Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Állandó lakcím nélkül (munkáss...

Állandó lakcím nélkül (munkásszállón lakok) láthatom valahogy a fiamat?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban: minden pénzemet beletettem egy közös lakásba. A gyerekemet nem tehetem ki az utcára, kell neki a megszokott hely, igy ök maradtak a lakásban, én eljöttem. Közben elvesztettem az állásomat. Barát tanácsára gyorsan kerestem munkát, mert szerinte láthatásom se lenne ha munkanélküli vagyok. Olyan helyet találtam ahol a szállás is jár a munka mellett. Munkásszálló jelleg, két másik kollégával vagyunk egy szobában. Ha zajlik majd a válási folyamat, akkor kaphatok így láthatást? Az anyósom azt kijelentette hogy a lakásba be nem tehetem a lábamat, most ök odaköltöztek és nem fognak beengedni. Persze hívhatnék rendört de az úgy milyen láthatás? Úgy üljek ott velük?

A szállóra nem vinném a fiamat, én úgy képzelném, hogy reggel elviszem, elmegyünk állatkertbe, játszóházba, aztán ha elálmosodott akkor hazavinném hogy tudjon nyugalomban aludni. Ezt engedélyezni fogja a bíró?


2021. febr. 16. 08:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ideje lenne ügyvédet fogadnod!!!!!!
2021. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engedélyezni fogja a bíró, anyóstól pedig kérj bérleti díjat, mert attól, hogy nem laksz ott, még a tiéd a fél tulajdon. Sajnálom, hogy a gyerekkel vagy zsarolva, simán kérném a válásnál az ingatlan rész kifizetését. Amúgy anyós nem tílthat meg semmit, ha nagyon jár a szája, nyugodtan lebegtesd meg, hogy albérletet is fizethet a részed után, esetleg kérheted a közös tulajdon megszüntetését és a te részedből és hitelből vehetsz magadnak lakást.
2021. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta, hogy tedd utcára a gyereked, de az sem a megoldás, hogy te kerülsz oda. Az ingatlan fele a tied, vagy adjátok el és felezzetek vagy kérj bérleti díjat! Egyébiránt gondolom a gyerektartást is kell majd fizetned, ne legyél balek!

Albérletben is felnőnek gyerekek, nehogy már azért aludj valami büdös, csótányos munkásszállón, mert idióta vagy, a lakásodban meg bent röhögnek rajtad!


Menj ügyvédhez!

2021. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
92%
Undorító fajták ezek. Őket kéne kirakni onnan. +Felteszem nem vagy agresszív nőverő alkesz szerencsjátékos.
2021. febr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi. Ígéretben van, hogy kapok kölcsön ügyvédre 50 ezer forintot. Anyóst nem akarom fenyegetni mert mégjobban keresztbe tesz majd. Bérleti díjat kérnék töle akkor kicsinálna. Nem tudnának ott lakást venni de albérletet se, tuti hogy 200 kmre elvinné a gyereket az anyjához. Ki lenne szakítva a barátok közül! Velem is ez volt, összevissza költöztek velem, azóta se vagyok képes barátságot kialakítani. A szálló szépen rendbe van téve, nincsenek csótányok. A szobatársaimat is rendre parancsolom, így tisztaság van. Amúgy nem iszok vagy gépezek, semmi ilyesmi! Soha!
2021. febr. 16. 09:23
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Te ugyanolyan jogú szülője vagy a gyereknek, nem költöztetheti el a lakhelyéről az anyja a beleegyezésed nélkül. Új lakcímkártyához, óvodai, iskolai beiratkozáshoz is kell az aláírásod.
2021. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizeti ki a tulajdonrészedet, akár meg is hirdetheted.
2021. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim válasza:
43%
Kar volt kikoltoznod a lakasbol. Az a baj hogy ez a sztori egy tipikus sema, es igy valnak elvalt ferjek hajlektalanna. A legfontosabb hogy ne indulj el ezen az uton. Eddig jo is vagy, mert van szallas a melo melle. Az amit az ex, meg az anyos csinal gyomorforgato. Megerdemelnenek 100-100 korbacsutest also hangon...
2021. febr. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Te egy megfélemlített, tájékozatlan ember vagy. Sajnos. Az internetet ne csak gyakorizásra használd, kérj segítséget, térképezd fel a lehetőségeidet, tanulmányozd a jogi fórumokat, hogy milyen jogaid vannak. Itt senki nem fogja neked megmondani a megoldást, jogsegélyre van szükséged, ha magad nem tudod megoldani ezt. A kesztyűt fel kell venni. Anyós meg ne ugasson bele, nem az ő dolga.
2021. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egyet kell értenem az utolsóval, hogy baromi tájékozatlan vagy. És külön bosszantó, hogy mártír is. Simán az utcára kerülnél, hogy a gyerek ne legyen kiszakítva a közegéből, ami szép és jó, csakhogy így bármikor az utcán találhatod magad.
2021. febr. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!