Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elakarok válni a férjemtől,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elakarok válni a férjemtől, de az ő kft-nek milliós tartozásai vannak. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

Régebben volt 2 darab kft a nevén.

Nem is szóltam semmit,vállalkozó volt. Majd kijöttünk külföldre dolgozni együtt stb.

Rokona irt rám, hogy jönnek a levelek , már a bíróságról.

Persze hideg zuhany.

most a kérdés:

Váláskor én megöröklöm a tartozás felét? Vagy valami gondom lehet ebből? Az én örökségem (szüleim háza stb) veszélyben van? Elszeretnék válni, nem jó a kapcsolat. Csak azt nem tudom, hogy a válás simán megy, vagy pedig gondom lesz ebből hogy neki (kft-nek) tartozásai vannak?



köszönöm a válaszokat.

Remélem érthetően kérdeztem.



2020. jan. 14. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Házasságban a vagyon és a tartozás is közös.

Gondolom, ha milliós adósság helyett milliós vagyon lenne a kft-ben, arra azért igényt tartanál... Ez van. A háasság vagyonközösség is.

2020. jan. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

[link]


Ha a kft is közös vagyonnak minősül akkor a tartozása is az.

De szerintem ne garasoskodj, menj el egy ügyvédhez és kérdezd meg őt, mert ez azért elég komoly anyagi vonzattal jár, így jó lenne tisztán látnod.

2020. jan. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A házasság alatt felhalmozott tartozás fele sajnos érinthet Téged. De így ez sem igaz, mert ha KFT van szó, akkor a tulajdonosok csak a tulajdonrészük mértékéig felelősek, az ügyvezetőnek viszont egyéb felelőssége is van tudtommal és gondolom ő a férjed. Ezt egy ügyvéddel kell megbeszélni.
2020. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%

Vállalkozás vagy Kft.?

A Te örökséged fele van csak "veszélyben", ha nem volt külön szerződés.


Gondolom a Kft. fénykorában Te is élvezted ...

2020. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Add be a válást és mindenre választ kapsz, ne parázz, ha a Kft. tudja vinni a személyes vagyon is, akkor válás nélkül is viszi.

Akkor meg nem mindegy?

2020. jan. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Kft.-k esetében a tulajdonos nem felel a személyes vagyonával a cég tönkremenetelekor hátramaradt tartozásokért. Viszont minden, ami nem személyes vagyon, hanem a Kft. tulajdonában volt, felszámoláskor elárverzésre kerülhet. Tehát minden azon múlik, hogy mi van a férjed vagy a kettőtök nevén és mi a Kft. nevén.
2020. jan. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%
Kérdés, hogy te is a Kft tagja vagy?
2020. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Szándékosság, sikkasztás esetén mehet a cégvezető(k) vagyona is.
2020. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#8: A csalás, sikkasztás nem polgárjogi, hanem büntetőjogi ügy, amelyet a polgárjogi jellegű válástól teljesen külön kezelnek a bíróságok. A büntetőjog viszont nem terjedhet ki a vétlen házastársra, aki az egészről semmit sem tudott. Ha tehát a férjet esetleg elítélik ilyesmiért és a büntetésnek része a vagyonelkobzás is, akkor az csak az esetleges közös házastársi tulajdon rá eső felét érintheti. A kérdező tehát legfeljebb az esetleges közös tulajdon felét veszítheti el, amelyet a válás egyébként is elvesz majd tőle. Hátrány tehát nem érheti abból, hogyha a férjének zavaros ügyei voltak.
2020. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%
Ezt szerinted itt kell megkérdezni? Ügyvédről hallottál már? Talán akkor nem vezet senki félre.
2020. jan. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!