Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha elvan marva tölem a fiam,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elvan marva tölem a fiam, akkor értékeli majd, hogy 18 éves koráig félreteszek neki pénzt?

Figyelt kérdés
Sajnos teljesen ellenen nevelik, visszaút nincs. Mindent megpróbáltunk, de gyülöl engen a gyerekem. Évekig próbálkoztam de az anyjáéknak hisz. Már letettem a próbálkozásról, hiábavaló. Ha felnött korában megkeresem és elviszem neki a pénzt, amit minden hónapban félreteszek neki, az segíthet a kapcsolat kijavításában? Így hinni fog nekem hogy gondoltam rá végig? Addig a gyerektartáson felül nem adnék pénzt mert elkölti az anyja másra. A gyereknek vett ajándékaimat is pénzé teszi az interneten sajnos.
2021. febr. 16. 09:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Gondolom a láthatás biztosítva van. Az idő alatt igyekezz mindent megtenni azért,hogy a gyereked jól érezze magát eled,hogy a tudatában legyen,hogy számíthat Rád. Kisebb korában az anyja tudja ellened hangolni, de ha nagyobb lesz és érzi/látja,hogy számíthat Rád, helyre fog állni a kapcsolatotok, csak ne add fel. Nem értek egyet a 10-es válaszolóval aki egyszerűen letett a gyerekéről, hiszen nem egy tárgy amit pótolni lehet.

A pénz jól fog Neki jönni. Nem írtad hány éves, de amikor nagyobb lesz tudatosítsd Benne,hogy Te támogatod a tanulmányaiban, életkezdésében,és beszélj Vele a terveiről is.


Nem tudom mit ad el az anyja, de ha a fiaddal veszed meg amit Ő szeretne biztos nem fogja ezt tenni.

2021. febr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Sajnos én is azt gondolom, hogy könnyen előfordulhat hogy hiába próbálod felvenni vele a kapcsolatot felnőttként, addigra már bezárja a szívét előtted... Hiszen sokáig mindenért te voltál a feketepeter, ha nincs pénz a meno telefonra, ha rossz otthon a hangulat, ha gondja van a tanulással...

Gyujthetsz neki pénzt, de fontosabb lenne a kapcsolatot ápolni, ha meg az lehetetlen akkor meg majd elődöntod a végén hogy neki adod-e akkor is ha nem kíváncsi rád.

2021. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Ahogy írták már, a pénzt el fogja fogadni, de irántad akkor sem fog érezni semmi pozitívat.
2021. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát köszi. A gyerektartást nem vonom meg természetesen. Az olyanokra nem adok pénzt, hogy xy játékra adj a fiadnak 20 ezer forintot. Bemutatta hogy megvette neki. Majd megtudtam hogy aznap fel is került a netre eladónak. Amit vettem a gyereknek szülinapjára, azt is eladta. Én fisher price játékot vettem, az anyja meg vett egy hasonló használt kínait. Az enyémet eladta, a gyereknek meg beadta, hogy az ugyanaz a játék, csak jobb.
2021. febr. 16. 12:34
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a láthatásokon jófej vagy vele, azaz nem ajándékokkal és élményekkel halmozod el meg leülteted a képernyő elé, hanem beszélgettek, minimum hetente te érdeklődsz iránta, mi a bánata vagy öröme, kik a barátai... stb. nem fog meggyűlölni, bármit mondjon az anyja. Ne a miérteket próbáld neki elmagyarázni, amiket úgysem érthet, és magad fényezni meg mosogatni, ő érdekeljen, ő legyen a téma, őt akard nyomon követni, hogyan fejlődik, milyen hatások érik, mire lenne szüksége. De ha kéthetente hétvégén csak megsértődsz rá, mert bezzeg otthon nem lett megnevelve és persze neked sem fűlik hozzá a fogad, mert macerás meg nehogy megharagudjon rád, miközben te mérges vagy rá, amiért nem hálás azért, amit te kitaláltál/vettél neki, vagy pláne közben még az új nőd féltékenyen versenyez a figyelmedért (bocs, ha nem, ezek a tipikus hibák), akkor persze hogy nem lesz jó kapcsolatotok és még ismerni se fogod. A pénzed ettől jól fog neki jönni, és majd 18 évesen elintézi annyival, hogy de ez úgyis járt neki, ha már te nem voltál vele.
2021. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékot akkor vegyél neki csak te és add te a kezébe. Legyen akár két szülinapja. Ha még kicsi, nem fogja érdekelni, és nem is érti, hogy márkás vagy kínai és mennyibe került. Egy 200 forintos buborékfújónak is örülnek.
2021. febr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%

Ne pénzt tegyél félre, hanem cselekedj!!!


Nézz utánna a gyermekbántalmazás törvénynek, mit foglal magába! Ha bizonyítani tudod, ész érvekkel alá tudod támasztani nézetedet, irány a helyi Gyermekjólét, ifjuságvédelem, gyámügy stb. Onnan hivatalból rendörségi feljelentés.


Hidd el, kivizsgálják. Beszélgetnek anyucival, veled, gyerekkel. Ha igazad van, nagyon anyuci f... Szára fognak lépni.


Üdv. : "ugyanabba a cipőbe apuka"

2021. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok újra.


Anyucit utánna kenyérre lehet kenni, olyan barátságos lesz! 😉


Tapasztalat

2021. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
17%
Csak a kötelező minimumot add a rosszindulatú élősködőnek. Keress egy tapasztalt, minden hájjal megkent, FÉRFI válóperes ügyvédet. Menjetek rá a bizonyíthatóságra. Például csakis emailben kommunikálj a rosszindulatú élősködővel, stb, de ő ki fog okosítani. Csak azt ne mond hogy hülye vagy megfizetni.
2021. febr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es, itt nem a válás a fő kérdés hanem a gyerekkel történő kapcsolattartás. A váláson már gondolom túlvannak,amivel együtt megtörtént a gyermekelhelyezés és a gyerektartásdíj megállapítása is.


Kérdező, ne a távlati kérdés lebegjen a szemed előtt, a mostani helyzetre tekints. Ahhoz,hogy a gyereked értékelje a későbbi gondoskodásod most kell kiépíteni/folytatni/fenntartani a kapcsolatot Vele. Ha feladod bizonyára elveszíted a bizalmát.

Alakítsd ki a helyzetet látva a saját taktikádat miként leehtne egy középutas megoldást találni.

2021. febr. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!