Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elakarok válni a férjemtől,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elakarok válni a férjemtől, de az ő kft-nek milliós tartozásai vannak. Mi lesz így?

Figyelt kérdés

Régebben volt 2 darab kft a nevén.

Nem is szóltam semmit,vállalkozó volt. Majd kijöttünk külföldre dolgozni együtt stb.

Rokona irt rám, hogy jönnek a levelek , már a bíróságról.

Persze hideg zuhany.

most a kérdés:

Váláskor én megöröklöm a tartozás felét? Vagy valami gondom lehet ebből? Az én örökségem (szüleim háza stb) veszélyben van? Elszeretnék válni, nem jó a kapcsolat. Csak azt nem tudom, hogy a válás simán megy, vagy pedig gondom lesz ebből hogy neki (kft-nek) tartozásai vannak?



köszönöm a válaszokat.

Remélem érthetően kérdeztem.



2020. jan. 14. 11:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

mi valaszoljunk neked de te semmit sem valaszolsz vissza.

ertelmetlem

2020. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A Kft az KORLÁTOLT felelősségű társaság. A korlát a bevitt tőke.Ennek mértékéig felel a tulajdonos - és te is, mert vagyonközösségben éltetek.

Az örökséged viszont nem közös vagyon, azt nem érinti a válás.

Egyébként se kezdj válásba ügyvéd nélkül, így meg főleg ne!

2020. jan. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Ha az ő nevén van akkor nem egészen úgy van ahogy a többiek írják!
2020. jan. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Csak mert volt már ilyen kérdés, hogy vállalkozó vállt, és kérdezte, hogy a vállalkozasnal mindent ő épített fel önerőből mielőtt elvette volna a feleségét, a társának ebbe nem volt része, és írták, hogy a házasság előtt felépített vállalkozasi formahoz ami a vállalkozo tulajdona, azt nem kell vagyon megosztaniuk. Kéne keresned egy ügyvédet.


Házassági szerződés nem mindig van az ember ellen, és nem mindig a bizalmatlanság jele, többször védheti is később a vállni akaró felet ilyen helyzetek miatt.

2020. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!