Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ilyen esetben mit mond a jog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben mit mond a jog a vagyonmegosztásról?

Figyelt kérdés
Adott egy házaspár, ahol a feleségnek egy előző házasságból született 3 gyermeke. Az apával úgy állapodtak meg, hogy a közös családi házból az apa a saját tulajdonrészét ráíratja az anyára, aki ennek fejében nem kér tartásdíjat. Ezután az anya újra házasodott, majd több, mint 10 éven át közösen tartották el az új férjjel az anya gyerekeit. Az új férj kb 3x-os jövedelme lehetővé tette, hogy a gyerekek egyetemre járhassanak, normális életszínvonalon élhessenek. Az ingatlant részben felújították, bővítették, de komolyabb beruházásokra, drága ingóságok vásárlására nem volt lehetőség a nagy család megélhetési költségei miatt. A házasság az anya kérésére felbontásra kerül. Ilyen esetben mit mond a jog a vagyonmegosztásról? Mennyire lehet figyelembe venni,hogy az anya gyakorlatilag hozzájutott egy fél házhoz azért, hogy felneveljen 3 gyereket, de ennek költségét tovább hárította másra, akinek ennek fejében nem került a nevére semmi, nincs sem ingatlana, sem komolyabb ingósága. Elsősorban jogászok véleményére lennék kíváncsi.
2010. júl. 20. 16:53
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Mi köze ennek a történetnek a "reggeli rántottához, meg az ajándékokhoz"? Minden házban, normális családban van olyan munka, amit csak a férfiak végeznek, van olyan, amit csak a nők és vannak közös feladatok. Az említett férfi együtt tanult a gyerekekkel, mesélt esténként, festett, tapétázott, villanyt, vízvezetéket szerelt, parkettázott, kertet gondozott, stb, de ez a kérdés szempontjából teljesen mellékes.


Számomra az nem világos, hogy miért jár a feleségnek olyanért egy fél ház, amit végül més teljesít helyette.


Ha történetesen a gyerekek apja nem adja oda a fél házat a feleségnek, hanem fizet folyamatosan gyerektartást, az új férj pedig abból a pénzből, amit ráköltött a gyerekekre, vett volna egy ingatlant, akkor most lenne saját tulajdona, igaz közös vagyon lenne a feleséggel, de kegalább a fele az övé lenne, így viszont a más gyerekei felélték azt a pénzt, amiből ő is fejlődhetett volna. A férj jóhiszeműen belement abba, hogy neki semmije se lesz, mert azt képzelte, együtt fogják leélni az életüket, nem számít, kinek mije van. A feleség kéri a válás felbontását úgy, hogy a vagyonmegosztásról mélyen hallgat.


Szerintem ez így teljes mértékben a férj kihasználása és ez a szánalmas inkább...

2010. júl. 21. 11:48
 12/28 A kérdező kommentje:
"1/4 részben szállt be a gyerekek költségeibe"? Ez még matematikailag sem helyes. Az apa megváltotta a fele eltartást azzal, hogy az ingatlant az anyának adta, amit az meg is tartott magának. A házat nem lehet megenni, nem lehet belőle ruházkodni, tankönyveket, külön órákat, utiköltséget fizetni, stb, tehát a gyerekek eltartása a valóságban egyértelmúen az új férjre hárult, mint családfenntartó, de még jog szerint is legalább 50%-ban ő állta a költségeket a vagyonközösség miatt.
2010. júl. 21. 12:05
 13/28 anonim ***** válasza:

Neked tényleg nem világos.

A fél ház,amit jogilag a feleség kapott,azt tulajdonképpen a GYEREKEK kapták!A tartásdíjat nem a feleség kapja soha,hanem a gyerekek,csak a feleség a felnőtt kezeli.

Ha az új férj nem nősül meg,és magára költi a pénzét,akkor most lenne egy háza.De családot akart,ezt az asszonyt akarta és ezzel az asszonnyal együtt ELFOGADTA a gyerekeket is!Miután nem volt házassági szerződés,házasság után,ami nem külön vagyon (a ház),az közösnek számít!A keresete és a nő keresete is,ugyanis erről szól a házasság.Mint már írták,vagyonközösség!!!!!


Azért hoztam fel az anyagi oldalát,mert ezen lovagolsz végig.A férj költött a gyerekekre,de a gyerekek és az asszony is a férfira.És igen,nevetséges,ezeket visszakérni pénz formájában,mert a férj most ezt teszi.

Elöbb nőjjön fel,és gondolkozzon el azon,hogy nem neki való a társas kapcsolat,vagy pedig írjon legközelebb házassági szerződést,amiben kiköti,hogy minden keresete a sajátja és bármit is költ a feleségre és a gyerekre,az válás esetén visszajár.Lesz mosolygás az ügyvédi irodában az biztos.

2010. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, én is elváltam és egyedül vagyok egy gyermekkel, de épp ezért nem szeretnék többet férjhez menni, hogy egy idő után nmajd a második férjem ilyeneket vágjon a fejemhez, miközben a megismerkedésunkkor és a házasságunk előtt azt mondja (hazudja), hogy a gyerekekkel együtt elfogad minket. Szerintem egy kicsit gondolkozz el ezen, mert a 3 gyermek sem biztos, hogy örülni fog annak, ha például majd nekiállsz utána rájuk is rosszat mondani, pl. azt, hogy minek is játszottam veletek, stb. A gyerekek lelkileg nagyon sérülékenyek. 28L (4 éves kisfiú anyukája)
2010. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 18:00


"Az anya csak azt hárította az új férjre, amit neki kellett volna a gyerekeire költeni"


Igen, pont ez a kérdésem lényege, hogy ez ellen lehet-e valamilyen jogi lépést tenni utólag.

2010. júl. 21. 12:11
 16/28 anonim ***** válasza:
Nem,mert nem igaz,aki ezt írta,annak sincs igaza!!!
2010. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Az az érdekes, hogy én is nő vagyok, van két gyerekem, de sose jutna eszembe mást terhelni az eltartásukkal úgy, hogy közben én vagyonosodok, az a másik pedig nincstelenné válik.


Ezen nem igazán tudok mosolyogni...

2010. júl. 21. 12:17
 18/28 anonim ***** válasza:
Furán gondolkozol a család fogalmáról! Ezen pedig én mosolygok.
2010. júl. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Félreértések elkerülése végett, a nevelőapát imádják a gyerekek, szó sincs róla, hogy ő akarná visszakérni a rájuk költött pénzt, csak én, mint ismerős vagyok megrökönyödve, hogy azt mások etikusnak, jogosnak tartják, miszerint a feleség hozzájut tartás fejében kb 10-12mill Ft értékhez, a férj meg 0 Ft-hoz, pedig ő is részt vett a tartásban nem csekély mértékben.
2010. júl. 21. 12:24
 20/28 A kérdező kommentje:
Számomra a család fogalma valami egészen más. Ott nincs olyan, hogy szándékosan kihasználjuk, megfejjük a másikat, aztán eldobjuk, mint egy levedlett bőrt...
2010. júl. 21. 12:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!