Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan működik a vagyonmegoszt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a vagyonmegosztás ebben az esetben? Fele fele arányban? Babaváró hitel is feleződik?

Figyelt kérdés

Házasság előtt vásárolta a férjem a házat amihez én 3.000.000 Forintot adtam. Ebből 1.500.000 Forintról van utalási bizonylatom mint önrész. A többi a berendezésre ment. A férjem az egyedüli tulajdonosa.

Most márciusban felvettük a babavárót. Abból újítottunk. És vissza is igenyeltük a gyerekek után járó lakásfelújítási támogatást 3.000.000 forintot. Két gyermek van. A fiam az előző kapcsolatomból. A lányom a házasság előtt született.

Megromlott a házasságunk és a váláson gondolkozom. A férjem szerint nekem semmi nem jár.

Jelenleg gyesen vagyok a lányommal. Előtte táppénzen ( kb 120.000) majd Cseden (kb. 180.000) illetve Gyeden (kb. 160.000) voltam. Párom közel 500-600.000 keres.



2022. nov. 30. 12:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, az együttéléskor már vagyonközösség van, ha azt házasság követi. Hiába "felejtette el" a nevedre írni az ingatlan felét. Annak a fele a tiéd. Ahogy a tartozásoké is.
2022. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Erről van valamilyen törvény is?

A házat az adásvételi szerződés szerint 2019. Júliusában vette

A lakcímkártya 2019. Szeptembere óta szól ide.

Házasság 2022. Március

Babaváró 2022. Március

Felújítás 2022.oktober

2022. nov. 30. 13:55
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Az együttélést tanúkkal is lehet bizonyítani tudtommal, lakcímkártya nélkül is. Korábbi albérleti szerződés pl...??


[link]


"Ha a házastársak a házasságkötés előtt élettársakként éltek együtt, akkor a rendszer már az életközösség kezdetétől hatályosul. Ami azt jelenti, hogy az élettársi vagyonközösség is a házassági vagyonközösség része lesz, amelynek jelentősége abban van, hogy míg az élettársak a szerzés arányában illeti meg a tulajdonjog, addig a házastársakat ½-1/2-ed arányban. Tehát ha folyamatosan élnek együtt, akik korábban a szerződésben kevesebbel járult hozzá, itt elméletileg jobban jár.

A házasság megkötésével az életközösség meglétét vélelmezni kell. Alapvető feltétel, hogy érvényes házasság legyen. Az életközösség átmeneti megszakadása a vagyonjogi rendszer folyamatosságát nem érinti, kivéve, ha a felek között vagyon megosztásra került sor."

2022. nov. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem értek hozzá, de szerintem a babavárót keményen visszafogják fizettetni veletek és nem kevés büntetéssel, mivel így gyerek nem lesz. Az önrészedet szerintem vissza kell kapnod, mivel igazolni is tudod, hogy adtad. A végén a hitel miatt nagyon mínuszban leszel......
2022. nov. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Mathus ***** válasza:
100%
#14: babavárónak olyan 140e lesz a törlesztője. 70-70e fejenként. szerintem is, ha elpasszolják a pecót, meg leadóznak, még így is minuszban lesznek.
2022. nov. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
26%

6:


1. férfitól az 1. gyerek

2. férfitól a 2. gyerek

3. férfi most a férjed.


Lehet, hogy a 2. és 3. ugyanaz, de nem részletezted. Viszont érdekes, hogy házasság nélkül már szültél neki, most meg hogy házasok vagytok, mégis váltok... más nők a férjüknek sem szülnek, nem még hogy házasság előtt.

És most megint keresed a következő férfit? Szóval csak meglesz a három... csak majd nehogy tőle is elválj.

2022. nov. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy osszegben 120 napon belul vissza kell fizetni a babavaro addig felvett kamattamogatasat (ahogy beadjatok a bankba a valasi hatarozatot) illetve megszunik a kamatmentesseg es a havi torleszto az eddiginek a tobbszorose lesz. Magyarul mire letelik a 20 ev, a 10 helyett 30 valamennyi milliot fogtok visszafizetni.

Azt javaslom, ha ez lehetseges, elobb adjatok el a hazat, abbol fizessetek vissza onkentesen a babavarot (es egyeb hiteleket ha van), es csak ezek utan adjatok be a valast.

2022. nov. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
82%
A közös gyerek ezek szerint már megvolt a házasság és a házvásárlás előtt. Együtt éltetek akkor? A férjem az exével nem voltak házasok, de mivel voltak közös gyerekek, és egy háztartásban éltek, ezért 50-50% volt a vagyonmegosztás úgy is, hogy anyuka nem dolgozott, mivel ő a gyerekekről gondoskodott.
2022. nov. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Közös gyerek házvasarlas előtt nem volt még.
2022. nov. 30. 16:10
 20/22 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, nyugodj meg és beszélj ügyvéddel. AZ teljesen biztos, hogy a ház nem egyedül a férjed tulajdona, mindegy, mi van a tulajdoni lapon.
2022. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!