Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha kevés a megélhetésed a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kevés a megélhetésed a férjedhez képest van terved válás esetére?

Figyelt kérdés
Ha tegyük fel kb 170.000 forint a te fizetésed és a megélhetést a párod biztosítja válás esetén van terved a jövőre nézve,hogy esetleg mihez tudnál kezdeni és hogyan építenéd fel az életed? Ebből kellene tankolnod, enni, ruházkodás, számlát fizetni stb.

2021. jún. 12. 21:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%

Munka és lakhelyet kell vàltani!

Ez a fizetés nevetséges...

Tudom, beszélni könnyű, de se rövid se hosszabb távon nem nyersz ezzel a fizetéssel semmit.

Gyűjts egy kicsit, vegyél ki egy albérletet és keresgèlj valami élhetőbb melót.

2021. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
1 gyermek van, 35 éves vagyok. Anyukám nyilván bármikor fogadna minket de azt elég nagy visszalépésnek érzem az életemben. Diplomával keresek ennyit, szeretnék második diplomát de sajnos a saját hivatásommal én soha nem fogok megélni váltani meg azért nem akarok mert legalább dolgozni szeressek járni. A munkahelyem 20 km oda 20 km vissza. Alapjáraton szeretem a helyet ahol lakom és nem hiányzott a nyüzsgő város de igazából nem is gondoltam,hogy válni akarok majd egyszer. Nagyon félek egyedül maradni, félek hogy a gyermekem apa nélkül nő fel. Én sajnos úgy nőttem, két évesen veszítettem el az apám. Én soha nem akartam ilyen életet a saját gyermekeiknek. Amikor elkezdtük a közös életet együtt döntöttük el,hogy mivel akarunk plussz jövedelmet. A férjem két néha 3 munkát végez. Ebből kettő állandó, vagyis az egyik a vírus alatt nem ment de a többi igen. Állattartás, szóval hiába kérném a részem egyedül én nem boldogulok velük. A férjem ért hozzájuk, nyilván én is megcsináltam amit mond de ő a szakértő. Rettegek az egésztől de túl fiatal is vagyok ebbe az egészbe beleragadni. Vagy feladom a szeretett munkám egy 3 műszakos meló miatt amit a gyermekem is megfog érezni mert nem lehetünk együtt és azt sem tudom ki vigyázna rá amíg én dolgozom
2021. jún. 12. 22:09
 13/32 anonim ***** válasza:
24%

De ez most csak valami távoli félelem a fejedben, vagy konkrétan el is akarsz válni, vagy van valami baj?


Amúgy meg ami pénzt azóta gyűjtöttetek, tettetek félre közösen mióta házasok vagytok, annak a pénznek a fele a tiéd. Mittomén, 5 éve házasok vagytok és azóta tettetek félre 10 millió forintot, abból tiéd váláskor 5 millió, mindegy hogy ki kereste. Házatok van, kocsijaitok, férjednek 2-3 munkája van, gondolom van pénz, ha nem is százmilliók.

2021. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
89%

Válás esetén valakinek költözni kell. Te leszel az, vagy a férjed? Közösen vettétek, vagy valamelyikőtöké? A másik felet ki kell fizetni, ha közösen vettétek, szóval általában el szokták adni, és vesznek máshol egy kisebbet, vesznek fel hitelt, stb.

Akkor olyat kéne venni, ahonnan be lehet járni busszal. De gondolom az akkor még drágább lenne, mint a mostani. Nem könnyű helyzet.

Tudom, hogy manapság nem egyszerű a válás. Nekem elváltak a szüleim, és anyám kétszer nem gondolta meg az anyagi részét, szó szerint nyomorogtunk válás után, apám fizette ki a téli tüzelőt, pedig elvileg nem lett volna kötelessége, de nyilván nem akarta, hogy a gyerekei megfagyjanak a télen. Tényleg az az érdekes kérdés, hogy most el fogtok válni, vagy meg lehet még menteni a házasságot? Én nem vagyok válás-párti, a gyereknek sem jó, nemcsak anyagilag, lelkileg sem.

De ha mégis erre kerül a sor, akkor bizony kompromisszumot kell kötni, és igen, visszalépés lesz az életedben. Én visszaköltöznék a szüleimhez, mert ha jó a viszony, akkor anyagilag, meg a gyereknevelésben sokat tudnak segíteni.

2021. jún. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Hónapok alatt egyszer szexelünk, állandóan máson jár az esze. Bele öli magát valami céljába és semmi más nem érdekli. Nem bírom felfogni,hogy bírja szex nélkül eddig. Gondolom más nővel biztosan lenne kedve este, fáradtan is. Csak be esik az ágyba aztán másnap kezdődik elölről a nap. Egész nap nem áll meg aztán este mikor együtt lehetnénk persze nincs ereje már és alszik el. Kirándulni nem voltunk sehol egy éve. Tényleg ilyen egy házasság? Én nem így képzeltem
2021. jún. 12. 23:28
 16/32 anonim ***** válasza:
59%

Te nagyon hibbant lehetsz..

Ez az ember, hogy el tudjon téged meg a gyereket tartani HÁROM helyen dolgozik. Már ne is haragudj, de a fenének lenne kedve, ereje sűrűbben szexelni. Plusz, a pasik megérzik azt, ha a nő bizonytalan, és akkor meg pláne nincs kedve.

Nem semmi nő vagy. Ő megteremt mindent is, elfárad, a te puncid nincs kitömködve, és akkor fel is út, le is út... Na ezért nem házasodnék soha.

2021. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
85%

Van abban valami, amit a 16-os mond.

Viszont bocsánat az OFF-ért, de a 13-as amit írt, az tényleg reális? Mármint, hogy 5 év alatt egy házaspár félre tud tenni 10 milliót, ez olyan evidens példa? Csak mert Bp. vonáskörzetében lakunk családi házban és 10 év alatt most volt az első olyan év, amikor félre tudtunk tenni ketten együtt olyan 700 ezer Ft-ot. Leginkább tartalék nélkül élünk és ami volt örökségem, azt is fel kellett élnünk.

2021. jún. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
74%

Egyébként te is kereshetsz másodállást vállalni. Akár olyat, amit hétvégén vagy este tudsz végezni, adminisztrálgatni ilyesmik, és akkor hétköznap délután tudsz a gyerekkel és a háztartással foglalkozni. Nem ideális, de így pár tízezer forinttal tudod növelni a bevételed. Ha pedig még a házasságot nézzük, akkor több pénzetek lesz, és kevesebb időd lesz a szexre gondolni. 2-3 állással nekem se lenne túl sok kedvem szexelni, hogy őszinte legyek, nemhogy minőségi programokra. Örülnék, ha aludni tudok.

Egyébként, ha ennyi a gondod, hogy nincs annyi ideje és nem szexeltek, az még megoldható, ha szeretnétek. Nyilván sok beszélgetés és át kell szervezni az életeteket. Meg kell nézni, hogy miből tudtok leadni, hogy a 3 munkájából 1,5-t csináljatok. Melyik kiadások, amin tudtok spórolni. Eladogathatjátok a felesleges cuccaitokat, amik csak állnak és sose használjátok, hogy legyen félretett pénzetek, az anyagi biztonsághoz hozzáad, ha van, mihez nyúlni, ha baj történne (mert mindig történik). Nem kidobálni a maradékokat (neten tök jó oldalak vannak, amik adnak tippeket, hogy miből mit lehet csinálni), az ételen nagyon sokat lehet spórolni egyébként. Ha így átáltok közösen az azért is jó, mert egyrészről elkezdetek spórolni, ameddig nem ad lejjebb a munkából (gondolom meg kell majd győzni, meg felmondási idő stb, elfogadja, hogy nem kell a munkába menekülnie), tudnátok picit félrerakni, kifizetni a hiteleket, ha vannak, egyenesbe jönni. Főleg, ha te is tudsz vállalni, akár csak heti egy szombatotot plusz 8 órában (az még minimum 35-40k/hó).

Ha pedig váltok, akkor már átálltál egy ilyen szemléletre mert gyerekkel 170k az kevéske még vidéken is. Nyilván sokan csinálják, mert rá vannak szorulva, de attól meg kevés.

2021. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
69%

#15:

Hát lehet, hogy a férjed se így képzelte, hogy három munkahelyen kell helytállnia, hogy a kicsi felesége kocsival furikazza a testét olyan munkahelyre, amit szeret, és nem gond, ha diplomával minimálbért kap.

Kicsit el vagy te tévedve, anyukám.


Elárulom: válás után se fogtok szexelni. Kirándulni se. Sőt, örülhetsz, ha luk van ahol kell és szelel. 170 ezer mellé megkapod a 15 ezer családit, meg vagy 30 ezer gyerektartást. Az nem lesz, aki a gyereknek egy pohár vizet ad helyetted, minden egyedül rád szakad. Majd ott puncsolhatsz anyádnak, hogy egy estére vállalja be a gyereket, ha szeretnél elmenni randizni. Ott meg tíz esetből kilencszer kiderül, hogy csak ingyen szexre pályázik a pasas.

Kur.vára el vagy te tévedve ebben az életben, ha be akarod adni a válást, mert a férjed fáradt, és nincs szex. Ha lenne egy csepp eszed, inkább kaparnál, hogy többet keress, terhet vegyél le róla, és legyen kedve veled szexelni.

(Nagyon remélem, hogy ennyi ésszel nem pedagógus vagy...)

Mielőtt elkezdesz hisztizni: 8 éve elváltam, két kisgyerekkel. Nyomós okom volt, és egy percig nem bánom a válást, ma is azt érzem, hogy jól döntöttem. De azzal is tisztában vagyok, hogy mivel jár egyedülálló szülőnek lenni. (Többek közt azért váltam, mert a volt férjem már növelte a lakók számát, de mindenre egyedül voltam úgy is.)

De a te eseted erősen más. Kezdve ott, hogy ha ennyi probléma, akkor azt még simán meg lehet oldani. Ne csessz már ki a saját gyerekeddel se, hogy apa nélkül, nyomorogva, meg a nagyinál csövezve nő fel, mert anyuci úgy gondolta, hogy ő királylány.

Komolyan remélem, hogy kamu.

2021. jún. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
72%

15. Na most képzeld el ha ő is megelégedne egy 8 órás kényelmes munkával, ahol 170 ezret keresne. Akkor anyagilag nem tartanátok sehol. Annak örülnél?


Annyira jellemző, hogy a feleségeknek ez sokszor probléma, hogy a férjük rengeteget dolgozik és nincs más dolgokra annyi idő. Bezzeg ha nem dolgozni ennyit és pénz nem lenne annyi, akkor meg az lenne a baj. Semmi se jó.

2021. jún. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!