Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Most mit tegyek? Lehet hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek? Lehet hogy jobb lenne ha elválnék?

Figyelt kérdés

Nem tudom ha jó alkategóriában vagyok (házasság, válás, megcsalás, stb) de ide is passzol a kérdésem.


A helyzet az, hogy 41 éves férfi vagyok, a feleségemmel 18 éve vagyunk házasok. Ő 38 éves, van egy 17 fiunk és egy 14 éves lányunk. Egy jó ideje a házasságunk elérte azt a pontot, amelyet a legtöbb házasság elér: elmúlt az a nagy szerelem meg a nagy érzelmek és csak a kölcsönös tisztelet maradt. Egyszer már felvetette, hogy talán jobb lenne ha külön mennénk de a gyermekekre apropózott és kért, hogy maradjunk együtt, ami jogos. 2 éve mondta hogy szeretne még egy gyermeket, jópárszor megpróbáltuk de volt egy vetélése és utána nem esett többet teherbe. Ő azt mondja, egy újabb kisgyermek ismét összekovácsolna minket (ami persze nem kizárt, anyósomék válófélben voltak amikor megjött a feleségem nekik és immár 55 éve nagyon boldog házasok).

Az év elején megismertem egy nőt, egészen véletlenül, egy közös ismerős révén. Azután többször összefutottunk a baráti társaságon belül és egy nap felhívott hogy albérletet keres és nem-e tudok ajánlani neki egyet (a családunk ingatlankiadással foglalkozik) és kivette a mi egyik lakásunkat.

Nagyon jó viszonyom alakult ki, a gyermekeim is szeretik és jól kijönnek vele. Én pedig egy ideje érzek iránta valamit. Csütörtökön találkoztunk és amikor búcsúzunk el, megcsókoltuk egymást. Mindketten kicsit összezavarodtunk, én mondtam hogy nekem feleségem van és nem csalom meg, ő mondta hogy megéri és bocsánatot kért.

De azóta ezen vívodom. Sosem csaltam meg a feleségem és most sem fogok lefeküdni a nővel ameddig házas vagyok. És úgy érzem nem volt helyes az a csók sem, de nem tudom még nem történtté tenni.

Nagyon hálás lennék ha tanácsot tudnátok adni: kezdjek új életet? Egy boldogabb új élet reményében? Váljak el?

Előre bocsájtom, hogy nem csak egy könnyed kalandot akarnék vele ha arról lenne szó. Benne megvan az ami a feleségem ő hiányzik és az is ami megvolt benne de idővel kihalt. Én sem vagyok tökéletes és biztos vagyok benne hogy a feleségem sem boldog, csak menteni próbálja ezt az egészet.

Persze, gondolok a gyermekekre, és valóban nagyon kár szétszakítani egy családot de szerintem a feleségem legalább annyira megérdemli (mert nagyon jó és igazán szerető anya) a boldogságot egy jobb férfi oldalán, mint én egy jobb nő oldalán (vagy inkább közelebb álló, nem jobb).

Továbbra is tisztelném és támogatnám nem csak anyagilag, hanem az életben is és maradhatunk nagyon jó barátok. Cska nem tudom, merjem-e ezt az én koromban meglépni (jó, nem vagyok öreg de azért már a középkorúságot súrolom erősen.



2021. márc. 28. 23:17
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/136 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem azon van felháborodva hogy másnak ellentétes a véleménye. elég türelmesen reagált a mocskolódásokra. Sok nő itt éli ki magát a férfiak ellen, a saját frusztrált élete miatt.
2021. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/136 A kérdező kommentje:

60

Ha valaki olyasmibe szól bele amihez semmi köze akkor igen fel vagyok háborodva.


És ha valami évek óta nem működik akkor azon már nem segít semmi.

Nincs mit kommunikáljak vele, nem szeretjük egymást és nem tesszük boldoggá egymást...

2021. márc. 30. 21:51
 63/136 A kérdező kommentje:

61

Igen, jól mondod. A sok megsértődött feminista ide jön mocskolódni és beleártani magát olyasmibe aminek nincs sok köze magához a kérdéshez.

De hát ez van...

2021. márc. 30. 21:52
 64/136 anonim ***** válasza:
100%
Férfiklimaxról hallottál már?:)
2021. márc. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/136 A kérdező kommentje:
Nem de itt nem arról van szó. Itt arról van szó hogy van egy feleségem akivel majdnem egy évtizede válni akarok de mindig halasztottuk vagy tereltük a témát.
2021. márc. 31. 06:08
 66/136 anonim ***** válasza:
89%
"Egy jó ideje a házasságunk elérte azt a pontot, amelyet a legtöbb házasság elér: elmúlt az a nagy szerelem meg a nagy érzelmek és csak a kölcsönös tisztelet maradt." Tehát van egy erős alapokon álló házasságod egy korrekt nővel. Csak a szerelem mult el, ami szinte törvényszerű és minden kapcsolatban el fog mulni. Lehet keresni a tüzet életed végéig. Csak nehogy megégesd magad (mellesleg férfi vagyok és nem vagyok nős tehát kivülálloként látom igy a szituációt)
2021. márc. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/136 A kérdező kommentje:

66

Auért olyan erősnek nem neveznék egy nem működő házasságot.

Mi benne az erős?

Már rég nem vagyunk egy pár, nem tudunk azok lenni. Van hogy egy nap csak pár szót szólunk egymáshoz, olyankor is csak a legfontosabb dolgokról. Sajnos halálra ítélt kapcsolat volt

2021. márc. 31. 07:53
 68/136 A kérdező kommentje:

68

Kérlek mellőzd ezeket a puni/nunui marhaságokat. Egy kapcsolat nem csak a másik meghúzásáról szól.

Nem, az anyagiak nem gátolják semmiben ☺️ eddig a gyermekeim tartották vissza. Folyton azon voltam hogy tartsam össze a családot, ne szakítsam el a gyermekeimet magamtól és amúgy sem, eddig az alagút végén nem volt semmi remény. Eddigi jövőképem egy válás esetén: egyedül maradok, ugyanolyan boldogtalan. Többet veszítettem volna vele, mint nyertem volna

2021. márc. 31. 08:06
 69/136 anonim ***** válasza:
100%
#66 vagyok. Nekem is volt partnerem akivel 5 év után elhidegültünk egymástól. Alig beszéltünk már. Nem éreztem közel magamhoz. Kipróbáltunk egy párterápiát és az ott javasoltak szerint kezdtünk el működni. És bevált! Lehet tudatosan is közeledni a másikhoz. Egy idő után kell is mert egy idő után megszokottá válik minden. Ilyenkor kell odatenni magad a kapcsolatodért különben elhal az egész. Ha az alapok megvannak onnantól ujra fel lehet lenditeni a kapcsolatot. Ujraszitani a tüzet. Még lehet izgalmasabb is egy olyan partnerrel akit ismersz akiben bízol. Ha nem teszel a kapcsolatodért persze hogy elmentek egymás mellett. De mindig van visszaut csak az a nehezebb mert tenni kell érte. Amig uj a partner persze hogy tökéletesnek tünik. (Olvasd vissza a kérdésed 10 év mulva... )
2021. márc. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/136 anonim ***** válasza:
100%
Amit a #69 válaszodban irsz az meg a liánozás. Nem érzed gáznak? No comment...
2021. márc. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!