Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet, hogy válás lesz a vége?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy válás lesz a vége?

Figyelt kérdés

A férjemmel 23 éve vagyunk házasok. Örököltem édesapám után egy házat és több telket, házterületet, illetve egy erdőt.

A férjem folyton azt hajtogatja, hogy el kell adni a telkeket, az erdőt és az ingatlant, mert milyen szuper lesz akkor.

Mondtam hogy nem adom el, semmi pénzért, ne is kérjen. Mondtam hogy ha arról van szó, inkább kiadom a házat, de el nem adom mert fontos nekem.

Úgy viselkedik, mintha az ő öröksége lenne és ő rendelkezne fölötte.

Nagyon összevesztünk. Mondtam neki, hogy én nem szóltam bele, hogy a testvéreivel mit csináljon az örökségükkel, ők intézték/intézik.

A lányom is mellettem áll, nagyon hűvös most a viszony köztem és a férjem között, közte és a férjem között. És az este felmerült egy veszekedés alkalmával a válás.

Vajon helyes döntés lenne? Lehet ebből válás? Esetleg tapasztalatok? Akik jártak hasonló cipőben?



2021. márc. 18. 21:34
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

10

Az én örökségem, tehát az én vagyonom. Így ha eladom, az én pénzem lesz. Ez a törvény.

2021. márc. 19. 07:57
 12/31 anonim ***** válasza:
86%
Így van! Sosem lesz közös az örökség!
2021. márc. 19. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
32%

Nem is úgy èrtettem, hogy törvény szerint, hanem mint házastársak.

Ha közös kasszán vagyunk, akkor minden közös .

Mi legalábbis így élünk.

2021. márc. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
De mit mond, miért akarja, hogy eladd? Pl. érthető, ha pénzbe vagy időbe kerül valamit fenntartani rajta... Mondjuk, ha hétvégente más tevékenység vagy csak pihenés helyett kell menni füvet nyírni, akkor érthető, hogy hiába neked romantikus gyerekkori helyszín, ő csak a munkát látja benne. Ez esetben nem gondolnám, hogy gonoszan rendelkezni akar az örökséged fölött, hanem csak javasolja, hogy másba fektesd a pénzed. Te meg erre javasolhatod kompromisszumként, hogy adjátok ki, az majd gondozza és pénz is lesz belőle. De persze csak találgatok. A lényeg, hogy amíg a jószándékot feltételezitek egymás szavai mögött, tudtok egy csapatban gondolkodni, miszerint az egyén érdeke is közös érdek, addig nem kell váláson gondolkodni. Ha ez már nem megy, akkor meg el fog mérgesedni a helyzet, vagy ezen vagy majd máson.
2021. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

14

Semmit nem mond. El akarja adni, mert szerinte felesleges tartani. És persze hogy még több pénz legyen.

Nem kell menni füvet nyírni vagy ilyesmi.

2021. márc. 19. 08:12
 16/31 anonim ***** válasza:
86%

Igen, nagyon szép a közös kassza, de miért folyna bele az a pénz, amit az én szüleim spróroltak össze 50 év alatt pl. a férjem hobbijába?


Ettől még lehet közös kassza, ha mindenkinek van egy külön számlája, ahol pl. az öröksége van. És igen, ha bérbeadja, az is a kérdező pénze lesz, csak az övé.

2021. márc. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

16

Pontosan. Én is ezen az elven vagyok. Sosem kértem az ő örökölt vagyonát, sosem próbáltam beleszolni az ő vagyonával kapcsolatos dolgokba, de ő se szóljon.


Ezért a vagyonért nagyanyámék és anyámék hosszú éveken keresztül izzadtak, dolgoztak, küzdöttek és ez engem illet. Én is szeretném majd tovább adni a gyermekemnek.

2021. márc. 19. 08:47
 18/31 anonim ***** válasza:
71%
Ne haragudj kérdező, de ha emiatt elválnál, ott sokkal nagyobb probléma van!
2021. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Én csak azt szeretném megtudni, hogy az elmúlt 23 év milyen volt? Nem rosszindulatból, de szinte lehetetlennek tartom, hogy valaki 23 éven át szuper férj volt, aztán megbolondul az örökség miatt.
2021. márc. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

19


23 év alatt nem került szóba az örökség. Most örököltem, most bekerült a képbe

2021. márc. 19. 20:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!