Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az lehet váló ok, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az lehet váló ok, hogy nem akarok 2 gyerekkel falura költözni, mert nem tudok vezetni?

Figyelt kérdés
Férjem nem hajlandó az örökölt házát eladni. Én nem tudok vezetni, nem is akarok, nem nekem való. Az ő álma teljesülne, de 3 másik ember életét nehezítené meg ezzel. Ovis gyerekeket 90%-ban én látom el, minden a városhoz köt, nagyszülők is. A faluban semmi nincs, csak távolabbi rokonok, se egy barát, mindent városban kell intézni, távolsági busszal 2-3 óra menne el az időből.

2021. júl. 30. 21:58
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
92%

Én teljesen megértelek kérdező . A párom egy vidéki nagyvárosban dolgozik, mellette elég sok földjük van( faluról ingázik be minden nap). Én orvostanhallgató vagyok ugyanabban a városban , mindig is ott éltem és a diploma után is ott szeretnék elhelyezkedni. Számomra nem játszik a vidéki lét. Sokkal könnyebb a számomra lényeges helyeket a városon belül felkeresni. Csak egy példa : tőlük a klinika 40 perc volt kocsival, tőlem 5-7 perc , gyalog húsz . Én a kocsit sem preferálom, szeretek minden hova gyalog járni .( jogsinak most álltam neki , de nem érzek akkora motivációt hozzá. Két éves korom óta szemüveges vagyok, rossz a szemem. Hiába tudják viszonylag jól korrigálni , a biztonság érzet nincs meg.)

Nem tudom most hol laktok, milyen felállásban. A múltban volt arról szó , hogy ki fogtok költözni ? A párom is sokszor mondogatja nekem, hogy ha végzem , akkor ott fogunk letelepedni . Én erre korrektül meg szoktam mondani , hogy ez nem játszik nálam. Próbálok érvelni, hogy miért , sajnos sokszor falba ütközöm. És utána még nála jön a hiszti, ha feltételezni merem, hogy a kapcsolatunk nem lesz így hosszútávú.Vannak emberek , akik nem tudják beleképzelni magukat a másik helyzetébe. Valószínű a párod is ilyen.

Kompromisszumokat kéne hozni . Esetleg vidéki háznak nem lenne jó az örökölt ház? Hétvégente művelhetné a kertet, de életvitel szerűen a városban laktok.

2021. júl. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
94%
Veled empatizálok, kerdező, soha nem költöznék falura és nem vezetek én sem. Én megtanultam, de rettenetes sofőr vagyok, csomó balesetveszélyes helyzettel, én vagyok az, akire azt üvöltik, "járjál inkább gyalog". Úgy is járok, szeretem is, de ehhez város kell. Viszont nekem a férjem is 100%-ban ezen az állásponton van, ő vezet ugyan, de nem vettünk kocsit, és ő se adná fel a város kényelmét. Szerintem itt köztetek van egy olyan különbség, ami nem feloldható, különösen, mert írod, hogy ez az álma. Nem tudna már bokdog lenni a városban szerinten, se te sem falun.
2021. júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

Kis településen élek, maga a pokol! Tegnap is egy sima bevásárlás 6 órát vett el az életünkből, pedig nem kellett olyan sok dolog.. Nekem sincs jogsim, nem is lesz, olyan okokból, mint neked. Gyerekként is szar volt itt, most gyerekekkel is az!

Én sem választanám ezt, azon vagyunk, hogy nagyvárosba tudjunk költözni!

2021. júl. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
91%
Vezetek, van külön autóm is, de akkor sem költöznék. Budapest mellett lakunk, ha van valami a gyerekkel,npikk-pakk és kórházban vagyunk. Ha a párom dolgozik, millió prigramra tudok menni a gyerekekkel. Eszünkbe jut, hogy valamit ennénk, ott van minden a fenekünkben.
2021. júl. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
51%
Atyaég, megint ufonak érzem magam. 🙀 Imádok falun élni! Imádom a hajnali friss, csípős levegőt, a közösséget, ami körbevesz. Bármerre indulhatok, mindenhol lehet kirándulni. Nyugalom van, estére olyan csend van, hogy hallod a légy zümmögését. Szeretek keresztülautózni a prérin. Amúgy nem szeretek vezetni, de a szántóföldek közötti utakat szeretem. Kocsival fél óra alatt elérek bármit, ami fontos. Kocsi nélkül meg ott az online ügyintézés, vàsárlás.
2021. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
91%
25 kiegészítés. Ez én vagyok. De Kérdező, ha Te ezt nem akarod, akkor ne csináld. Viszont tényleg készülj fel a válásra. A férjed vidéken akar élni, te meg városban. Ez abszolút összeegyeztethetetlen. Teljesen más életformára vágytok. Kár, hogy ez már családalapítás után ütközött ki.
2021. júl. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
38%

Én is meglepődtem, hogy itt van Budapest, meg van isten háta mögötti hely.

Mi egy kisvárosban élünk. A szomszéd nagyobb város 12 perc kocsival. Most újítottunk fel és ennél messzebb még nem kellett mennünk semmiért. A megyeszékhely 37 km, ami szintén teljesen korrekt távra van.

A falu, ahova a férjed költözni akar tényleg mindentől 2-3 óra távolságra van? Felénk minden második faluban van ovi, minden 10 km-es körzetben meg iskola.

Egyébként simán lehet válóok, ha nem akarod feladni a város kényelmét, de kicsit furák nekem a kifogásaid.

2021. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
22%
27. Áhh hagyd, a kérdező ide a seggét jött nyalatni és ugyanazt játssza el, amit élőben a barinők szoktak egymás között, hogy minden hülyeségben támogatják egymást, semmiben nem mondanak ellen egymásnak. A nőkben ott ez az ösztön, hogy leülnek aztán mindenben bólogatnak egymásnak, kritikai hangnak itt nincs helye, mert neki már megvannak az "érzései". Nem véleményekért jött ide, csak a vele egyetértő véleményekért. Nem tudom, lehet hogy a héten nem tudott az igazi barinőkkel találkozni és most erre a gyk.hu-s low budget változatra volt rászorulva.
2021. júl. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
81%

27.

Értő olvasással talán felfognád. A gyerekekkel ő foglalkozik többségében. A férje, aki nem nahyon segít a gyerekek körül, el akarja költöztetni őket egy faluba, ahol még autóvalbis, oláne autó nelkül nehéz a közlekedés, ráadásul a kérdezőnek nincs ott segítsége, rokona, barátai.

2021. júl. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
90%
Arról nem beszélve, hogy ez egy új hóbort, nem úgy ismerkedtek össze, hogy a férje falun akart volna élni. Ezek legalább olyan kardinális kérdések, mint a legyen gyerek, ne legyen.
2021. aug. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!