Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan működik a vagyonmegoszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a vagyonmegosztás ebben az esetben? Fele fele arányban? Babaváró hitel is feleződik?

Figyelt kérdés

Házasság előtt vásárolta a férjem a házat amihez én 3.000.000 Forintot adtam. Ebből 1.500.000 Forintról van utalási bizonylatom mint önrész. A többi a berendezésre ment. A férjem az egyedüli tulajdonosa.

Most márciusban felvettük a babavárót. Abból újítottunk. És vissza is igenyeltük a gyerekek után járó lakásfelújítási támogatást 3.000.000 forintot. Két gyermek van. A fiam az előző kapcsolatomból. A lányom a házasság előtt született.

Megromlott a házasságunk és a váláson gondolkozom. A férjem szerint nekem semmi nem jár.

Jelenleg gyesen vagyok a lányommal. Előtte táppénzen ( kb 120.000) majd Cseden (kb. 180.000) illetve Gyeden (kb. 160.000) voltam. Párom közel 500-600.000 keres.



2022. nov. 30. 12:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%

Hogy neked semmi nem jár, az erős túlzás. De mindenképp beszélj ezekről ügyvéddel!


Ha a házat a házasságot megelőző együttélésetek alatt vette - ha te beleadtál, akkor feltételezem igen, az már vagyonközösségnek számít. Hiába van az ő nevén, az a ház 50-50. Ahogy a hitel is. Az, hogy te dolgoztál-e vagy táppénzen voltál, semmit nem számít a vagyonközösség szempontjából, a férjed keresete meg főleg. Házasságban minden fele-fele.

2022. nov. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy nem jár semmi. A férjed egy lehúzós rbanc.

A házon van hitel?

2022. nov. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Márciusban vettétek fel a babavárót és váltok? Te jó ég... Beszélj ügyvéddel, az túlzás, hogy nem jár semmi.
2022. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kénytelen leszel ügyvédhez fordulni. Teljesen mindegy, hogy kinek a nevén van a ház, az általad átutalt összeg erejéig, továbbá a házassági vagyonközösség alatt fizetett hitel erejéig fele részben téged is megillet a tulajdonjog, továbbá az általad megvett berendezési tárgyak is a tieid, csak győzd bizonyítani ez utóbbit. Amíg házasok vagytok, mindegy, ki mennyit keres, mert hacsak nincs vagyonszerződésetek, fennáll a vagyonközösség, ami 50-50%. Mielőtt ráborítod a bilit, azért vigyázz! Annak alapján, hogy kapásból kisemmizne, lehet, vannak olyan bankszámlái, egyéb vagyonelemei, amit dugdos előled, ezeket próbáld feltérképezni, amíg még ott vagy vele!
2022. nov. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
3 férfival sem működött? Komoly...
2022. nov. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó.

Mi az hogy három férfival...

2022. nov. 30. 13:20
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

"1.500.000 Forintról van utalási bizonylatom mint önrész. A többi a berendezésre ment. A férjem az egyedüli tulajdonosa."

Miért adtál 3 milliót, ha a férjed lett az egyedüli tulajdonos?

2022. nov. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Utolsó azért mert úgy indultunk neki hogy közös tulajdon lesz. Aztán amikor eljött az adásvételi akkor közölte hogy egyedüli lesz S majd átiratja rám a ház felét.

Akkor 8.000.000 volt a ház értéke. Azóta költöttünk rá kb 10-11.000.000 forintot a babaváróból és a gyerekek után járó lakásfelújítási támogatásból.

2022. nov. 30. 13:24
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Aztán amikor eljött az adásvételi akkor közölte hogy egyedüli lesz S majd átiratja rám a ház felét.


_tehát már ekkor át akart verni és te ehhez asszisztáltál :S Mégis mivel tudta alátámasztani annak szükségességét, hogy most csak az övé legyen, de majd egyszer némi újabb ügyvédi költség, átírás és illeték fejében a felét neked adja (ami után neked még adót is kell fizetni ezek felett)?

2022. nov. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Szerelmes voltam és nem láttam tovább az orromnál.
2022. nov. 30. 13:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!