Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azonnali válás esetén mi jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azonnali válás esetén mi jár nekem?

Figyelt kérdés

Tehát bővebben kifejtve: ha osszehazasodok ma valakivel akinek a cégei termelik a bevételét, és tegyük fel holnap elvalunk, mit fogok kapni? Az addig szerzett vagyonának (cégek, házak, üzletek) valamennyi részét? Mert ugye a törvény úgy szól, hogy a házasság alatt szerzett vagyon felet, de ha 2 napig tart mondjuk a házasság, akkor ez elég necces.


Koszonom ha segitesz.



2021. dec. 10. 17:31
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
A házasság elött szerzett vagyon nem lesz közös.
2021. dec. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
95%

Hallod csájje, te elég beteg vagy... Múltkor kisírtad itt magad ( https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__valas.. ), h 2 év után lecserélt a csávód egy kevesebb kilométert futott példányra, és te még most is azon pörögsz, hogy tudnál még több pénzt kiszedni belőle, mert a 10 misa neked semmire nem elég.:))

Szóval most az a marketing-koncepciód, h jól összeházasodsz vele, majd 2 nap után elválsz, és arra számítasz, h minden vagyona fele máris a tiéd??? Hallod, te tényleg nagyon vicces vagy!:)))) Gondolom, gyorsan szereztél egy donort, majd bejelentetted a volt csávónak, h dehát terhes lettél tőle, vegyen szépen el feleségül.:))) Nagyon gyengusz próbálkozás...


Ki voltál akadva, mikor sugarbabynek tituláltak, de tényleg nem vagy az! Van ezen a bolygón egy másik organizmus, amely hasonlóan működik hozzád, az a neve, h vírus. De ahelyett, h keresnél magadnak egy másik gazdaszervezetet, még mindig fel vagy háborodva azon, hogy van gyógyszer ellened.:)))

Remélem, egyik fiam sem fog ki olyan nőt, mint amilyen te vagy. szánalom csájje, szánalom!!

2021. dec. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést kérdező... mit értesz az alatt, hogy "azonnali válás"? Ez szerinted olyan, mint valami súlyosbító körülmény, hogy ha 2 nap múlva válsz el, akkor többet kapsz? :)

Előre megfontoltan, aljas szándéktól vezérelve, nyereségvágyból elkövetett házasság ellen ott a ptk, és a házassági szerződés.


csudi jópofi vagy: 2 nap után téged csupán az érdekel, mit kaphatsz. Olyan jó ilyen üdítő kivétellel találkozni a mai elanyagiasodott világban, mint te, messziről látszik, hogy szerelmi házasság ez.:D

2021. dec. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

22: nem ertelek pontosan, de koszonom hogy a fiadnak nem kivansz olyat mint én, kozben meg azt sem tudod ki vagyok😂

23: a 2 napot azért raktam bele példaként, mert pl két ev házasság utáni válásnak egyszerű a képlet, a házasság előtti vagyona a sajátja, a 2 ev alatt szerzett vagyonát meg el kell feleznie velem.

2021. dec. 13. 09:18
 25/28 anonim ***** válasza:
93%
Ismét jól megragadtad a lényegét a hozzászólásoknak, levontad a logikus konzekvenciát:)))))))) Leülhetsz, egyes!
2021. dec. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

A házasság a válás kimondásáig tart, semmi két nap!


Ha csak megélhetésre vesz ki pénzt a cégéből ( miféle cégforma az is fontos)akkor nincs vagyongyarapodàs.


Bocs, de a legtöbb vàllalkozó ezt teszi, én is.

Minek nekem pénz, ha megélek rendesen?

Ha vesz egy hàzat, akkor juthat neked is egy kicsi belőle, sajnos.

2021. dec. 17. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

#26: "A házasság a válás kimondásáig tart, semmi két nap!"


A házasság egészen pontosan a válást kimondó végzés jogerőre emelkedéséig tart. 8)


De egyébként váláskor a házassági életközösség megszűnésének időpontjáig számítják, ha a vagyont a bíróságnak kell megosztani.

Ha 2 nap után lelép az ifjú ara, azzal megszűnik a házassági élet- és vagyonközösség. Ha a harmadik napon megnyerem a lottó 5-öt, akkor nem jár neki a fele, hiszen a visszaköltözés tényleges szándéka nélkül hagyja el a felek utolsó közös lakását.:)

2021. dec. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
#27, nem érint de köszönöm!
2021. dec. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!