Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családi pótlék felére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családi pótlék felére igényt tarthatok?

Figyelt kérdés
Válófélben vagyok és férjem nevére jön a családi pótlék.Ő a felét az egyik gyerek kezébe adja hogy ez a tied címszóval és azt veszel amit akarsz belőle.A kisbbiket elviszi belőle vásárolni szintén amit akarsz címszóval nem baj ha abból a ruhadarabból éppen 9 van a tizediket is megveszi önkényesen.Én az anya vagyok,amíg nem adtam be a válópert én vásároltam nekik de azóta elveszi.Visszamenőleg követehetem a felét?
2010. júl. 22. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem a gyerekekre költi és az ő nevére is megy, mért ő kapja nála helyezték el a gyerekeket?
2010. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem. A családipótlék nem a tied,hanem a gyerekeké. A férjed pedig rájuk költi. Ez akkor is igaz,ha te nem értesz a felhasználással egyet.
2010. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Melyik szülőt illeti a családi pótlék?

Ugyanazon gyermek (személy) után járó családi pótlék csak egy jogosultat illet meg.


Ha a gyermek együtt élő szülők háztartásában él, a családi pótlékot - együttes nyilatkozatuk alapján -bármelyik szülő igényelheti, mégpedig nyilatkozatuk szerint gyermekenként. Megállapodás hiányában az ellátást igénylő szülő személyéről - kérelemre - a gyámhatóság dönt."


Forrás: [link]

2010. júl. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A családi pótlék a gyereké? Azt hittem a családé...(nem mintha nem a gyerekre költeném, dehát az anyának nincs beleszólása mit vegyenek rajta a gyereknek?)
2010. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Visszamenőleg semmiképpen sem követelheted.
2010. júl. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
Mikor beadod a válást, kérd a gyámhatóságot, hogy neked itélje a családi pótlékot és akkor onnantól neked fog jönni és nem a férjednek.
2010. júl. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha még közösen nevelitek a gyerekeiteket akkor senki nem fog azzal foglalkozni, hogy ki kapja a családi pótlékot. Megértelek, hogy ki vagy akadva azon hogy "nem lehet beleszólásod" de egyenlőre örülj annak, hogy a pénzt nem elk....zza, eljátssza, vagy elissza. Én beszélnék a gyerekkel, már akinek odaadja a felét, hogy az miért jár és hogy mire kellene költenie.
2010. júl. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Közös háztartásban élünk és szerintem jogom van nekem is annyi hogy felét én költsem a gyerkekre, én tudom mire van szükségük .Sajnos az idősebb gyerekkel nem tudok beszélni az apa a példaképe aki egy öntörvényü ember és nem tür ellentmondást senkitől az van amit ő akar.

Köszönöm a válaszokat .

2010. júl. 23. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!