Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Megváltoztathatja-e a volt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltoztathatja-e a volt feleségem a gyerek állandó lakcímét a tudtom és hozzájárulásom nélkül?

Figyelt kérdés

Az exnejem önhatalmúlag, tudtom és hozzájárulásom nélkül megváltoztatta a gyerekek állandó lakcímét és bejelentette őket az édesanyjához egy szabolcsi kis faluba. A gyerekek ide járnak iskolába, itt élnek életvitelszerűen, sose laktak ott.

Úgy tudom, hogy bizonyos kérdésekben válás után is közös szülői döntés kell, és ilyen a gyermek életpályájának maghatározása, tartózkodási helyének megváltoztatása, vallásának irányítása, stb.



2012. aug. 9. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Megváltoztathatja.

Azt, hogy honnan és hova viszed vissza láthatáskor a gyereket ez nem befolyásolja, mert a gyerek szokásos, életvitel szerinti lakhelye számít ebben, nem a bejelentett. Szóval nyugi, Téged ez nem érint hátrányosan.

2012. aug. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem. Ahogy írtad, ezekben a kérdésekben közösen kell dönteni a szülőknek, akármennyire is mérges a viszony.

Viszont állandó lakhelynek azt lehet bejelenteni, ahol valaki életvitelszerűen él. Ha nem lakik ott, 30 napon belül ki kell jelentkeznie, különben megbüntethetik. Ha a gyerekek sosem laktak ott, akkor eleve be sem jelenthette volna, még úgy sem, ha te hozzájárusz.

2012. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem tehette volna!
2012. aug. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ugyan miért 0% a válaszom?? (első)

Tapasztalatból tudom és azért válaszoltam!

Megint megy csak az okoskodás!

2012. aug. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
42%
Mert a kérdés arra vonatkozott, hogy jogilag ez lehetséges-e, nem pedig arra, hogy őt ez a dolog érinti-e, vagy sem. (Amit egyébként ne idegenek próbáljanak eldönteni, ha lehet.)
2012. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a láthatásokat is rendszeresen meghiúsítja, és nem szeretném, ha a gyerek életét tönkretenné, mert ők nem akarnak vidékre költözni, de nem mernek ellentmondani az anyjuknak, mert félnek a balhétól.
2012. aug. 9. 13:02
 7/15 anonim ***** válasza:

A láthatáshoz jogod van, szóval azt nem korlátozhatja. Ő ha elköltözik akkor neked minden láthatás előtt oda kell vinnie a gyereket, láthatás után pedig neki kell hazavinni. Nem mondhatja azt, hogy ha te látni akarod akkor autóz 4 órát, mert neki költözni van kedve.

Ne enged, menny bíróságra, hogy nem engedi látni a gyerekeket.

2012. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én sem értem első, anno anyukám is átjelentett minket, apa aláírása nélkül..
2012. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%
Bennem mint apába, nagyapába, a kérdésed láttán rögtön az merült fel, hogy nem most kell akarni a gyerek életébe beleszólni, hanem közösen kellett volna felnevelni. Ez lett volna a gyerek igazi érdeke, és nem az általad való utólagos aggódás. A dafke!
2012. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ja utolsó hagyd már. Semmit nem tudsz róluk nincs jogot ítélkezni.
2012. aug. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!