Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan megy szét egy házaspár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan megy szét egy házaspár 1-2 éves gyerek mellett? Mik a buktatók?

Figyelt kérdés

A tágabb környezetemben 6 (!) ilyen pár van. Férj-feleség, évekig boldogság, mindenki tisztességes (mindig megtudom ha megcsalás van, mert én vagyok a lelki szemetesládája mindenkinek ebben a témában, de egyikük sem csinált semmit). Sajnos a szétválás körülményeibe már nem avatnak be. El se tudom képzelni mi történt. Voltak akik terhesség közben mentek szét, voltak akik gyorsan összeházasodtak, majd a gyerek születése után 4 hónappal már másik nővel láttam a férfit, vele is élt együtt! Másoknál 2 éves volt a kicsi. Okokat nem tudok, azt mondják így alakult, elmentek egymás mellett.

Nekünk most jön a baba és nem szeretnék ezekbe a hibákba esni. A szexmentesség nekem férfiként nem téma, úgy tudom az esetek többségében ebből van a gond. A feleségem mondta, hogy a terhesség alatt 9 hónapig biztos nem lesz semmi, meg utána még 3-4 hónap. Azt mondta nem zavarja ha maszturbálok más nők képeire ebben az esetben.

Ezzel szerintem ezt a szex dolgot kipipáltuk. Milyen más körülmény lehet, ami miatt egy boldognak induló család, elötte boldog párokkal szétmegy? Mi lehet az a dolog ami miatt egy férfi otthagyja a kicsi gyerekét? És mi lehet ami miatt egy nő inkább egyedül marad? Hangsúlyozom egyik srác sem erőszakos, egyiküknél sem volt veszekedés. De mindegyik pár a gyerek dolog körül ment tönkre.


2019. dec. 29. 13:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
81%

Huh, hát nem irigyellek. Azért kiverni még kitudná a farkadat, de ezek szerint arra sem hajlandó, talán az is veszélyezteti a babát?

Jól írják az előttem lévők, már most anyuka üzemmódban van és ne hidd hogy szülés után megváltozik amikor majd állandóan fáradt lesz természetesen. Ha orvos szerint nincs semmi akadálya akkor nyugodtan lehetne szexelni. Azt sem értem hogy szülés után mire kell 4 hónapot várni...

Én most vagyok 18 hetes és szegény férjemet tegnap úgy lefárasztottam hogy a harmadik menet már nem ment, de most alig várom hogy alkalmam legyen megint rámászni.

2019. dec. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a környezetemben több embertől is hallottam, hogy a férfi is akaratlanul másképp néz a feleségére, miután gyereket szült. A barátnőim közül az egyiknek például apás szülése volt, a férje utána rá sem bírt töbet nézni, és végül válás lett a vége. Beszéljétek át, hogy szeretnéd-e te a feleségedet a vajúdás és szülés állapotában látni, vagy inkább később mész be hozzájuk. A szülésszel is beszélgethetsz erről, hogy ő mit tapasztal, de persze te fogod érezni, hogy ott akarsz-e lenni, vagy óckodsz tőle. A lényeg, hogy ne hagyd magad, ha a végén gondolod meg magadat, akkor ne menj be.

A női oldalról meg látom sokszor, hogy a kisgyerekes anyukák tényleg elhagyják magukat, nem lesznek már olyanok, mint amilyennek a férjük az első években megismerte, és emiatt a férj meg kiábrándul belőlük. Hulla fáradtak, mert a gyerekhez állandóan fel kell kelni éjszaka, minden neszre felriadnak, napközben meg szintén csak azt lesik, hogy a gyereknek megvan-e mindene. A férj meg plusz órákat vállal a munkahelyén, vagy a plusz pénz miatt, vagy amiatt, hogy ott legalább nincs gyereksirás egész nap.

Én is túlzásnak tartom ezt a szeretkezésmentes időszakot, azért amikor én várandós voltam, ugyan nem az utolsó hónapokban, de együtt voltunk a férjemmel rendszeresen. Persze óvatosabbnak kell lenni, meg nem árt egy orvost is megkérdezni, hogy lehet-e, de általában nem mondják azt, hogy teljes önmegtartóztatás kell. Meg vannak "alternatív" módok, hogy kielégítsétek egymást.

Ja igen, a gyerek ágya az első hónapok után már ne legyen a szobátokban, illetve ne aludjatok egy ágyban a gyerekkel, mert akkor még évekig ez lesz a megszokott, és akkor tényleg semmi intimitás meg együttlét nem lesz köztetek. De szerintem arra gondolj, hogy a feleségedet és a gyerekedet is szereted, és minden rendben lesz. Néhány ezer éve már házasságba születnek a gyerekek, és a családok nagy részében két-három-négy gyerek is születik, tehát annyira nem rémisztő, mint ahogy először belegondol az ember. Kitartást és sok boldogságot Nektek!

2019. dec. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

#12


Remélem a kedves férj nem az orvossal együtt premier plánban nézte ahogy kijön a gyerek. A nő fejénél kell lenni és nem a horror részt nézni, mert nem gyakornokként van ott a férj.

2019. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, már a gyerek is a tűzoltás ersdmenye. Anno volt humánetológia az egyetemen, sosem felejtem el azt az órát. Arról szólt, hogy hogy alakulnak a hormonok egy kapcsolatban. Volt egy ábra arról, hogy mikor a kapcsolat indul, kap egy hormonlöketet a két ember. Ez a hormon 2-3 évig termelődik általában. Mikor alábbhagy, akkor kerül a legtöbb kapcsolat válságba és akkor derül ki, hogy a párod mennyire a társad, barátod és emberileg mennyire vagytok jók együtt. Mikor már a szeretet és a közös móka hajtja előre a kapcsolatot, mert ugya hormonokkal minden könnyebb. Persze ilyenkor is jelen vannak, de nagyobb tudatosságot igényel egy kapcsolat és jobban lappang a szenvedély. És ha hiszed, ha nem, ebben az időszakban, a kapcsolat elejétől számított 2-4 évben szoktak a legtöbben gyereket vállalni. Ekkor megint kapnak egy hormonlöketet mindketten a gyerek érkezése miatt, ami szintén 2-3 évig tart. Aztán lecseng és mivel előtte is szar volt, vagy jön még egy gyerek, hogy véletlenül se lássák be, hogy racionális alapja nincs a kapcsolatuknak, vagy válnak. Ezért van az a bűvös 7-es a kapcsolatokban, amikor a legtöbb válás, szakítás történik.


Ha az ember ezt el akarja kerülni, egyrészt dolgozzon tudatosan a kapcsolatban és ne csak hafyja folyni az eseményeket, mert hosszú távon ez csapatmunka, ami megköveteli mindkét fél ráfordítását és figyelmét. Nem csak a kapcsolatra, hanem önmagára is figyelnie kell közben és a párja rezdüléseire. Különben bele fognak laposodni és ha nem tekerik a szekeret maguk, a hormonok helyettük nem fogják, hiszen nem is történik semmi velük, ami kicsit fenntartaná a kezdetben adott állapotot... Másrészt meg legyen jelen az eszük is, mikor választanak, még ha szerelmesek is, mert később ez fog maradni, ami igazán számít. A szerelem sok dolgot elfed, résen kell lenni racionálisan is, hogy kivel kötöd össze az életed. És nem csak az ő emberi lénye fontos, hanem kettőtök dinamikája is. Hogy mennyire m3gy a kompromisszum, mennyire lehet kommunikálni, hogy ne legyen olyan solog, amiről egyáltalán kussolni kell, mert a másik hisztizik meg érzékeny rá... Mert később ezek szakítanak szét kapcsolatokat... Később nem az számít, hogy mennyire tudtok egymás szájából enni, hanem hogy emberileg hogy álltok a közös problémákhoz, egy két személyes csapatban.

2019. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Volt már vetélése a feleségednek? Vagy miért fél ennyire?

Mi a terhesség alatt napi szinten szexeltünk, mert annyira az egekben volt a libidóm. Lehet, hogy ő sem bírja majd nélküle :)

2019. dec. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%
14 vagyok, az lemaradt a gyerek sztorihoz, hogy sok ember mindent feldob a gyereke miatt és akkor a kölök a világ közepe éveken keresztül. Ez idegenekkel szemben simán csak türhőség például egy közösségben, de az ember párja esetében elég ok az elhidegülésre. És hiába segít, hogy pihenj, ha neked csak a babuci így, babuci úgy megy, egy rohadt estét nem lehet kettesben lenni, mert mi lesz a babucival ha más altatja el, nem lehet szexelni, mert a babuci felsír, meg az anyám kínját is a babucira kell fogni, mert neki mindenrenis szüksége van... Gyakorlatilag magadnak oldod meg, hogy ne legyen kémia ezzel a viselkedéssel. Szóval ne legyél olyan, mint egy kotlóa évekig, hogy csak ül a tojásokon és vegetál, mert ettől jó anya. Hiába jó anya valaki, ha közben szar feleség lesz vagy szar ember. És lehet egyszerre jó mindháromban is persze.
2019. dec. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
88%
Most elolvastam a kis sztorit. Ez a nő már most csak a kölkére tud gondolni... Adok két évet az egésznek basszus... Nem hiszem el, hogy egy kölök miatt ennyire idióta lesz sok nő. Szerencsére láttam ellenpéldát is, de a többségnek elszállt az agya és mindig a gyerekkel takarózott meg egymás seggében voltak. És erről ő tehetett... A normális kapcsolatokban úgy állnak a gyerekhez, hogy bővül a család és mindenki foglalkozik a gyerekkel, akit beépítenek a család életébe. Megkapja a figyelmet, megkap mindent, több embertől is, nem pedig az anyja telepszik rá meg félti agyon, mintha csak ő lenne apkalmas6egy qrva kölköt kézben tartva ringatni vagy játszani vele. Ez a nő nem komplett.
2019. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
74%
"A szexmentesség nekem férfiként nem téma, úgy tudom az esetek többségében ebből van a gond. A feleségem mondta, hogy a terhesség alatt 9 hónapig biztos nem lesz semmi, meg utána még 3-4 hónap. Azt mondta nem zavarja ha maszturbálok más nők képeire ebben az esetben." - Kérdező, na ilyen nőnem kellene a hátam közepére se.
2019. dec. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
47%
Hiába van a férfi a nő fejénél szülés közben. Az nem mindig úgy megy, mint a filmekben hogy fekszel és maximum azt látja, hogy izzadtan nyögsz. Engem pl szülőszobán még labdára ültettek, folyt belőlem a vér, hánytam, bepisiltem, hiába volt beöntés még egy kis kaki is becsúszott kitolásnál. Van ott elég hang és szag még csak látvány sem kell hogy egy életreszóló trauma legyen egy pasinak. Sosem engednék be egy férfit sem. Főleg, hogy ismerek elég sok olyat, aki úgy meséli hogy ki nem hagyta volna az apás szülést, szorosabb lett a kapcsolatuk, közben meg 1-2 éve már félrekefél.
2019. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
77%

#19


Hát nem tudom. Férjem ott volt a volt felesége szülésénél. Vízben volt, amiben volt vér, belecsúszott kis kaksi is, stb mégsem undorodott meg tőle és nálam sem hagyná ki. Nekem kicsit úgy tűnik, hogy aki ez miatt megundorodik a feleségétől az ezek szerint akkor szereti csak a nőt ha az mindig tip-top, csilivili, mindig babapuha minden testfelülete... én sem undorodnék a férjemtől ha beteg lenne és éppen hányás hamenése lenne éppen egyszerre. Mint ahogy a szülés is egy természetes folyamat ami átmeneti állapot.

2019. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!