Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem konkrét esetről van szó; a kérdésem általános jellegű!


Azt gondolom, a legtöbben tisztában vagytok azzal, hogy válás esetén az esetek döntő többségében az anya kapja a gyereket, ha több van, akkor az összeset. Nagyjából 90-95% körül lehet az anyánál elhelyezettek aránya; függetlenül attól, hogy melyikük a "jobb" szülő (értsd: melyik szülő tudja őket jobban nevelni, ki tud nekik megfelelő példát mutatni [morális jelleg]).


A kérdésem alapvető kiinduláspontja, hogy valóban 90-10 arányban jogos, hogy az anyák kapják a gyermekeket? Vajon ez egy megkövesedett társadalmi konvenció vagy tényleg így van? Hisz az apának is ugyanannyira joga van a gyerekeihez, mint az anyának. Ugyanakkor a gender folyamatok tekintetében a nők sok esetben diszkriminálva vannak, amik ellen felemelik a hangukat; de ebben a tekintetben a férfiak vannak ebben a szerepben.


Képzeljünk el sok-sok olyan esetet, ahol a férfi és a nő nagyjából azonos módon tölti be a szülői szerepet. Ezt figyelembe véve ti maradnátok a konvencionális 90%-10% felosztásnál, vagy támogatnátok-e azt, hogy az apák nagyobb arányban kapják meg a gyerekeket?


Természetesen a véleményeteket szívesen olvasom kifejtve is!



2021. jan. 11. 16:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Én esetileg vizsgálnám a dolgot, és az alábbiakat nézném:

- ki törődött eddig többet a gyerekkel, ki nevelte, ki ismeri jobban... azért mégiscsak ez a legfontosabb... akármennyire gazdag stb. a másik fél, azért az nem jó megoldás, ha az az ember neveli, aki azt sem tudja, hogy mi a gyerek kedvenc csokija, mert annyi időt nem töltött vele, hogy erre tudja a választ

- a gyerek ne legyen kirángatva a megszokott környezetéből, hacsak nem egyértelműen jobb lenne az új helyen neki (pl. ha az egyik szülő marad a lakásban, vele egyedül, a másik meg 6 várossal arrébb, és az új pasihoz / nőhöz költözne 3 új tesóka mellé, akkor inkább az első szülőt válasszák)

- minimális szinten nézném az anyagiakat is - leginkább annyira, hogy olyan helyre ne legyen adva a gyerek, ahol kb. csak a minimum van neki megadva, az is nyögvenyelősen

- bizonyíthatóan független, elfogulatlan és profi gyerekpszichológus melyik szülőt tartja alkalmasabbnak / olyan, aki tudja, hogy a gyerek mikor mond betanult szöveget, ki tudja szedni a gyerekből, ha manipulálja vmelyik szülő

- rendes vizsgálat arra nézve, hogy a szülő veszélyes-e a gyerekre, és erkölcsileg milyen mintát mutat (itt most azért nem az ilyen mélykeresztény maszlagra gondolok, hogy "miniszoknyát vett fel a nő 30+-os évesen, akkor türhő, és k...nak fogja nevelni a gyereket", hanem tényleg olyanokra, hogy alkesz, drogos, függő, bűnöző, ágyról ágyra jár gyerek mellett, lelki terrorban tartja, visít-ordít stb.)

2021. jan. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, hogy a fogantatástól kezdve a szerepek a szülésig, méginkább az azt követő mondjuk 6 hónapig nagyon elválnak. A nő ugye a testi fájdalmakat éli meg, míg a férj a mentálisakat, hiszen ilyenkor a többletterhek őket is érintik. Az ingerlékenység és egyebek miatt tojáshéjon lépkednek, hogy a potenciális anyának és a babának ne essen baja.


Azért a mentális görcs, amit a férjek ilyenkor átélnek, próbára teszi őket, és persze a sokszor ingerlékenység okozta vitában a tehetetlenség érzete sem könnyű.

Az első hónapokban a feleslegesség érzete sem könnyű, hisz minden percben az anya van a gyerekkel, ő meg csak a munka után kap a gyermekéből.

Amint a biológiai szükség megszűnik, onnan kezdve már megállapodás kérdése, ki marad otthon a gyerekkel. Nincs megtiltva, hogy az anya dolgozzon, és a férfi maradjon otthon. Ez meginbt egy konvencionális szokás, ami megmaradt nekünk. De a skyndik már ezzel szakítottak, és kötelezik a férfiakat is az otthon maradásra...


Természetesen most azt az esetet írtam le, amit kérdeztem is, ha nagyjából azonos a hozzáállás.. Erre alapozom, mait mondtam

2021. jan. 11. 19:09
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
22: annyiban kiegészítenélek, hogy a nők a testi ÉS mentális fájdalmakat is megélik a terhességkor. A testi simán átmehet mentális problémába, ha frusztrálódik amiatt, hogy pl. a lábát nem tudja már leborotválni a nagy hasa miatt, mindenhez segítséget kell kérnie, minden reggel hány, nyilván nehéz hozzászokni ahhoz is, hogy olyan dolgokat kíván meg, amitől máskor hányingere lenne. Sok esetben ugye a szex is elmarad vagy az orvos javaslatára, vagy azért, mert a leendő apukának a kukija nem áll fel a nagy hasra meg ugye a leborotválni nem tudott lábra.
2021. jan. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kérdező, hogy te most abból indulsz ki, hogy az apák is szeretnék tovább nevelni a gyerekeiket csak a csúnya, gonosz bíróság veszi el tőlük a lehetőséget, holott a 6-osnak van igaza, az, apukák 90%-a nem is szeretne megosztott felügyeletet vagy azt, hogy teljesen nála maradjon a gyerek...


A többségnek tökéletesen megfelel a hétvégi apaság, nem mintha nem szeretné a gyereket, de annyira azért mégsem, mint az anyuka, szóval ugyanazt a mértékű kényelmetlenséget nem vállalná fel érte. Mert egyedülálló szülőnek lenni bizony kemény és kényelmetlen, akkor nincs pihi és a legnagyobb probléma, hogy nincs pattogás munkahelyeken, örülni kell, hogy ha el tudja vinni a gyereket oviba-suliba és nem rúgják ki, mikor a gyerek beteg és táppénzre kell menni miatta, meg nem lehet bármikor bárkit felvinni dugni és tovább élni az életet úgy, hogy a gyerek csal havi 25 ezer gyerektartással jár, semmi mással.

2021. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Én elfogadom, hogy több férfi van, mint nő, aki nem igazán kíván foglalkozni a gyerekkel, de az arányt akkor is túlzónak tartom.

Természetesen tiszteletben tartom mindenki véleményét...

2021. jan. 11. 19:33
 26/43 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez az igazság, kérdező. De ismétlem, ezzel nem azt állítom, hogy az apák nem szeretik a gyerekeiket, csak nem is éreznek irántuk ugyanakkora felelősséget, mint az anyák és olyan mértékű tehert nem akarnak felvállalni, hogy egzisztenciális bizonytalanságban meg állandó időhiányban kelljen miattuk szenvedni.
2021. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
21%
#13-as vagyok, jelenleg gyes-en egy másfélévessel. Nyilván én vagyok vele többet, de az apját nagyon imádja, mert különleges a kapocs, a minőségi idő köztük. Nem lehet kijelenteni, hogy az anyára van inkább szüksége a gyereknek és viszont, az alapján, hogy ő tölt vele több időt, ő szenvedett a szülésnél stb.
2021. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
71%
kérdező, gyereket szülni régen hatalmas kockázat volt, rengeteg nő halt bele a szülésbe. ezt egy férfi fel sem fogja, gyakorlatilag a nő az életét kockátatja a gyerekért, még most is. Én utána a teste már soha nem lesz olyan, soha. a nemi szervek színe bebarnul, megjelenik egy barna csík a köldök alatt, emeltt sokaknak a kötényhas, lógó mell, tág nuni miegymás i ottmarad. sosem tudja letagadni, hogy szült és innentől már csak a másodosztályban játszik. a nő mindent felad a gyerekért, a testemből jött létre, amikor megszületik, minden sejtjét saját magamból építettem fel. a testem részeinek tekintem őket. már onnantól van kötődés, hogy pozitív a teszt. Akármiylen is az apa, jó vagy rossz, mindig is magamat fogom első számú szülőjének tekinteni. Egy férfi is szeretheti a gyerekét, de nem úgy mint a legtöbb normális nő. most tekintsünk el a kötődészavaros anticszoc stb emberektől. Még ha jó is a kapcsolat az apával, sosem mennék bele, hogy nála legyen és én legyek a hétvégi szülő, de még a heti váltásba sem, mert az azt jelentené, hogy egy hónap felében nem lehetnénk együtt. Főleg amíg kicsi. Az apák nevelési stílusa amúgyis más, a legtöbb gyerek az anyjához kötődik. Prsze kialakulhat mély kötődés az apával is, de ha mindketten jó szülők, akkor anyapárti vagyok.
2021. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Kedves 28: tiszteletben tartva a véleményed azért megjegyezném, szerintem ez már, ebben a formában kissé szélsőséges hozzáállás...
2021. jan. 11. 20:17
 30/43 anonim ***** válasza:
78%

Ha elválnék,nem azért kellene nekem a gyerek,mert nekem van szükségem rà,hanem mert neki van rám.

A legrosszabb anya is jobb mint ha nincs anya.

2021. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!