Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a Nő milyen alapon...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a Nő milyen alapon tart igényt a vagyon felére?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy üzletemberek, politikusok, sztárok etc. válásánál lehet hallani hogy a feleség viszi a fél vagyont.


Viszont a vagyon 90%-át a férfi kereste meg, a Nő annyit csinált hogy csak ott volt. Mert vagy eltartották, vagy volt valami alibi állása átlag fizetésért.


Tehát magyarul más által megkeresett pénzre, értékekre, vagyontárgyakra mi alapján tart igényt valaki?


Én ezt erősen lehúzásnak érzem, miközben Ő is tudja lélekben hogy az nem az Ő munkájából van.



2020. szept. 5. 21:14
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
0%

Én igazából nem tudom, hogy ha külföldön laktál miért jöttél vissza. Bár mondhatod, hogy a volt férjed miatt, de ha ő most is kinn dolgozik akkor végképp nem értem.(Hazajöttél a szerelemért esetleg.)

Amúgy most is bőven kimehetnél külföldre akár mint tanár, bár a gyerek miatt nem tudom milyen lenne a helyzet.

Amúgy te tanár vagy akkor gondolom napi 8 óra munkaidőnek meg kell lennie. Ez viszont minden cégnél így van, tehát tanárként igazából annyi előnyöd van, hogy a gyereket tudod iskolába vinni és szünetekkor te is otthon vagy.

Igen a versenyszférában magasabb a fizu és elhiszem, hogy elég egy nyelvvizsga, de azért nem leszel felső vezető vagy projekt felelős mert beszélsz egy idegen nyelven.


Jó, hát nem tudom ki vagy milyen megfontolásból használ még manapság gáztűzhelyet. Csak egy tipp, de az elektromos főzőlap jóval gazdaságosabb, úgyhogy ajánlatos azt beszerezni ha lehet. Viszont ott villanyszerelő sem árt mert lehet fázisokkal baj lesz:)

Átvezetékelve gondolom át volt 70 év alatt azért. Előfordulni előfordul, de közel sem jellemző. 2 millió + háztartás van és ilyen tüzekről alig hallani. Én pl. a környéken nem hallottam soha és nem a rózsadombon lakom.


Azért kardoskodom, mert ez a "gyereket viszem ide oda" és 0-24 figyelem szerintem tipikusan a helikopter szülőség jele, amikor a gyerek nincs semmilyen önállóságra nevelve. Szomszédban van egy 10 éves gyerek és ő inkább szól az anyjának, hogy melegítse meg a kaját mint, hogy ő megcsinálja. 10 évesen.

Nem sértés, nyilván kinek melyik intelligencia fontos azt fejleszti a kettő együtt nem megy.


Igazából próbálok nem tapló lenni, mert fogalmam sincs milyen szintű problémája van a gyereknek, de pl. a gyerek 10 évesen nem tanul önállóságot lásd nem maradhat otthon 1-2 órát sem egyedül, vagy szünetekben. Emiatt te nem válthatsz munkát, ami miatt pedig rossz az anyagi helyzeted. Tehát ha mondjuk önállóbb lenne a gyerek egyből vállalhatnál munkát cégnél. Ez szintén úgy mondom, hogy fogalmam sincs, hogy mondjuk mennyire súlyos a gyerek.

Írtad még továbbá, hogy felelősség téged terhel ha megsérül pl nyári szünetben. Melyik szülőnek van évente 3 hónap szabadsága, hogy minden szünetben a gyerekkel legyen? Mert általában a nagyszülő sem 70 éves azért, hogy minden szünetbe odapasszolják a gyereket.

A lényeg, hogy amennyiben a gyerek hacsak azért képes minimális önállóságra mert nincs neki megmutatva, de amúgy képes lenne rá akkor az nem az ő hibája, így őt "okolni" nem épp fer. Amennyiben ő olyan súlyos beteg más a dolog...


Igazából tovább húzni a dolgot felesleges részemről, mert beteg gyereknél fogalmam sincs mit lehet és mit nem. Nem tudom, hogy ő úgy autista, hogy inkább a számok érdeklik, esetleg a szokások rabja stb stb. tehát erről véleményt ütköztetni felesleges.

(Kis fun fact. Hallottam olyanról, hogy a gyerek 10 évesen egy felnőttnél elment wc-re és mondta a felnőttnek, hogy törölje ki neki mert nem tudja hogy kell. A gyereknek pedig semmi baja nem volt. Másiknál pedig megtörültette magát fürdés után szintén 10 évesen.

Lehet, hogy érzelmi 0 vagyok, de azért egy önellátása szerintem egy gyereknek legyen. Természetesen betegségnél megértem ha olyan súlyos...)

2020. szept. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

Hagyjuk ezt a témát, jó? Szétoffoltuk a kérdést. Senki sem hagyja felügyelet nélkül a gyerekét nyárra, és ha valaki kisgyerekkel válik, erre az hatványozottan igaz. Nem azt kértem, hogy oldd meg a problémáimat. Nem is értem, honnan jön néhány dolog nálad, meg ki mondta hogy felső vezető akarok lenni, ki a fene akar felső vezető lenni? Itt most teljesen más dolgokról volt szó, olyasmiről, hogy nem hanyagolod el a gyerekedet. Nem mindenhol vannak élő nagyszülők, nálunk például egy sem. De mindegy is, kérlek hagyjuk ezt és bocsánatot kérek, kérdező hogy elkanyarodtunk más témában.

De akkor is fenntartom, hogy a házasság komoly döntés amibe felelősen kell belemenni. Én vállaltam a felelősséget a döntésemért és nálunk a férj járt jobban anyagilag, ilyen is van. Nem érdekelnek az aranyásók és az olyan milliárdosok akik azt hiszik a nőnél a belső érték a nemiszerv. Megtalálták egymást, éljenek és váljanak boldogan.

2020. szept. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
69%
Kitűnő iskolapélda miért is jobb, ha váláskor anyánál van elhelyezve a gyerek...
2020. szept. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Én csak ott helyeslem a vagyon fele-fele arányú megosztását, ahol van gyerek és az anyuka foglalkozott vele többet. Gyerektelen nőnél szerzési arányt kellene nézni. A „háttér” nem foglalkozás.
2020. szept. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
EZ nem egészen így vagy, hogy csak ott volt és viszi felét. Ez csak a köztudat. Magyarország jól védi a magánvagyont. Persze ha valaki maga adja önként, értem úgy hogy közös meggyezéssel ész nélkül belemennek olyan dolgokba amibe nem feltétlenül kellene.
2020. szept. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!