Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hova helyeznétek el a gyereket?

Figyelt kérdés

Nem konkrét esetről van szó; a kérdésem általános jellegű!


Azt gondolom, a legtöbben tisztában vagytok azzal, hogy válás esetén az esetek döntő többségében az anya kapja a gyereket, ha több van, akkor az összeset. Nagyjából 90-95% körül lehet az anyánál elhelyezettek aránya; függetlenül attól, hogy melyikük a "jobb" szülő (értsd: melyik szülő tudja őket jobban nevelni, ki tud nekik megfelelő példát mutatni [morális jelleg]).


A kérdésem alapvető kiinduláspontja, hogy valóban 90-10 arányban jogos, hogy az anyák kapják a gyermekeket? Vajon ez egy megkövesedett társadalmi konvenció vagy tényleg így van? Hisz az apának is ugyanannyira joga van a gyerekeihez, mint az anyának. Ugyanakkor a gender folyamatok tekintetében a nők sok esetben diszkriminálva vannak, amik ellen felemelik a hangukat; de ebben a tekintetben a férfiak vannak ebben a szerepben.


Képzeljünk el sok-sok olyan esetet, ahol a férfi és a nő nagyjából azonos módon tölti be a szülői szerepet. Ezt figyelembe véve ti maradnátok a konvencionális 90%-10% felosztásnál, vagy támogatnátok-e azt, hogy az apák nagyobb arányban kapják meg a gyerekeket?


Természetesen a véleményeteket szívesen olvasom kifejtve is!



2021. jan. 11. 16:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
75%
30: nőként mondom, hogy ez nem igaz. Rengeteg inkompetens szülő van, anya is, apa is. A "nincs anya" ezerszer jobb pl. a drogos, agresszív, pedofil apu dolgai felett szemet hunyó, ordibálós, alkesz anyuknál.
2021. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
10-es tökéletesen leírta!
2021. jan. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
77%
Te nem figyeltél? Az apa férfi, az anya nő 😂 Ha csak a felnőtteket nézzük, alapesetben az anya "érdemelné meg" jobban, mert biológiai okoknál fogva ő szenvedett meg érte. De ugye a gyerek érdekét nézzük. Az a "szomorú" valóság, hogy szintén biológiai okokból az anya és a gyerek között, már a terhesség alatt olyan kapcsolat alakul ki, ami, az apával soha nem fog, legyen bármilyen jó apa is. A férfi nem lehet anya. Tehát, ha mindkét fél egyformán alkalmas a nevelésre, csak ezen okból, én az anyának ítélném, mivel félbevágni nem lehet. Ha az anya alkalmatlan, akkor pedig az apának, de ez most is így van. Illetve egyre elterjedtebb a közös felügyelet, ahol a gyereket, váltva nevelik, dobálják, mint egy csomagot. Ezt sem támogatom, a gyerekek többségének ez nem jó. Szóval igen, engem nem zavar, hogy többségében az anyánál helyezik el.
2021. jan. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
26%
Én támogatom, hogy fele fele arányban legyen az elhelyezés. + figyelembee venném a gyerek akaratát is. Persze az sem mindegy, hogy pl ha apánál helyezik el, ő hogy tudja majd a munkáját úgy igazítani, ha pl beteg a gyerek.
2021. jan. 12. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
Az apáknak miért nehezebb tápénzre menni, mint az anyáknak, akik dolgoznak???
2021. jan. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
49%
35-ős, nem nehezebb, csak nem akarnak táppénzre menni, nehogy kirúgják őket.
2021. jan. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
53%

Én nagyon rossz anya vagyok, most 50-50%-ban vagyunk az apával. Minden második héten másodállást vállalok, hogy el tudjam látni mert nem fizet semmit és kevés a fizum.

Mivel tini ezért borzasztóan viselkedik, most felvetettem, mi lenne, ha az apjáéknál élne, mert úgy látszik, hogy én minden második héten még arra sem tudom rávenni, hogy azt a tonna szemetet lehozza a szobájából, amit termel, a házifeladat ostobaság, a tanulás hülyeség. Nekem ehhez nincs türelmem, úgyhogy felajánlottam neki, hogy akkor apukájánál legyen mostantól és minden második héten kisimultan várom csütörtöktől vasárnapig.

2021. jan. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

36-os. Miért egy nő akar táppénzre menni? Szerinted a nők nem félnek, hogy kirúgják őket? Tudod te, hogy hány nő él évekig rettegésben, mert a gyerek kéthetente beteg? Vagy a nőknek ingyen van a boltban a kenyér?


Mi is elváltunk, békében. Jóban vagyunk, megcsalás nem volt, csak már nem működött. A volt férjem szereti a gyerekeket, kivette a részét mindenből míg együtt voltunk. Mikor váltunk mégsem kapálózott a lehetőségért, hogy nevelje a gyerekeket. Többet van velük, mint az átlag, de élvezi, hogy vannak teljesen szabad napjai, amikor azt csinál, amit akar. Ez így neki teljesen megfelel. Oltást, orvost, kórházat teljesen rám hagyja, ő egyedül nem viszi oltásra őket, csak akkor jön ha én is megyek. Én mehetek egyedül. Neki ebből az egészből csak a jó kell, a kínlódás az enyém.

2021. jan. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Látom, érkezett sok érv, és ez pozitív.


Én a magam részéről úgy gondolom, hogy a férfi sosem fogja felérni ép ésszel a nő áldozatát, hogy min megy keresztül, hogy milyen lelki és testi fájdalmakat okoz a gyereknevelés, ugyanakkor ez fordítva is igaz. A legtöbb nő szintén nem tudja az empátiát ebben gyakorolni, és nem képesek átérezni a férjek által elszenvedett dolgokat. Azaz minden kölcsönös, csak a megpróbáltatások jellege más.


Mindezek tekintetében én a kb 50-50%-os arány mellett érvelek (hangsúlyozom, ez akkor, ha kb azonosak a feltételek).

2021. jan. 12. 16:49
 40/43 anonim ***** válasza:

38-as, dehogy, a nő sem akar, tudom. Csak arra céloztak, miért nem akarják a férfiak nevelni a gyerekeket.


Hát azért, mert akkor még kell oldani a betegséget, szünidő, satöbbit és ez nekik kényelmetlenséget meg egzisztenciális problémát jelent. Nyilván a nőknek is, csak a férfiakat ez nem érdekli, örülnek, hogy nem nekik kell megoldani a dolgot és kész.


A kérdezö meg még mindig arról magyaráz, hogy 50-50 %-ban kell megosztani a gyereket és nem érti meg, hogy az apák ezt nem akarják, ergo nem is kezdeményezik a bíróságon. Ők már úgy mennek oda, hogy igen, anyánál marad a gyerek.

2021. jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!