Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás kisbaba mellett?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Férjemmel 7 éve vagyunk házasok. Nagyon fiatalon, a húszas éveink elején házasodtunk, pár hónapja született kisbabánk. Én mégis úgy érzem, hogy érzelmileg kiegyensúlyozottabb életét tudnék biztosítani a kisbabánknak, ha külön folytatnánk tovább. A férjem mindig is labilis személyiség volt (nem egyszer fenyegetőzött öngyilkossággal, többször a várandósságom alatt is), nagyon hosszú ideig járt főiskolára, mire kisajtolt magából egy diplomát (azalatt az idő alatt én már rég végeztem és dolgoztam). Emiatt mindig is volt benne kisebbrendűségi komplexus. Azóta, hogy végre dolgozik, hagyja magát teljesen kihasználni, durván befekszik a munkaadója alá (a család kárára). Mindig is kicsit anyafüggő volt, ez az utóbbi évben csak fokozódott. Nagyon kedves az anyósom, de egy olyan egészségtelen függési viszony van köztük, ami szerintem nem férhet bele egy felnőtt férfinél (többek között az anyja titokban pumpolja pénzzel, mert szegény pici fia "keveset keres"). Sem magáért, sem értünk nem tud kiállni. Úgy érzem, hogy amíg az évek alatt én felnőttem, ő megragadt az eltartott jófiú szintjén. Sajnos én is csak utólag jöttem rá nagyon sok mindenre, a várandósságom alatti viselkedése nyitotta fel a szememet (ennek ellenére nem csinálnám vissza, imádok édesanya lenni). Már a várandósság alatt is felmerült, hogy elhagyom, de a családom teljesen ellenem fordult, a szemükben ő a mintaférj, hiszen nem csal, nem iszik, nem ver (tényleg csak ennyi az elvárás??), azonban szerintem nem lehet úgy leélni egy életet, hogy a férjemre nem tudok sem számítani, sem férfiként tekinteni. Továbbra is tisztelem, mint embert, nem is szeretném elvágni a fiával a kapcsolatot, de nem szeretném, ha egy feszültségekkel teli kapcsolatban nőne fel és ezt látná példaként (többek között, hogyha probléma van, fenyegetjük a másikat, hogy leugrunk egy hídról). Pszichológushoz menni nem akar, egy egy ilyen esemény után nem is emlékszik rá, hogy megtörtént. 7 éve támogattam mindenben és voltam mellette minden ellenére, de elfáradtam. Sajnos benne van a pakliban, hogy a válás említésére megpróbálkozik az öngyilkossággal (náluk ez a szó nem létezik, anyósom évtizedekig élt együtt az alkoholista férjével a munkába menekülve). Tényleg együtt kéne maradni csak a gyerek miatt? Ekkora bűn, ha kisbabával én kezdeményezem a válást? Szerintem jobb ezen előbb túllenni, mert akkor a pici már egy kialakult rendszerbe nő bele, nem a csatározást látja (mocskos volt a szüleim válása , tudom hogy nem szeretném csinálni)...

2020. aug. 3. 12:56
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
29%

Mi a kérdés? Az, hogy rossz anya vagy- e, ha elhagyod az érzelmileg zsaroló férjedet? Szerintem, nem vagy az.

Hogy megtettél- e mindent? Nem.

Hogy rossz feleség vagy? Igen, az életeteket ti alakítottátok így, most meg hárítod a felelősséget, mártírkodsz ezerrel.

A rokonokkal nem kell foglalkozni, semmi közük hozzá.

2020. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
40%

11-nek: Írta, hogy a várandóság alatt nyílt fel a szeme, akkor állt össze neki a kép. Senki nem akar magának szándékosan rossz helyzetet teremteni, vagy te magadnak igen? Az emberek legtöbbször úgy házasodnak, hogy azt hiszik, hogy boldogok lesznek, és mindenki csak később jön rá arra, hogy hiba volt, mert nem úgy alakult a kapcsolatuk, vagy későn látták meg a másik igazi arcát. Még mindig jobb, hogy most lép, mintha élete végéig sínylődne egy borderline szerű ember mellett, a gyerek érzelmi fejlődéséről meg ne is beszéljünk.

Feltételezem, hogy azért írt erre az oldalra, mert tanácstalan volt, és kíváncsi volt pártatlan emberek véleményére.

Kérdezőnek üzenem: a károgókat hagyd figyelmen kívül.

10-es voltam.

2020. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
64%

Jajj hagyjuk már ezt a baromságot, hogy a terhesség alatt nyílt fel a szeme. Persze előtte évekig semmi, aztán bumm, egy elmebeteg toprongy lesz a gyerek apja.


Szánalmas, komolyan.


Az nem számít, hogy saját magát mennyire szivatja meg, lelke rajta, de a kisbabáknál kevés ártatlanabb lény létezik.


Nem ilyen anyát érdemel. Legalább olyanra lenne szükség, aki az élet legnagyobb döntését egy "kicsit" nagyobb felelősséggel hozza meg.

2020. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
73%

Neked szerintem kellett egy gyerek, mindegy milyen áron és kitől.

Mission completed,már ami téged illet

2020. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
12%
14-es, még szerencse, hogy vannak ilyen nagyon bölcs emberek, akik sosem hibáznak, és magas lóról osztják az észt!
2020. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
54%
De hibázok, nagyon is sokat, de nem olyan dologban, ami borítékolható és nem ilyen súlyú dolgokban. Azért akad különbség aközött, hogy meghúztam a férjem kocsiját vagy szétcseszem a saját gyerekem életét.
2020. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
29%
Attól, mert mondjuk a férjeddel közösen neveled a gyereked, még bőven szétcseszheted az életét, ez nem attól függ, hogy egész, vagy csonka családban nő fel egy gyerek.
2020. aug. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:

A kisbabám életét azért cseszném szét, mert nem szeretném, ha ebben a fojtogató, labilis idegállapotban nőne fel? Más fogalmaink vannak róla...


Igen,a várandósság alatt nyílt fel a szemem, mert addig elhittem a "megváltozik, csak diplomázzak le, minden másképp" lesz dumát. Nem lett, sőt, kiderült, hogy annyira sem számíthatok rá, mint előtte gondoltam... És megint csak, az vesse rám az első követ, aki nem hibázott. Azért vállaltam vele gyereket, mert minden ellenére SZERETTEM ezt az embert. Hiba volt? Valaki szemében lehet, de ezt visszacsinálni nem lehet, a fiam itt van, most már úgy kell alakítanom az életünket, hogy békességben és szeretetben nőjön fel. Erre pedig úgy látom, hogy nagyobb esélye van, ha nem öljük egymást az apjával és nem azt látja, hogy lelki terrorban lehet tartani az anyját, különben apa robban...


Továbbra is azt mondom, emberként tisztelem, nem véletlenül támogattam éveken keresztül, nem szeretném ellene nevelni a fiam. Csak párként már nem tudok vele funkcionálni.

2020. aug. 3. 18:55
 19/30 anonim ***** válasza:
65%

Hát meg kell enned amit megfőztél magadnak. Most komolyan a terhesség alatt jöttél csak rá igazán, hogy milyen? 7 évig ez miért nem zavart téged? Tudod, amikor az ember gyereket tervez akkor mérlegeli a dolgokat és számításba vesz mindent, de téged nem zavart, hogy tulajdonképpen életképtelen a férjed.

A babát sajnálom igazán, mert borítékolva van az élete. Labilis az apja aki majd mindenért a gyerekkel fog fenyegetőzni és nem egyszer hallottunk már olyan esetet, hogy a kedves apuka nem csak saját magát nyírja ki hanem a gyerekét mikor láthatásnál nála van...

2020. aug. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
84%

De igen, szétcseszted az életét, tapsold meg magad.


Aki meg azt hiszi, hogy nem függ semmi az egész vagy a csonka családtól. Na erre most mit mondjak? Mert ilyen baromságot nagyon régen olvastam.


Hatalmas hátrány, ha az embernek nem teljes a családja, rettenetes törés, még babakorban is.


Persze, hogy el lehet cseszni egy gyerek életét másképp is. Viszont ez az egyik módja.

2020. aug. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!