Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férfiak, ti elválnátok, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak, ti elválnátok, vagy maradnátok?

Figyelt kérdés
Ha a házasság megkopott, a gyerek már 16 éves, hitel-ház közös, de csak lakótársakként éltek? Ha próbáltátok menteni a menthetőt, párterápiával, közös programokkal, közösen csinálva minden házimunkát, gyerekkel kapcsolatos dolgot? Ha elhidegülten éltek évek óta, szex alig, az is könyöradomány? Ilyen eseetben, ha rátaláltok a szerelemre, válnátok, vagy próbálkoznátok még megmenteni a házasságot? Mi az ami még visszatart, és mi az ami miatt már mindenképp válnál? Ki hogyan élte ezt meg? 43/F
2021. márc. 23. 14:04
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
77%

Két típusú ember van. Az egyik aki szerint a meglévő rossz is jobb a bizonytalannál. Ők azok, akik a látszat házasságokban élnek, "mit szól majd a falu" emberek.

A másik pont úgy látja, hogy minden jobb lehet, mint a megalkuvás, élni szetetne még.

Nézz körül a baráti körödben, és döntsd el ki a boldogabb.

Én válás párti vagyok.

2021. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet akkor, ha a férfi meg sem próbál semmit tenni a házassága megmentéséért? Csak abban látja a megoldást, hogy felszed egy másik nőt és lelép vele, elmenekülve a problémák elől. Az a férfi is jól teszi?
2021. márc. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

22: nem, ez sunyi megoldás, ha probléma van, azt meg kell beszélni, és meg kell próbálni megoldani... ha nem megy, akkor lehet válni

Veled ez történt?

2021. márc. 25. 10:47
 24/40 anonim ***** válasza:
22: igen, velem pont ez történt. A férjem sosem jelezte felém, hogy valami gondja lenne, főleg olyan szintű, ami miatt elhagyna. Aztán egyszer csak bejelentette, hogy egy hónapja kapcsolata van, és ennyi. 17 év házasságot (igaz, unalmassá, megszokottá vált, azt nem tagadom) dobott el úgy, hogy meg sem próbált harcolni érte, változtatni bármin is. Egyből a könnyebb megoldást választotta.
2021. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:
24. sajnálom... ha próbáltad vele megbeszélni a problémákat, megoldani azokat, javítani a kapcsolaton, de ő nem akarta, csak félrement, az úgy valóban nem "szép" megoldás, nálunk a feleségem is belátta, hogy ő sem tett bele semmit az utolsó években, nem csak nálam volt a hiba. Nálatok egyébként mi történt azóta? Együtt van azzal, aki miatt elhagyott téged? Vagy próbál visszamenni hozzád?
2021. márc. 25. 12:33
 26/40 anonim ***** válasza:
25: ha egyikőtök sem tett bele az utolsó években, akkor együtt megpróbáltátok még egyszer utoljára helyrehozni a kapcsolatotokat? Mert ha megtörtént a felismerés, hogy egyikőtök sem tett semmit, akkor még lehet rajta változtatni talán.
2021. márc. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
25: egyébként még csak 1 hónapja történt ez a dolog, szóval még együtt vannak természetesen.
2021. márc. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

26: próbálkoztunk többször megoldani, de egyikünk sem akarta igazán, ezt mindketten felismertük, változtatni pedig már nem szeretnék, most minden jó így, ahogy van

a feleségem is mondta egyébként ezt a mondatot, amit te írtál, hogy a férjed a "könnyebb megoldást választotta", aztán belátta, hogy ebben nincs igaza, egyáltalán nem volt könnyebb, sőt, ez volt a nehezebb, de azóta már megoldottunk mindent

sajnálom ami veled történt, biztosan nem egyszerű feldolgozni, látni őket boldogan (nekem a feleségem ezt mondta még egy ideig, hogy jól tettük a válást, de akkor is nehéz neki látni, hogy nekem már van valakim)

2021. márc. 25. 12:52
 29/40 anonim ***** válasza:
28: lehet, könnyebb úgy elfogadni, elengedni, hogy legalább megpróbáltátok. Főleg ha beszéltetek róla, tehát meg tudtátok fogalmazni a problémákat. A legvégén még adtatok még egy esélyt magatoknak, mielőtt végleg lezártátok?
2021. márc. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
nem volt már szükség még egy esélyre, éreztük, hogy nem fog menni, nem is akartuk már igazán, így végül én mondtam ki, hogy kész, itt a vége, és elköltöztem
2021. márc. 25. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!