Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem konkrét esetről van szó; a kérdésem általános jellegű!


Azt gondolom, a legtöbben tisztában vagytok azzal, hogy válás esetén az esetek döntő többségében az anya kapja a gyereket, ha több van, akkor az összeset. Nagyjából 90-95% körül lehet az anyánál elhelyezettek aránya; függetlenül attól, hogy melyikük a "jobb" szülő (értsd: melyik szülő tudja őket jobban nevelni, ki tud nekik megfelelő példát mutatni [morális jelleg]).


A kérdésem alapvető kiinduláspontja, hogy valóban 90-10 arányban jogos, hogy az anyák kapják a gyermekeket? Vajon ez egy megkövesedett társadalmi konvenció vagy tényleg így van? Hisz az apának is ugyanannyira joga van a gyerekeihez, mint az anyának. Ugyanakkor a gender folyamatok tekintetében a nők sok esetben diszkriminálva vannak, amik ellen felemelik a hangukat; de ebben a tekintetben a férfiak vannak ebben a szerepben.


Képzeljünk el sok-sok olyan esetet, ahol a férfi és a nő nagyjából azonos módon tölti be a szülői szerepet. Ezt figyelembe véve ti maradnátok a konvencionális 90%-10% felosztásnál, vagy támogatnátok-e azt, hogy az apák nagyobb arányban kapják meg a gyerekeket?


Természetesen a véleményeteket szívesen olvasom kifejtve is!



2021. jan. 11. 16:59
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%
Mi most válunk, apa már egy éve másik városba költözött új nővel, annak is van gyereke. Már az is nagy változás az életében, hogy kéthetente hétvégén csak vele vannak. Nem rossz apa, mindig játszott és tanult velük, ha ráért, és persze vett ajándékokat... de az a tipik munkamániás, aki csak este 10-re járt haza, mert "értünk dolgozik" (ugyanannyit keresünk, mikor csak ketten voltunk, még én is sokat túlóráztam) és sosem vett ki szabit vagy táppénzt. Szóval közös megegyezéssel nálam maradnak, plusz a gyerekek sem szerettek volna költözni, sulit váltani.
2021. jan. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
39%

Nem tudom, ha válnánk és lenne gyerek mindent megtennék, hogy HOZZÁ kerüljön.


A legfőbb ok, hogy én NEM akartam sosem igazán, csak miatta vállaltam, mert Ő akarta annyira. Akkor pedig alap, hogy Ő fogja a továbbiakban nevelni, hiszen Ő vergődött kölyökért, nem én :D

2021. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
42 sajnállak nagyon.
2021. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!