Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a Nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a Nő milyen alapon tart igényt a vagyon felére?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy üzletemberek, politikusok, sztárok etc. válásánál lehet hallani hogy a feleség viszi a fél vagyont.


Viszont a vagyon 90%-át a férfi kereste meg, a Nő annyit csinált hogy csak ott volt. Mert vagy eltartották, vagy volt valami alibi állása átlag fizetésért.


Tehát magyarul más által megkeresett pénzre, értékekre, vagyontárgyakra mi alapján tart igényt valaki?


Én ezt erősen lehúzásnak érzem, miközben Ő is tudja lélekben hogy az nem az Ő munkájából van.



2020. szept. 5. 21:14
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
35%

Jó pl akkor tényleg lehúzás ha a férfinak olyan munkája van amit nem sokan tudnak csinálni azaz vagy nagyon nagy szakképzettség kell vagy pedig iszonyú ritka tehetség na akkor nem hiszem hogy aranyos a házi munkaval amit bárki meg tud csinálni! Hozzáteszem azt is hogy az ilyen sztárok politikusok vagyonosabb családokban van külön takarító nő vagy bejáró nő... jobb esetben ezek a nocskek nem takarítanak és nem is igen főznek! Ilyen alapon a vagyon 1-10%-a járna nekik... Persze ha csak neveli a gyereket...

de ha viszi a háztartást meg stb akkor sem fer az 50% főleg akkor nem ha a férjnek olyan munkája van... pl természet kutató... űrhajós... Vilagvezezo üzletember pl Coca-Cola elnöke vagy Egyéb termek szolgáltatás elnöke...

Na ilyenkor a max közép végzettségű Nő szerintem qurvára nem igényelheti a fele vagyont amit egy űrhajós keres meg vagy pedig egy természet kutató...! Mert ezt a pénzt ő sosem tudná meg keresni!

persze ez visszafelé is igaz ha a no olyan vagyonos munkás a férfi meg otthon van... ritka az olyan

2020. szept. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

"Általában egy nő nem viseli el, hogy maga alá házasodik, ahogy egy férfinak is nehezére esik elviselni hogy a felesége többet keres. Így marad az általában, hogy a férj keres többet."


Gondolod te. Micsoda logika. Szóval ha nekem tetszik Laci, aki kevesebbet keres nálam, fogom magam és keresek egy másik munkát, hogy ne legyen rossz érzése Lacinak. Lol

Mondjuk lehet, hogy neked fura, de nem csak érdekkapcsolartok léteznek, vannak olyan nők akik nem anyagi megfontolásból szegődnek egy férfi mellé, hanem szereti és elfogadja hogy a férfi nem keres annyit mint ő. Több nőröl tudok akik eltartották egy darabik a férjüket Tōbb családról tudok ahol a nő viszi az anyagiakat, klasszisokkal jobban keres mint a férje, csak ezt nem verik nagy dobra. Hihetetlen, hogy a gyík férfitábora ilyen struccpolitikát folytat, nem ismeri el, hogy vannak olyan kapcsolatok is ahol a nő sokkal sikeresebb, mint a partnere. A mi családunkban is anyám szponzorát mindenkit.

2020. szept. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
12%

Huhh anyám... Hát csak pár dologba engedd meg, hogy belekössek mert szerintem közöttünk korban a te javadra van vagy 3-5-10 év, ami elég szomorú ha már most olyan dolgokat mondasz, hogy az röhejes.


"Bocs, hogy intelligensebb dolgokkal foglalkozom, mint a celeb világ.." Pl. egy ilyen szenny oldalra válaszolsz hurrá, értelmes dolog, de oké én is itt vagyok (igaz kb 1 napja, de tusé legyen).

Ahhoz, hogy használd az internetet nem kell semmivel se foglalkozni. Tudod a google keresőmotorját azért fejlesztették ki, hogy nagy bizonyossággal hiteles találatot adjon általános információkat illetően:) Parasztosan fogalmazva : "Google a barátod".

"hiszen a nők többnyire gyereket szülnek és nem birodalmat építenek ki maguknak" Ez pedig egyéni dolog. Rengeteg nő dönt úgy manapság, hogy köszöni nem kéri. Nincs senki semmire kényszerítve. Az pedig, hogy A-nak gyereke van nem jelenti azt, hogy nem lehet vezető pozícióban, mint ahogy azt sem ha B-nek nincs gyereke akkor biztos ott lesz.


Második bekezdésed nem értem mire akarsz célozni.

Alapból mindenhol 50-50, sőt mondok még jobbat. Asszonytartás:) Igen biza, külföldön van még ilyen is.

Nem is tudom kinek volt ilyen esete, hogy éves szinten 800.000 dollárt kell fizetni gyerek és asszonytartással egyben. Sajnálni nem sajnálom, de azért elég pofátlan dolog:)


Hát azért a mai "szülők" k.rva kemények. A gyereket legalább kocsival viszed haza mint a többi nehogy mozogjon egy picit a gyerek?

Mi van?!!! " kell belőle sportcipő, papucs, torna cipő, iskolába benti cipő, ünneplő, gumicsizma, télen meg majd bakancs és hótaposó"

Nekem volt ten bakancs, nyáron meg egy cipőm + egy ünneplő világ életemben és semmit nem tett volna hozzá ha még 17 másik van. Gumicsizma minek? Tán a gyereked kapál vagy mi?

Az pedig ha eljáratod lovagolni vagy akármi már, vagy szerinted muszáj neki a Tommy Hilfiger cipő az megint egyéni dolog. Ugyan úgy ahogy a gyereknek kell a 150.000 Telo hogy játszhasson rajta.

Oké nem sok az az 50.000. Legyen. +10.000 forintot kapsz az államtól, illetve ha 50.000-t kapsz gyerektartásra akkor 50.000-et ráköltesz még te is. Tehát a gyerek HAVONTA 110.000 forint?! Ne röhögtess már.... Évente közel 1.400.000 Ft?

Ezt a "jajj mennyi a sulikezdés"-t pedig nem értem. Évente egyszer van sulikezdés. Havonta csak 2.000 forintot félretéve megvan minden könyv ára, sőt ha hosszútávra veszel táskát akkor akár 4 évente 10.000-ben meg is áll...

Azt pedig, hogy a gyerekkel otthon kell lenni?! Minek? Nem tud megkenni egy vajas kenyeret, vagy nem tud otthon TV-zni egyedül?

2020. szept. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
12%

"Gondolod te. Micsoda logika. Szóval ha nekem tetszik Laci, aki kevesebbet keres nálam, fogom magam és keresek egy másik munkát, hogy ne legyen rossz érzése Lacinak. Lol"


Véletlenül sem végeztél egyetemet, vagy ha mégis valami kamu szakot gondolom kevés reáltárggyal mivel a szöveg logikai értelmezése igencsak nehezedre esik.

Általában jelentés: többségében, általánosan elterjedtebb formában.

Csak mondom, hogy a valószínűség számítás szerint a Lottó megnyerésének elég kicsi esélye van, de ez nem jelenti azt hogy lehetetlen megnyerni, mert ahogy látod 1-2 alkalommal már sikerült:)

Lacis kérdésedre pedig: valószínűleg ha nem cserélsz munkát, hogy kevesebbet keress de ezt nyilván te is tudtad. Viszont valószínűbb, hogy ha te főorvos vagy akkor Laci nem egy gyári munkás lesz a szalag mellett, esetleg egy magánvállalkozó, közgazdász stb.

Nagy valószínűséggel Laci a tűzoltó helyett lesz majd Peti a Közgazdász aki öltönyben illegve billegve többet kap, magasabb státusszal bír mint Laci.


Több nőről vagy többségében? Ha több (számosságban) akkor nincs miről beszélni mivel, ahogy te vagy más írtad a hírességeknél többségében férfiak híresek, de ez nem jelenti azt, hogy nincs híres nő.

Ergó, van ilyen hogy a nő többet keres, de nem ez az általános:)

Szomorú, hogy kb 0 szövegértelmezéssel, logikával és még a netet se tudod használni és még próbálod előadni, hogy na már te megmondod a tutit a kis mikro környezetedből.

2020. szept. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem autista. 10 éves de most kezdtük el azt hogy néha egyedül hagyom egy-két órára. Nem lehet megbízni abban, hogy ha akar valamit nem kezd önálló akcióba, aminek nem biztos, hogy jó vége lesz. És fél is egyedül, mert nem tud mit kezdeni a zajokkal.

Tudom, nem minden gyerek autista, de akkor sem normális a mai világban sem órákra, napokra egyedül hagyni egy kisgyereket, pláne ha csak 6-10 éves. Mert bármi történik az anyát veszik elő. Ez eszedbe sem jut, látszik, hogy nem vagy nő és fogalmad sincs, mivel jár egy gyerek vagy mennyibe kerül.


Nincs autóm, egy tanári fizetésből a gyerektartás mellett sem tudok egyet fenntartani, de értelme sincs. Gyalog járunk. Ezért kell a gumicsizma hogy ne ázzon szét a sportcipője. Volt hogy olyan felhőszakadás volt délután hazafelé hogy reggelre nem száradt ki a sportcipő.


Nincs telefonja, mert egy 10 éves gyereknek nem kell, nekem sem volt még 30 ezernél drágább telefonom soha. De az fontos, hogy ne vacak kínai cipője legyen ami kényelmetlen, hanem jó minőségű. Nem Tommy Hillfiger hanem olyan, ami úgy van kialakítva, hogy tartja a lábat, bokát, mert lúdtalpas is meg bokasüllyedéses. De egy gyerektelen pasinak ez sem jut az eszébe, igaz?

Én nem 50 ezret költök rá, de nem azért mert az én fizetésemnek a 20%-a kb 30 ezer hanem azért mert az összes fizetésem arra megy, hogy fizetem a számlákat és a kaját. És nem, a gyereknevelés nem abból áll, hogy egyedül tévézik otthon a nyári szünetben. A sport és a zene pedig azért fontos, mert fejleszti a gyereket, leköti az energiát. Másfelől olyan kevés dologban van sikerélménye, amiben van, azt csinálja. Az úszás 7800/ hó, a zene óra 3000/ hét, csak ez egy huszas egy hóbapban. Befizeted a kaját (az nekünk fél áron jár de így is 6 ezer körül van) osztálypénz havi 3 ezer, már 30-nál járunk. Bérlet szerencsére nekünk nem kell, bár autóm nincs. Havi tizet félre teszek neki a gyerektartásból egy számlára, hogy legyen megtakarítása és ne nulláról kezdjen majd amikor egyetemre megy (ha egyáltalán képes lesz rá, most még azt sem tudjuk, képes lesz-e egyedül élni felnőttként). És ebben még nem volt benne a ruha, cipő, játék, könyvek, számlák, itthoni étkezés. Ezt én állom.

Könnyen mondod hogy spóroljak erre-arra havonta, de nehéz ez amikor egy elromló mosógép vagy a régi lakásból adódó problémák totál váratlanul nyelik a pénzt. Ha albérletben laknék nem saját lakásban, szerintem meg sem tudnánk élni. Miután leírtad, hogy a nők kevesebbet keresnek és mire fel tartanak igényt a 20% gyerektartásra, gondolom nem igényel nagy logikai gondolkodást, hogy ezért.

2020. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
14%

Oké ez esetben, betegségről nem tudtam. Amit én mondok az általánosságban úgy van, viszont így tudva akkor helyesbítem. (Általánosságban még kitartok minden mellett)


Autista, értelmi fogyatékos egyéb más embereknél megértem, hogy nem lehet őket egyedül hagyni. De egy átlagos gyerek aki 8 éves ergó, egyedül jár iskolába (normális esetben), annyi életképesség kell hogy legyen benne hogy ha hazamegy 2-3-4 órán át nem nyúl bele a konnektorba és társai.

Én 5 éves koromtól kb egyedül voltam otthon és több ismerősöm is. Iskolába gyalog mentünk, hazajönni gyalog jöttünk és délután se lett semmi bajunk.


Sportcipőből is lehet olyat venni ami nem igazán ázik át, főleg ha nem megy bele direkt a pocsolyába, de nálatok igazából érhető lehet, nem tudom milyen szintű a dolog így konkrétan én ott a cipőproblémát elismerem.


Rendben tehát évente megveszel kb 10 pár lábbelit, így azért megértem, ha vannak költségek.

A telefon-t pedig szintén nálatok nem tudom mi a helyzet, de én minden gyereket akit ismerek legalább 60 de inkább 100 feletti telefonnal szaladgál, hogy játszhasson, mert ezen kívül semmire nem kell neki.


Na akkor itt elmegyek általánosba. A fizetésed elmegy a kajára és a számlákra. Ha nem lenne gyereked mennyivel fizetnél kevesebbet számlára? Mert gondolom ő nem idéz elő + 30.000 gázszámlát vagy + 10.000 villanyt. Ha pedig alapból van egy lakásod/házad akkor azt sem mondhatod hogy az adott szoba miatt fizetsz többet.

Oké sport, zene de én ezzel is úgy vagyok, hogy van akik nem engedhetik meg, pedig lehet másnak is sikerélménye lenne benne. Mondjuk úgy, hogy ez egy bónusz nem létszükséglet mint az étel.

3.000 osztálypénz? Mire? Mert az évi 30 ez 20 gyereknél több mint fél millió. Ebből mit csinálnak?

Oké tehát 50.000 ből 30 elmegy a gyerek szórakozására, étkezésére, osztálypénzére. Akkor marad egy 20-as amiből mondjuk havi 2.000 elteszel könyvre és mondjuk az otthoni étkezése a gyereknek 8.000 ami még kijön és elraksz egy 10-est havonta. (Otthoni étkezés, nem hiszem hogy több mint egy 10-es havonta, ha a 6.000 forint nem csak napi 1 étkezés hanem 2-3, amit legalább kinézek, mert havi 12.-t nem sok helyen kérnek el 1! étkezésért.)

Ruhánál pedig ha nem adidas melegítő kell póló simán kapható 1.200 ért is egy sima egyszínű póló, vagy 2.000 ért MÁRKÁS helyen.


Na de most mondjuk azt hogy leírtad, hogy az 50.000 ből mi jön ki, de a számlákat te fizeted. HA! nem lenne gyerek, mennyivel fizetnél kevesebbet számlára? 10.000-el?15.000-el?

Ezt nem értem amikor a gyereket valami Wattórás gépnek mondják akit bedugnak és miatta lesz 50.000-ből 100.000 a számla. Ha azt az egy szobát CSAK 18 fokra fűtőd fel, vagy 20-ra ahol nem lenne már annak is van költsége. 10 fokra pedig nincs ember aki hagyna visszahülni egy szobát télen. Azért a közüzemi számlákat ne varrjunk egy gyerek nyakába sem....

2020. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
12%

Illetve még egy kérdés ami talán személyeskedő lesz, de felteszem.

Mielőtt gyereked született volna, netán multinál dolgoztál vezető pozícióban? Csak mert ha nem akkor ezt szülés rovására felhozni elég sovány dolog általánosságban.

Azt pedig említetted, hogy tanár vagy, illetve beszélsz idegen nyelvet. Multiknál általában idegen nyelv nem egy nagy kunszt. Ha beszélsz 2-3-at igen azt mondom, hogy többet tudsz mint az átlag, de általában 1 azért, főleg irodán nem egy óriási dolog. Ha pedig mondjuk egy informatikai cégnél akartad volna feljebb vinni a tudásod, nem hiszem hogy egy tanár és egy mérnökinfós közül téged választottak volna felsőbb posztra, de mondhattam volna fröccsöntő üzemet. Persze továbbképzéssel oké, de lényegében mások az ilyen multiknál a tanárokkal szemben elég nagy handicappel indulnak.


Ezzel pedig nem azt mondom, hogy a tanárok hülyék vagy ilyesmi, hanem azt ha nem voltál vezető pozícióban egy multinál szülés előtt, sőt akár nem is dolgoztál ott az adott diplomával úgy felesleges a gyereket elővenni, mintha "ő miatta nem lehet"-ne.

2020. szept. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarom szétoffolni a kérdést, csak egy dologra reagálnék érdemben, de azért általános válasz lesz.

Nem a gyerek viszi el a számlákat hanem azt írtam, hogy az én tanári fizetésem egy az egyben elmegy számlákra és kajákra, én ruhákra spórolok meg iskolakezdésre. Nem tudok annyit fizetni rá, mert az én fizetésem 20%-a nincs annyi mint a volt férjemé. Egyébként már ő is többet keres mert kiment külföldre, de nem turkálok a pénztárcájában és nem próbálok többet kiszedni belőle. Ha jól tudom, a gyt jelenleg a bevételének az 5%-a kb, nem 20 mint amikor megállapították, de nem probléma. Viszont én ugyanezt a gyerek mellett nem tudom megtenni.

És itt a válasz arra, hogy gyerek nélkül nem kéne számlákat fizetnem? De. Csak akkor nem tanárként dolgoznék a két diplomámmal és a nyelvvizsgámmal hanem egy multi cégnél jóval magasabb fizetésért, vagy másodállást vállalnék a tanítás mellett. (Mert azért szeretem a gyerekeket, ők hiányoznának).

A helyzet az hogy én nem ismerek olyan egyedülálló anyát, aki magára költi a gyt-t. És kisgyereket soha nem hagyunk egyedül. Mert lehet egy elektromos szikra miatt tűzeset, hátra eshet a székkel, vagy felmászik valahova mert le akar venni valamit. Bármi történik, ő kórház én akár börtön is elhanyagolásért. Kiskorú gyereket tilos egyedül hagyni otthon, ha jól tudom jogilag büntethető vagyok ezért. És mint írtam, nem úgy nevelünk gyereket hogy kulcsot a nyakába és viszlát. Én is így nőttem fel, de azok más idők voltak.

2020. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
10%

Azért kérdeztem a számlákat, mivel írtad, hogy azokat te fizeted. Nyilván ha egyedül laknál nem a gyerekkel akkor is te fizetnéd ezért kérdezem, mivel szerintem + 1 szoba fűtése és mondjuk + 1 mobiltelefon töltése havonta azért nem duplázza a költségeket.


Illetve erre a gyerektartásra azért kérdeztem rá, mert nekem mint idealista ez úgy jutna eszembe, hogy a gyerek költségei egyiktől és másiktól is azonosak, ergó a ráfordítások felét az egyik míg másikat a másik állja.

Persze ha inkább fizetne többet, csak ne lássa a gyereket az más kérdés.


A kérdés fenn áll, hogy dolgoztál-e multinál a tanítás előtt. Mert ezek szerint nem, csak mondod, hogy most így tennél ha nem lenne gyerek, csak nekem fura ha gyerek előtt nem történt meg, akkor mostanra benőtt volna a fejed lágya?

A diplománál pedig hogy mennyi van szerintem nem sokat számít. Persze nyilván ha Mechatronikai mérnök és fizikus végzettséged van az azért ütős kombó lehet egy gyártástervezéses cégnél, de ha van 2 humán diplomád azért nem hiszem, hogy a Bosch vagy a GE kapkodna. Egy nyelvvizsga pedig mint írtam irodában elkel, tehát nem akkora szó mint 20-30 éve.


Gyt-nél pedig írtam az 50-50 fizetést kérdeztem mert engem ez érdekelt, ha X kap 100.000 gyt-t akkor ezt mondjuk ő is rá tudja-e rakni a gyerekre. Jó nyilván nem, de 30-40 nél azért ez egy jogos kérdés szerintem.


Okés, hány családi házat hallottál elektromos szikra miatt leégni ami nem putri volt? Ha az ellenállás a kábelben lecsökken és rövidzár keletkezik akkor a biztosíték leold több mint valószínű, hogy a tűzeset előtt. Ez nem szikrára hanem általános melegedésre vonatkozik. Szikránál pedig, ugye a hány normális ház égett le kérdés.

Megint általánosságban, de 8 éves korára a gyereknek egy életképessége kell, hogy legyen. Akkor a szülő nem engedheti el a gyereket a játszótérre, vagy ismerős gyerekhez egyedül mert elüti a kocsi vagy elrabolják?


Igen a mai világ sokkal veszélyesebb mint volt. Otthon telefonnal, számítógéppel elfoglalja magát a gyerek ahelyett hogy kinn az aszfalton fogócskázna. Vagy épp ha meg kell neki melegíteni valamit akkor ott a mikró vagy az elektromos főzőlap amire csak és kizárólag mágnesezhető aljú lábast lehet felrakni, tehát meg se égetheti magát.

Sőt mivel minden gyereknél ott a telefon, akár kérdezhet sőt segítséget is kérhet bárhonnan bármikor.

Szörnyűek ezek a technikai fejlődések. Egyre veszélyesebb lesz ezektől a világ...

2020. szept. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
95%

Ezelőtt külföldön dolgoztam, így az hogy ott mennyit kerestem irodai munkával itt valóban irreleváns. De mivel tanár kollégáim egy nyelvvel is vidáman elmennek HR pozícióra, adminisztrálni, szoftvert tesztelni és mindenki kb 50-150 ezerrel több kezdő fizuért azt mondom két nyelvvel igen, mehetnék. A volt egyetemi csoporttársaim ugyanilyen diplomával eleve multi cégeknél dolgoznak, főleg logisztikai területen.

Egy multi cégnél egy recepciós, mezei adminisztrátornak is magasabb a kezdő fizuja mint annak aki már évek óta tanít. És rengeteg helyre elég az egyetemi szintű diploma és tárgyalóképes nyelvtudás.


Amit a technikai fejlődésről írtál megint értelmezhetetlen. Ugyanolyan gáz tűzhelyem van mint nagyanyámnak volt, vagyis annyiban modernebb, hogy van szikráztatója. Egy hibás vezeték régen és ma is okozhat(ott) tüzet, ma pedig több kütyü van. Otthoni balesetek régen és ma is előfordulnak. Fogalmam sincs, hány családi ház ég le évente, mert én egy 1950-ben épült tégla háztömbben lakom, itt bizony előfordul, nem is olyan régen Miskolcon hallottam ilyen esetről. Nem értem, miért kardoskodsz a gyerekek elhanyagolásáért, bár nyilván téged is így neveltek, nem akarlak sértegetni, de ennyire telik az érzelmi intelligenciádból. Mi is sokat voltunk kint de ma már ki sem ereszthetem, mert nincs kint másik gyerek, max csövesek meg drogosok a játszótéren. Igen, nagyon jó egy gyereknek iskola után otthon gépezni ahelyett, hogy anyával társasjátékozna vagy kirándulni menne vagy zeneórára. Mondd, te hallod amúgy saját magadat?

2020. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!