Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azonnali válás esetén mi jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azonnali válás esetén mi jár nekem?

Figyelt kérdés

Tehát bővebben kifejtve: ha osszehazasodok ma valakivel akinek a cégei termelik a bevételét, és tegyük fel holnap elvalunk, mit fogok kapni? Az addig szerzett vagyonának (cégek, házak, üzletek) valamennyi részét? Mert ugye a törvény úgy szól, hogy a házasság alatt szerzett vagyon felet, de ha 2 napig tart mondjuk a házasság, akkor ez elég necces.


Koszonom ha segitesz.



2021. dec. 10. 17:31
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
10: Bocsi de lehet én ertem felre, leirod kerlek bővebben amire gondolsz ?🙂
2021. dec. 10. 17:45
 12/28 anonim ***** válasza:
34%
100 milliós ház, 20 milliós ház, 50 millió kp. Azért a 2 napér jár neked.
2021. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%
20 milliós kocsi*
2021. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

11

Az állam adozasi és mindennemű penzugyi szempontbol.külön kezeli a jogi személyeket és a természetes szemelyeket


Jogi személyek: kft bt kkt rt zrt alapitványok egyesuletek szervezetek


Termeszetes szemelyek:ember adokartyaval :D (tulaj, vezetők, alkalmazottak, nyugdijasok gyerekek stb)


Nem veletlenul vesznek a cégek nevére autot házat gépeket is.

A cégnek van bevetele kiadása adója, indithato csődeljárás ellene es büntetheto is stb

Vannak esetek amikor a cég oenzigyeiert a tulajnak vagyini felelossege van azaz ha a cégnek adotartozasa lenne az a tulajon is behajthato. Ezert a tulajok javareszt semmit nem vesznek a nevükre. Mindent inkabb cégnevre. Es kocsikat is inkább csak lízingelnek.


A bevételek a cégé. Ahogy a koltsegek adók is es az esetleges buntetések is.

A bevetelekbol kulonboző jogcímeken lehet utalni termeszetes szemelyeknek pl a tulajnak (oaztalék reszesedes stb)vagy pl bérként az alkalmazottaknak.


Minden vallalkozoi bankmozgásrol el kell számolni tudni a nav felé számlákkal, szerzodesekkel stb.


Nincs olyan hogy hasrautok es utalok magamnak a cég pénzéből 1 milliot.


Roviden tomoren:

Nem családtag egy cég:D különvagyont jelent. Házasságon kívülit.

Es minden más is ami a cég nevén van. Pl a kocsi es ingatlanok stb.

2021. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem kapsz semmit. Szerinted te lennél az első, aki ezt megpróbálná?
2021. dec. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben aligha ítélne bármit is a bíróság, hiszen rosszhiszeműségről van szó, és egyértelmű, hogy a házasság célja kizárólag a vagyonszerzés volt.

Sőt mivel jogtalan haszonszerzés miatt a másikat tévedésbe ejtetted, ez bőven kimeríti a csalás bűncselekmény fogalmát, így büntetőeljárásra is lehet számítani.

2021. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

14: Koszi így már ertem😊

15 : jogos, de sajnos egyeb okok miatt kellene ehhez folyamodni

16: erre nem is gondoltam😳

2021. dec. 10. 18:44
 18/28 anonim ***** válasza:
Egyéb ok, 2 nap alatt? Akkor még nászúton kellene lenni.
2021. dec. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Szerintem csak azok menjenek nászutra akik szeretik egymast😁
2021. dec. 10. 18:50
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kell hozzá menni.
2021. dec. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!