Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válást próbáljuk egyeztetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válást próbáljuk egyeztetni a feleségemmel, kiskorú gyerek, közös ház van. Tapasztalatok, tanácsok?

Figyelt kérdés

Természetesen vele is beszéltem már, igyekszünk a kislányunk érdekében a lehető jobb megoldást találni.

30millió értékű közös hitelmentes ingatlanunk van. Ugye adott 3 verzió, vagy ő vagy én kifizetjük a másikat (arra már nagyrészt hitel kellene) vagy eladjuk és felezünk (ez ki tudja mennyi idő lenne). Feleségem viszont azt mondta legutóbb, hogy a nagymamájához költözne (60 km-re).

A kislányt szeretném/szerettem volna közösen nevelni fele-fele időben, nagyon szoros a kapcsolatunk. Viszont ha ő valóban messzebb költözik így óvodaváltás lenne, és szinte lehetetlen lenne megoldani.

A ház felét én szívesen kifizetném neki, bár abból a pénzből nem is nagyon tudna a közelben egyedül lakást se venni. Ő nem hinném, hogy hitelt venne fel azért, hogy engem kifizessen.

Nagy dilemmában vagyok. Csak a gyerek miatt együtt maradni egyszerűen már nem tudunk.


2022. jan. 8. 16:15
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
42%

Sajnos ahhoz, hogy felváltva tudjátok nevelni a gyereket, ahhoz elég közel kellene laknotok egymáshoz, mert így az iskola sem lenne gond, már amennyiben több is van a városotokban.

Mi is szétmentünk a gyerekeim anyjával, és eredetileg azt szerettük volna, hogy itt a lakótelepen vesz lakást, és akkor a fiaim iskola után tudtak volna hozzám jönni, mivel ő meg 5-ig dolgozik. Suli maradt volna, sőt a lakcímüket sem irattuk volna át, így a családi adókedvezményt is jobban igénybe vehettük volna, mert én jóval többet kerestem.

De mivel itt a lakótelepen elég drágák a lakások, ezért a város másik felében tudott csak akást venni, így meg sajnos maradtam 2 heti hétvégi apuka.

Ha eladjátok a házat és feleztek, vagy te kifizeted akkor azért lesz neki annyi tőkéje, hogy tud majd venni hitellel egy lakást.

2022. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
35%
Nem akartok ti annyira elvalni, ugyved helyett koltsetek parterapiata. Amugy mi gondotok van egymassal?
2022. jan. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
35%
Milyen rendes pasik vannak itt. Az en ferjem nem volt ilyen aranyos mikor szoba kerult a valas. Heti valtast akart, nala minden marad a regiben, en meg oldjam meg a lakhatast ahogy akarom, lesz.arja.
2022. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
93%

"200ezer a fizetésem, feleségemé is annyi"


"valószínűleg keresne egy másik balekot (rajtam kívül) aki majd beköltözik és eltartja őket"


Bocs, de ha mindketten ugyanannyit kerestek, akkor miért érzed úgy, hogy te tartod el őket?


És ha ő nem tudná fenntartani ennyi fizetéseből, akkor te sem. Hogy ő maradjon a házban, az neked nem tetszik, hátha beköltözik valaki más. Kifizetni őt nem igen tudod, hiszen neked sincs 15 milliód. Te is írod, hogy a ház feléből nem tudna lakást venni a közelben. Akkor az egyetlen megldás, amit ő javasol, hogy az anyjához költözik, ahol meg tud élni, és van segítsége is.

2022. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
87%
Felváltva sajnos nem fog menni szerintem, amúgy én jó dolognak tartom. 60 km viszont nem nagy táv,napi munkábajárás, ott tudsz lenne szülőértekeztelen, iskolai fellépésein stb.Viszont nagyon keveset kerestek, ezen nem lehetve változtatni?
2022. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

20-as: apaként nem érzem esélyesnek, hogy megkapjam a felügyeletet. Ha 10-12 éves lenne és dönthetne akkor engem választana de ez még több év.. De amúgy elvenni sem szeretném az anyjától. Ahogy nekem fájna, nyilván neki is.

22: a feleségem konkrétan évek óta ha beszélni szeretnék róla komolyan, csendben ül. Nem képes válaszolni semmire. Terápiára sem akar menni. Gyerek születése óta lefeküdni sem akar velem. Azóta nem kívánja a szexet. Évek óta pár alkalommal voltunk együtt. Megbeszelni ezt sem akarja.

24: ezzel a fizetéssel bőven kijöttünk, korábban jobban fizető állásom volt de többet ért egy rosszabbul fizető de 8-16 állás, hogy a gyerekemmel lehessek! Én meg fogom tudni oldani önerőből a fenntartását, ezen nem kell aggódnod!

25: persze ez is érthető de én minél többet szeretnék jelen lenni, nem csak alkalmakkor...


De úgy tűnik ez ilyen blöff lehetett, mert nem valószínű, hogy elköltözne.

2022. jan. 8. 21:34
 27/35 anonim ***** válasza:
Oké, akkor elváltok, te adsz neki 15 milliót, fizeted a gyerektartást, ő meg úgy oldja meg, ahogy neki jó. De nem biztos, hogy 200 ezres fizetésre kapsz 15 millió hitelt. Ráadásul a házban is csak 15 millió értéket van, arra nem fognak ugyanennyi hitelt adni.
2022. jan. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
27. ha kifizeti belőle a feleségét, akkor 30 milla érték a házból az övé. mondjuk nem tudom arra kap-e hitelt, csak mondom.
2022. jan. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
De ha nincs 15 milliója, akkor nem tudja kifizetni. A teljes házra meg csak akkor kap hitelt, ha már teljesen az övé. Persze biztos van erre megoldás, de ahhoz közös megegyezés kell.
2022. jan. 9. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Van valamennyi pénzem még. Ez nem közös. Házasság előtt nagyon sok évvel a szüleim nyitottak nekem olyan megtakarítást, amihez azóta sem nyúltam és a feleségem nem tud róla. Egy részét ebből tudnám megoldani, a többi hitel. Ezen nem aggódok, amennyiben belemegy abba, hogy kivásároljam. 2 autó van mindkettő az én nevemen. Akár mindkettőt eladhatom és vehetek egy olcsóbbat, de az is opció, hogy az egyiket megkapja. Anyagilag meg fogom tudni oldani. De ő engem kifizetni nem hiszem, hogy tudna. Ha meg én fizetem ki, akkor nem biztos, hogy a közelben fog maradni. Próbálok higgadtan beszélni vele, ő is tudja, hogy a gyerek a legfontosabb és az neki sem jó ha alig látjuk egymást.
2022. jan. 9. 07:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!