Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válást próbáljuk egyeztetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válást próbáljuk egyeztetni a feleségemmel, kiskorú gyerek, közös ház van. Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Természetesen vele is beszéltem már, igyekszünk a kislányunk érdekében a lehető jobb megoldást találni.

30millió értékű közös hitelmentes ingatlanunk van. Ugye adott 3 verzió, vagy ő vagy én kifizetjük a másikat (arra már nagyrészt hitel kellene) vagy eladjuk és felezünk (ez ki tudja mennyi idő lenne). Feleségem viszont azt mondta legutóbb, hogy a nagymamájához költözne (60 km-re).

A kislányt szeretném/szerettem volna közösen nevelni fele-fele időben, nagyon szoros a kapcsolatunk. Viszont ha ő valóban messzebb költözik így óvodaváltás lenne, és szinte lehetetlen lenne megoldani.

A ház felét én szívesen kifizetném neki, bár abból a pénzből nem is nagyon tudna a közelben egyedül lakást se venni. Ő nem hinném, hogy hitelt venne fel azért, hogy engem kifizessen.

Nagy dilemmában vagyok. Csak a gyerek miatt együtt maradni egyszerűen már nem tudunk.


2022. jan. 8. 16:15
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%
Az autók a neveden vannak és a házzasság alatt vettétek?Mert akkor az is közös vagyon, hiába csak a Te neveden van.Amennyiben az is házasság( együttélés) előtti csak akkor a Te különvagyonod.
2022. jan. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezt is köszönöm. Saját autóim. Feleségem sem hozza fel őket, tudja jól. Nem is a pénzre megy úgy konkrétan. Csak simán kényelmes neki ez az élet így. Hogy nem beszélünk, kB csak a gyerek miatt szólunk egymáshoz.
2022. jan. 9. 12:04
 33/35 anonim ***** válasza:

Itt az igazi kérdés az szerintem, hogy amúgy tudnátok-e venni még egy kisebb lakást közösen. Illetve én nem értem, hogy miért ragaszkodsz ahhoz, hogy te vedd meg a meglévő lakást.


Egy 30 milliós házra fel lehet venni 15 millió jelzáloghitelt elvileg és ki tud fizetni belőle. De ha csak 10 milliót kapsz és 5 millió "bennragad" a lakásban, akkor nem kell gyerektartást fizetned a későbbiekben.

2022. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én arra is kiváncsi lennék, hogy 200 ezres fizetésből hogy tudtál 30 milliós házat és 2 autót venni.
2022. jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 A kérdező kommentje:

33: nem ragaszkodom hozzá, higy én vásároljam ki, de mivel ő menni akart ezért gondoltam ezt. A gyerektartast én is gondoltam ilyen módon is. Jelenleg maradni akar a házban. Ezzel nem is lenne gond csak ne változtassa naponta az elképzeléseit.


34: korábban írtam ha jól emlékszem, hogy nem olyan rég váltottam munkahelyet, nincs egy éve. Sokkal jobban kerestem de éjszakai ügyelet és sok túlóra, családtól távol töltött idő miatt vállaltam be a rosszabbul fizető állást. Azóta a kislányommal töltök minden időt amennyit csak tudok. Előtte is így volt, de kevesebb időm volt a munkán kívül. Ha felváltva nevelnénk, akkor az anyás időszakban tudnék maszekolni is, nem lenne probléma.

2022. jan. 9. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!