kerülni a kolléganőmhöz, aki valami rendkívüli módon vonzott. Szerelmesnek éreztem magam, de tudtam, hogy ez az egész helyzet így nem fair senkivel szemben sem.

Ezért végül is leültem a feleségemmel beszélni, elmondtam neki, hogy úgy érzem, hogy részemről ez a házasság nem megy tovább, hogy külön boldogabbak lennénk, és hogy el szeretnék válni, mert beleszerettem valakibe, akivel ugyan nem történt még köztünk semmi sem, de nem tudnám tiszta szívből megígérni neki, hogy a jövőben sem fog történni... és úgy érzem fairnek, hogy még mielőtt bármi olyasmit tennék, amivel csak megbántanám őt, úgy helyes, ha itt és most inkább lezárjuk ezt a házasságot.

A feleségem érthető módon eléggé kiborult, végigbőgte azt a napot, de utána szépen meg tudtunk beszélni mindent, így végül tudomásul vette és elfogadta a döntésemet, hogy szeretném befejezni vele és hazaköltözött a szüleihez.


Ez kb 4 hete történt. Viszont szinte már az első héten megbántam, és azóta lassan 1 hete már ott tartok, hogy semmi másra nem tudok gondolni, csak a feleségemre. Hogy hiányzik és hogy mennyire hülye voltam és hogy most már lelkem mélyéből megbántam ezt az egészet. Nem érzem magam szerelmesnek sem már, egyszerűen olyan, mintha elmúlt volna a vágy. A kolléganőmmel egyáltalán nem olyan semmi, mint amilyennek korábban képzeltem... hiába jöttem vele össze, kiderültek olyan tulajdonságai, amiket azelőtt elrejtett. Azt hittem, hogy ő álmaim nője, de rá kellett jönnöm, hogy rohadtul nem... álmaim nőjét ugyanis én magam dobtam el a saját ostobaságom miatt, mert azt mondtam neki, hogy válni szeretnék...


Szerintetek még meg lehet menteni valahogy a házasságomat? Nem akarom elveszíteni a feleségemet! Hülye voltam és vak, de rájöttem, hogy a feleségem nélkül már nem tudnám elképzelni az életemet. Nem szeretnék elválni! Vissza szeretném kapni a feleségemet!


Mit tudok tenni?


A kolléganővel természetesen szakítottam, nagyjából 1 hete megmondtam neki, hogy amit tettem, nagy hiba volt, és ne haragudjon, de részemről ez így mégsem fog menni...


Szerintetek van még esélyem, hogy helyre tudjam hozni ezt a házasságot?



2019. dec. 10. 14:46
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
91%

Késő bánat szerintem , de várnod kellett volna az új nőnél amíg elhagyod lehet máshogy alakultak volna a dolgok. De miért nem tudtál előtte gondolkodni mielőtt ezt tetted?

Illetve gondolunk a kolléganődre is mert neki is átverted a fejét, nem csak a feleségednek

2019. dec. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
84%
16- os hozzászólónak igaza van! Nemsokára úgyis jön a következő nő
2019. dec. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
94%
Ha valahogy mégis kibékülne veled valami csoda folytán, akkor minimum arra számíts,hogy a telefonodat állandóan olvasni fogja, minden időddel el kell számolnod mert a bizalom már biztosan elveszett. Illetve azzal is számolj,hogy csak a bosszú kedvéért kibékül veled, hogy visszaadja neked ezt. Ezt nagyon elcseszted sajnos.
2019. dec. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg van esélyed. Nagyon sok nő hajlandó megbocsátani.Elváltatok már hivatalosan is? Ha nem akkor esetleg mondj annyit,hogy vele szeretnél maradni.Barátnőm szülei elvàltak majd 5 év múlva újraházasodtak,nincs új a Nap alatt...
2019. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
69%

Gyűlölöm az ilyen önsajnáltató férgeket, amilyen Te is vagy. Egy ilyen ember tette majdnem az életem tönkre, csak én a másik oldalon álltam. Én voltam a kolléganő, akit annyira átvert egy hozzád rémesen hasonló emberke, hogy 1 évig pszichológushoz jártam utána. Komolyan mondom mindettől függetlenül, hogy a Te fajtád a legrosszabb, sőt életveszélyes. Manipulatív, gyenge jellemű, nárcisztikus ember vagy, akivek vitatkozni sem lehet és aki vállalja az áldozat szerepet, hogy még a végén őt sajnálják. Mert jaj szegényke milyen kis butuska volt. Akkor elmondanám Neked, hogy igenis megcsaltad a feleséged! Az érzelmi megcsalás a megcsalások csúcsa! És Te féléven át csaltad gondolatban. Akkor nem gondoltál rá hogy tönkreteszel két emberi életet?

Amúgy szerintem ezt a kérdést nő írta ki és nem férfi. De remélem nem kap lehetőséget eza kedves férj.

2019. dec. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
84%

Hány evesek vagytok?

Feleségeden kívül voltál szerelmes masba?

Feleséged helyében legszívesebben nem jönnek ossze veled újra, lehet, hogy szeret annyira es ujraosszejon veled, de bízni azt nem fog tudni benned. Attól fog rettegni mikor hagyod ott ujra. Egy nőnek kell a biztos

2019. dec. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:
94%

Egyetlen lehetőséget látok, minél hamarabb leülni vele személyesen beszélni. Próbáld összeszedni a gondolataidat és valami hihető indokot kitalálni a tettedre, mert anélkül nehezen fog megérteni és a bizalom nagyon sérülékeny dolog.

Gondolom még nem váltatok el, beadtátok már a papírokat?

Ha meghallgat legyél őszinte, ha kérdez valamit akkor felelj rá és ne kertelj. Ha nem hoz döntést azonnal, akkor tisztelettel elvonulsz és vársz türelemmel, nem zaklatod, nem hívogatod, nem győzködöd csak vársz. Hosszú idő lesz, de legalább lesz időd gondolkozni.

Ha a feleséged helyében lennék várnék pár hetet, próbálnám rendezni a gondolataimat és az érzéseimet. Ha megrendült a bizalma benned, akkor elválnék,ha bízik benned, akkor kezdeném a kapcsolatot elölről, de nem ott ahol abbahagytátok.

41F

2019. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 A kérdező kommentje:

Nem, még nem váltunk el, a papírokat sem adtuk be, csak leültünk és megbeszéltük, hogy ez legyen, és váljunk... míg én rá nem jöttem, hogy ez életem legnagyobb tévedése és ostobasága volt, és hogy én nem ezt akarom.

Egyébként sokat gondolkodtam, és végül felhívtam ma reggel, hogy szörnyen érzem magam és szeretnék beszélni vele, ha lehet... Nem tudom, mire számítottam, csak hallani akartam a hangját. Persze, nem volt túl jókedvű ő sem... de beleegyezett, hogy hétvégén találkozzunk. Azt mondta, úgyis haza akart ugrani valamikor néhány cuccáért, amiket még nem vitt el, legalább akkor azokért eljön és ha akarom, akkor beszélhetünk. Mondta, hogy elmondhatom most telefonon is, amit szeretnék, de mondtam neki, hogy személyesen jobb lenne. Egyébként teljesen normális hangnemben tudunk beszélni, de azt éreztem, hogy nagyon szomorú. Rákérdeztem, hogy minden rendben van-e, tudok-e esetleg bármiben segíteni neki, de erre azt mondta, hogy nem hiszi, majd megoldja, de azért köszöni.

2019. dec. 11. 13:27
 29/61 anonim ***** válasza:
68%

Amíg nem erőlteti a válást és nem adja be a papírokat addig van esélyed, utána nincs.

41F

2019. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
54%
Ezek alapján van esél, hogy megoldjátok. Szorítok a hétvégére, majd mesélj mi lett a beszélgetésből :)
2019. dec. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!