Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válást próbáljuk egyeztetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válást próbáljuk egyeztetni a feleségemmel, kiskorú gyerek, közös ház van. Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Természetesen vele is beszéltem már, igyekszünk a kislányunk érdekében a lehető jobb megoldást találni.

30millió értékű közös hitelmentes ingatlanunk van. Ugye adott 3 verzió, vagy ő vagy én kifizetjük a másikat (arra már nagyrészt hitel kellene) vagy eladjuk és felezünk (ez ki tudja mennyi idő lenne). Feleségem viszont azt mondta legutóbb, hogy a nagymamájához költözne (60 km-re).

A kislányt szeretném/szerettem volna közösen nevelni fele-fele időben, nagyon szoros a kapcsolatunk. Viszont ha ő valóban messzebb költözik így óvodaváltás lenne, és szinte lehetetlen lenne megoldani.

A ház felét én szívesen kifizetném neki, bár abból a pénzből nem is nagyon tudna a közelben egyedül lakást se venni. Ő nem hinném, hogy hitelt venne fel azért, hogy engem kifizessen.

Nagy dilemmában vagyok. Csak a gyerek miatt együtt maradni egyszerűen már nem tudunk.


2022. jan. 8. 16:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
Vagy egyikotoknel lesz a gyerek es a masik egy osszegben kivaltja a gyerektartast a haz felevel es onnantol megy albiba, de amit keres az ove, uj hazra is felretehet, tulorazhat, maszekolhat, cserebe keveset latja a gyereket es valamennyit akkor is fizet pluszba mikor nala eszik, programozik a gyerek. Vagy marad a valtott gondoskodas, hazat felezitek es mindketten mentek albiba. Akinek van segitseg nagyszulok, konnyebben osszeszedi magat mert kevesbe gatolja a gyerek. Annyibol jo a kozos, foleg nalad mert jo is a kapcsolatod a gyerekkel tehat jol fogja birni a kicsi, hogy ha barmelyikotokkel tortenik vm, covid, baleset, akkor a gyereknek lesz egy masik szuloje akihez hozza van szokva. Plusz igy egyenloen van elosztva a gyerekneveles es koltsegek, nincs veszekedes. Annyi, hogy ha eddig te dolgozral es anya karrierje ment szet, neki nehezebb lesz, de erre neki kellett volna gondolnia korabban hogy megossza veled a gyed gyes idot. Egyebkent meg ha emiatt jelentosen kevesebbet keres, valamennyi tartasdijkulonbozetre igenyt tarthat jogerosen valtott felugyeletnel is.
2022. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
29%
A válás gazdasági és érzelmi katasztrófa. Értelme se sok, mert a felek ugyanúgy szívatják egymást tovább. Esetleg az új kapcsolat lehetősége lehetne az előnye.
2022. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:

különben egyre gyakoribb a felváltva/osztott nevelés. miért lenne rossz a gyermeknek, ha mindkét szülőjével ugyanannyi időt tölt? nem kell 1-1 2-2 hetente váltani, lehet akár 3-4 naponta is, ahogy a gyerek életkorának és igényeinek megfelel. ha csak 2 hetente jön hozzám akkor is kvázi dobálva lenne...

nekem valóban jó lenne, ha egyikünk a másikat kifizetné és a GYEREK ÉRDEKÉBEN nem oda-vissza 1,5 2 órás útra laknánk egymástól...

2022. jan. 8. 16:59
 14/35 A kérdező kommentje:
anyuka karrierje nem ment szét. visszatért dolgozni. a munkahelye is ide kötné, ahol élünk... bízom benne, hogy nem akar valóban elköltözni ilyen messzire tőlem. tudom, hogy ez még nem a "túl messze" kategória, de ahoz, hogy gyakran lássam a kislányom ahoz elég távolság.
2022. jan. 8. 17:01
 15/35 anonim ***** válasza:
91%
azért ne tegyünk már úgy, mintha egy gyerek csak akkor élné túl a válást, ha ugyanabban a házban marad.a gyerekek jól alkalmazkodnak. és a szülei fontosak, nem a ház. ha érzi, hogy továbbra is szeretik, akkor átlendülnek ezen.
2022. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
6%

6.-nál a pont!


Mellesleg kérdező ez egy BAROMSÁG:


"8/13 A kérdező kommentje:

én úgy gondoltam, hogy amelyikünk megy a házból az a közelben vesz egy lakást...."


És a párkeresés? Mert én mocskosul rühelném, ha a csajom volt férje ott lakna 2 utcányira, és a pofáját kéne bámulnom mikor heti 3X belefutok a boltban, patikában, vagy a vonaton.

2022. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%
A nejed azert akar messze menni mert ott lakik az anyja es kell a segitseg, foleg ha hitelt kell fitetni. En azt mondom, hogy sehogy se jo,ha feleztek, o rosszabb helyzetve kerul ha nincs itt az anyja, mig te jobba, ha a tied itt van. Nalunk is ez van, kozos, en munkat is alig tudok vallalni,mert 1 hetig jo barmilyen beosztas, 1 het meg csak 8-16ig. Anyam nekem us messze, tappenzt ga eam esik, nekem kell megoldanom. Exferjem belevetette magat a munkaba, sokszor anyos megy a gyerekkel tappenzre, vagy a gyerekert suliba, mig o tulorazik, maszekol. A gyerekeket megviseli nagyon, de nem koltozes, hanem az, hogy az apjuk es anyosek autoritetek, exferjem meg most is idegbeteg veluk ha olyanja van es persze az elmult 10 evben szart se foglalkozott veluk. Eroszakkal kenyszeritette ki a heti valtast, de en azt mondom, a te eseted mas, mert teged szeret a gyerek es sir utanad. Az enyemek orultek ha nincs itthon es nem ordibal.
2022. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

A feleséged nem tud kivásárolni téged?


Nem közös a házasság alatt keresett vagyon? Amúgy az nem működik, hogy te viszed a kp-t, ők laknak a lakásban amiben neked is marad valamekkora tulajdonviszonyod. Te akár a saját házrészedre és az új lakásra hitelt veszel fel és veszel belőle egy kis lakást?

2022. jan. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:

Van az ismeretségi körben olyan aki tényleg 2 utcára lakik így nekik egyszerűbb ha olyan dolog adódik. De általában az oviban váltják egymást. Én nem ezt gondoltam de legalább egy városon belül maradni. Vagy a szomszéd faluk egyike...

Még egy kis lakás is mostanában amire már nem kell annyit költeni az is többe kerül mint a ház fele. És ő nem tervez ilyet, hogy maradna és kifizetne. Nem anyagi okokból vagy segítség miatt akar a mamához költözni. Nagyon jól tudja, hogy belehalnék ha ilyen keveset látnám a lányom.

Én nem túlórázni meg maszekolni szeretnék hanem a gyerekemmel több időt tölteni. Ha beteg akkor is otthon maradnék vele.

Azt nem kérhetem hogy minden hétvégén velem legyen mert megértem hogy az anyja is szeretne vele lenni mikor nincs munka és ovi. De hétköznap így szinte lehetetlen hogy velem legyen maximum a szünetekben...

2022. jan. 8. 17:23
 20/35 anonim ***** válasza:
23%
Az miért nem opció, hogy nálad marad a gyerek és te neveled? Azért, mert szerinted 0% az esélye, hogy a magyar bíróságokon az apának ítéljék és ezért meg sem próbálod és sci-fi hogy egyáltalán ezt most felhoztam? Vagy mert nem szeretnéd?
2022. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!