Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás kisbaba mellett?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás kisbaba mellett?

Figyelt kérdés
Férjemmel 7 éve vagyunk házasok. Nagyon fiatalon, a húszas éveink elején házasodtunk, pár hónapja született kisbabánk. Én mégis úgy érzem, hogy érzelmileg kiegyensúlyozottabb életét tudnék biztosítani a kisbabánknak, ha külön folytatnánk tovább. A férjem mindig is labilis személyiség volt (nem egyszer fenyegetőzött öngyilkossággal, többször a várandósságom alatt is), nagyon hosszú ideig járt főiskolára, mire kisajtolt magából egy diplomát (azalatt az idő alatt én már rég végeztem és dolgoztam). Emiatt mindig is volt benne kisebbrendűségi komplexus. Azóta, hogy végre dolgozik, hagyja magát teljesen kihasználni, durván befekszik a munkaadója alá (a család kárára). Mindig is kicsit anyafüggő volt, ez az utóbbi évben csak fokozódott. Nagyon kedves az anyósom, de egy olyan egészségtelen függési viszony van köztük, ami szerintem nem férhet bele egy felnőtt férfinél (többek között az anyja titokban pumpolja pénzzel, mert szegény pici fia "keveset keres"). Sem magáért, sem értünk nem tud kiállni. Úgy érzem, hogy amíg az évek alatt én felnőttem, ő megragadt az eltartott jófiú szintjén. Sajnos én is csak utólag jöttem rá nagyon sok mindenre, a várandósságom alatti viselkedése nyitotta fel a szememet (ennek ellenére nem csinálnám vissza, imádok édesanya lenni). Már a várandósság alatt is felmerült, hogy elhagyom, de a családom teljesen ellenem fordult, a szemükben ő a mintaférj, hiszen nem csal, nem iszik, nem ver (tényleg csak ennyi az elvárás??), azonban szerintem nem lehet úgy leélni egy életet, hogy a férjemre nem tudok sem számítani, sem férfiként tekinteni. Továbbra is tisztelem, mint embert, nem is szeretném elvágni a fiával a kapcsolatot, de nem szeretném, ha egy feszültségekkel teli kapcsolatban nőne fel és ezt látná példaként (többek között, hogyha probléma van, fenyegetjük a másikat, hogy leugrunk egy hídról). Pszichológushoz menni nem akar, egy egy ilyen esemény után nem is emlékszik rá, hogy megtörtént. 7 éve támogattam mindenben és voltam mellette minden ellenére, de elfáradtam. Sajnos benne van a pakliban, hogy a válás említésére megpróbálkozik az öngyilkossággal (náluk ez a szó nem létezik, anyósom évtizedekig élt együtt az alkoholista férjével a munkába menekülve). Tényleg együtt kéne maradni csak a gyerek miatt? Ekkora bűn, ha kisbabával én kezdeményezem a válást? Szerintem jobb ezen előbb túllenni, mert akkor a pici már egy kialakult rendszerbe nő bele, nem a csatározást látja (mocskos volt a szüleim válása , tudom hogy nem szeretném csinálni)...

2020. aug. 3. 12:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
63%

20-as. Értelmezd már! Ebben az esetben az a kisebb rossz, ha egyedül neveli, nem pedig egy öngyilkossággal fenyegetőző, labilis férfivel.

Kérdező helyzetében az egész családban tennék tönkre a gyereket.

Sajnállak, hogy nem vagy képes felfogni, nem tudok mit tenni.

2020. aug. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
39%

Te nem vagy képes felfogni, hogy mit írtam.



Senki nem mondta, hogy mi a kisebb rossz. Én azt mondtam, a kérdező tönkretette a gyereke legalapvetőbb jogos igényét. Azt nem mondtam, hogy mi lenne a jobb, vagy rosszabb. A legjobb a normális család lenne, és ezt ő önkényesen elvette, mert babázni akar.



Mellesleg egy öngyilkossággal fenyegetőző egyénnel gyereket vállalni, nem észrevenni, hogy mennyire labilis megkérdőjelezi az ő szülői kompetenciáját is. Sosem fog egy ilyen rájönni, hogy mi baja a gyereknek.

2020. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
63%

22-es. Lehet károgni azon, hogy miért csinálta, hogy hibát követett el. Ezt teszed te. Osztod itt az észt, hogy mit hogy nem kellett volna. Gratulálok.

Csak ezzel kurvára nem jutsz előre.


De lehet azon is gondolkodni, ha már ez így történt, hogyan lehetne megoldani a helyzetet úgy, hogy minél kevésbé sérüljön a gyerek.

2020. aug. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Érdekes ez a hozzáállás, hogy ha csonka a család, az katasztrófa, figyelembe véve, hogy a házasságok felé válással végződik. Csonkacsaládban nőttem fel, teljesen normális lett volna minden, ha anyám nem próbál apám ellen nevelni (lehet tippelni, ma kivel vagyok jóban, és nem, nem anyámmal).


Lehet ócsárolni, hogy mekkora idióta vagyok, hogy hittem abban, hogy megváltozhat és ebbe a kapcsolatba vállaltam gyereket. Csakhogy a kérdéses gyerek itt van, megszületett, a múlton rágódás helyett a jövőt kell úgy alakítani, hogy a lehető legjobbat hozzuk ki belőle. Nem, én sem úgy terveztem felnevelni, hogy egyedül maradok, de inkább egyedül, mint egy toxikus kapcsolatban.


Innentől kezdve kérem, aki csak az anyai kompetenciámat vagy a józan ítélőképességemet szeretné megkérdőjelezni, az inkább maradjon csöndben és örüljön neki, hogy tökéletes kapcsolatban nevelheti a gyermekeit! Az ócsárolást hagyja másra, nem jó hatással van az az ember lelkére :)

2020. aug. 6. 10:44
 25/30 anonim ***** válasza:
64%

Na de ember, segítséget kértél, holott már régen eldöntötted, hogy a gyereked családjának annyi.


Az pedig nem ócsárolás, hogy a te kompetenciáid vannak kérdőre vonva.


Mit csinálsz, ha depressziós lesz a gyerek? Jössz ide sírni, hogy hát hiába ezen már nem kell rágódni, már megtörtént.


Komolyan egy cseppnyi felelősség nincs benned?


Az meg nem meglepő, hogy csonka családból származol. A sérült ember nem tud normálisan nevelni, ezért csináltad ezt a szart magad körül te is.



Mégis milyen választ vársz? De könnyű lesz? Vagy nem, semmi baja nem lesz tőle a gyereknek?


Feltettél egy kérdést, megkaptad a választ, de hisztizel rajta. Akkor mi a fenét szeretnél?


Látod, itt vannak a szintén elváltak, akik a saját lelkük megnyugodtatása végett azt mondják ez így van rendben.


Csak ha erre vágysz akkor máskor mondd azt, hogy hazudjunk a képedbe vagy vigasztaljunk meg.

2020. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

Amúgy mi is lenne a pontos kérdés kérdező? Mire akarsz választ kapni tőlünk?

Két lehetőséged van: az első, hogy elválsz a második meg az, hogy nevelgeted és pátyolgatod a férjed is a baba mellett. Most az már tök mindegy, hogy egy vagy kettő gyereket nevelsz.

Ennyi az egész, remélem nem nehéz dönteni 2 opció közül ha már eddig nem sikerült a józan paraszti ésszel gondolkodni.

2020. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Ezt most jól odamondtad. Sikerült kiadnod magadból a frusztrációt vagy maradt még benned valamennyi? Mondjuk inkább egy ismeretlennel szájkaratézz az interneten, mint otthon :)


Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, egyértelmű a döntés, jobb lesz ennek véget vetni és szeretetben inkább egyedül nevelni!

2020. aug. 6. 14:39
 28/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom melyikünknek írtad, de én nem vagyok frusztrált, csöppet sem.:) Bár elhiszem, hogy szar lehet azzal szembesülni amikor az ember a fél életét elcseszi. Szóval nem tudom magamra venni miszerint frusztráltnak gondolsz (ha nekem írtad).
2020. aug. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
50%

Én sem vagyok frusztrált, otthon ülő anyuka vagyok,emellett home office, sosem voltam ennyire kiegyensúlyozott, de attól még véleményem van.


Általában így szokott lenni egyébként, ha nem tetszik a válasz, biztos frusztrált a válaszoló.

2020. aug. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
40%
Miért kell hozzászólni, ha nem is érted, mi a kérdés? Csak hogy belerúghass valakibe? Ez hiányzik itt egyeseknek, bántani másokat. Beszólni, okoskodni. De szar lehet, hogy ettől érzitek magatokat többnek, jobbnak.
2020. aug. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!