Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Lehet, hogy válás lesz a vége?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy válás lesz a vége?

Figyelt kérdés

A férjemmel 23 éve vagyunk házasok. Örököltem édesapám után egy házat és több telket, házterületet, illetve egy erdőt.

A férjem folyton azt hajtogatja, hogy el kell adni a telkeket, az erdőt és az ingatlant, mert milyen szuper lesz akkor.

Mondtam hogy nem adom el, semmi pénzért, ne is kérjen. Mondtam hogy ha arról van szó, inkább kiadom a házat, de el nem adom mert fontos nekem.

Úgy viselkedik, mintha az ő öröksége lenne és ő rendelkezne fölötte.

Nagyon összevesztünk. Mondtam neki, hogy én nem szóltam bele, hogy a testvéreivel mit csináljon az örökségükkel, ők intézték/intézik.

A lányom is mellettem áll, nagyon hűvös most a viszony köztem és a férjem között, közte és a férjem között. És az este felmerült egy veszekedés alkalmával a válás.

Vajon helyes döntés lenne? Lehet ebből válás? Esetleg tapasztalatok? Akik jártak hasonló cipőben?



2021. márc. 18. 21:34
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

"Amúgy azt nem értem, aki azt írta , ha eladná a telkeket meg mindent,


az hogy nem menne a közösbe?


Ha eladok valamit , mi az , hogy nem közös?


Vagy a bérbeadásból befolyt összeg sem lenne közös?


Ez milyen házasság?


Ezt sosem értettem."


Az öröksèg különvagyon. Az èrtèke (ára) is. Viszont a bèrbeadásból származó jövedelem már közösnek számít jog szerint.

A közös vagyon az, amit együtt teremtenek. Az nem az, hogy eladják az egyikük örökségét.


Ettől mèg bárkinek szíve joga bedobni a közösbe, mint ahogy az is szíve joga, hogy megtartsa magának az eladásból befolyt összeget, amièrt az ő szülei dolgoztak meg. Ettől mèg nem lesz rossz egy házasság.

2021. márc. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Egyèbkènt kèrdező gyanítom, hogy a pènz rèsze èrdekli a fèrjedet, azèrt akarja ennyire eladni őket. Homályosítsd fel, hogyha el is adnád, az is egyedül a te pènzed lenne, külön számlán tartva.
2021. márc. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

21 es


Ezt mind értem, törvényileg mit jelent.


Én maga a házasság elvére gondolok, hogy milyen házasság az ilyen, amiben így gondolják, hogy az én örökségem akkor az én pénzem.


Ez számomra érthetetlen, mert mi nem így élünk.

Sőt akiket ismerek, rokonok, barátok sem így élnek.

2021. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Mièrt, milyen házasság lenne? Tènyleg nem èrtelek. Mièrt kène mindenen közösködni, olyan dolgokon is, amihez neki semmi köze, ő nem tett hozzá?

Mi sem közösködtünk az öröksègünkön, ès köszönjük szèpen nagyon jó házasságban èlünk. Mint ahogy más ismerősöm is.

2021. márc. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

23

Minden házasság. Mert az egyén saját öröksége az.

A férjem semmit nem tett azért a pénzért és egy rokona sem járult hozzá. Semmi nem is illeti ezért jogilag.


24

Szerintem is az a legtisztább

2021. márc. 19. 21:04
 26/31 anonim ***** válasza:

"Sőt akiket ismerek, rokonok, barátok sem így élnek. "


Ne hidd. Ez csak addig működik, amíg jó a házasság. Aztán válás esetèn meg rohanás van az ügyvèdhez, hogyan is lehet bizonyítani, hogy a közös ház nagyobb rèszben az öröksègemből lett vásárolva, nehogy már vigye a felèt az asszony (vagy a fèrj.)

2021. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Az előttem szólókat nem értem. Ők sem tettek hozzá az örökséghez semmit, kivéve azt, hogy abba a családba születtek, ahová. Ha összekötöd az életed valakivel, akkor minden közös, kivéve az örökséget? Én megértem, ha érzelmi szálak fűznek ezekhez a dolgokhoz, ez teljesen rendben van. De ezt szépen is meg lehet mondani a férjednek, nem muszáj őt teljesen kizárni ebből a döntésből.
2021. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

27

De neki abszolút semmi köze ehhez a vagyonhoz. Így döntési joga sincs felette

2021. márc. 19. 21:48
 29/31 anonim ***** válasza:

#19 vagyok, nem így érettem. Tudom, hogy most örököltél.


Én arra voltam kíváncsi, hogy az elmúlt 23 évben jó volt a házasság, vagy már akkor is önzősködött a férjed?

2021. márc. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ő sem tett hozzá, de a szülei igen. Őt illetik, pont. Lehet ezt mèg ragozni, csak felesleges.
2021. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!