Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2-3 gyerekes anyukák, nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2-3 gyerekes anyukák, nektek váláshoz vezetne?

Figyelt kérdés

A férjem szerint hülye vagyok hogy válni szeretnék.

3 kicsi gyereket nevelek, a nagyobb 4 éves, a kicsik egy másfél éves ikerpár.

A férjem vita közben már nem elöször emlegeti hogy nekem semmi dolgom, alig kell valamit csinálnom egész nap, és amit csinálok vagy intézek, (pl főzés, hivatalos ügyek, bank stb) azt se jól csinálom. Persze ő nem tud segíteni mert dolga van (vállalkozas, de maga osztja be az idejét) és bármit csinálni kell a munkára fogja. A gyerekek körül 99%ban mindent én csinálok, soha nem veszi a terhet le a vállamról. Egyedül megyek orvoshoz, bankba, óvódaba, bevásárlás, autotakarítas kertrendezés minden... mindig akkor akad valami fontos dolga ha segíteni kéne. Szóltam neki hogy válni szeretnék. Nyilván vannak mas gondjaink is de most rájöttem nem szeretném elviselni hogy így kezel engem. Evek óta próbálok vele megbeszélni dolgokat, sikertelenül. Anyagilag szerencsés helyzetben vagyok mert jó csaladból jöttem és segítenének is. Lenne hol laknunk, viszonylag jó bevétel, családi segítség.

A másik oldalról ígyis leterhelt vagyok mivel egyedül csinálok mindent ( ez annyiból jó hogy nem tűnne fel emiatt a hiánya) viszont nagy és összetartó családban nőttem fel, a szüleim lassan 40 éve házasok, nagyon szép példa volt előttem, és elkeserít hogy apa nélkül nőnek fel a gyerekeim.

Azert érdekelne más anyukák veleménye, hogy kinél mi volt, vagy lenne az a pont ahol azt mondja hogy vége.


2023. ápr. 18. 20:11
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
10%

"Nyilván vannak mas gondjaink is"


Ezt azért ki kéne fejteni.

3 gyerekkel nem ugrál az ember ilyenek miatt ki a házasságából. Vannak ott még más dolgok is, amiről nem beszéltél.


Aztán az is jó kérdés, van-e szex? Mert ha nincs (amin nem is csodálkoznék), akkor az sok más bajnak is okozója lehet.

Mindenesetre furcsállom, hogy nem ér meg neked a házasságod pl. egy párterápiát, hanem rögtön csakis válásban tudsz gondolkodni.

2023. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
95%
2,3 gyerekkel ilyen helyzetben már csak az nem válik, aki anyagilag nem engedheti meg magának. A helyedben tízből tíz nő válna. Ez nem élet neked, és nem minta a gyerekeidnek.
2023. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
17%
Ilyenkor jólenne meghallgatni mit gondol erről a másik fél. Illetve ezen az oldalon nem elvált anyukák fognak válaszolgatni, hanem javarészt tapasztalatlan megkeseredett emberek, akik egyetlen megoldást tudnak minden kérdés alá javasolni, az pedig az "azonnal hagy el" lesz
2023. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
94%
Ha megteheted válj el nyugodtan, ő rá úgyse számíthatsz.
2023. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk két gyerekünk van. Én a helyedben először rákényszeríteném, hogy foglalkozzon a gyerekekkel, talán ha megtapasztalná, hogy milyen, akkor felfogná, hogy mi van, és máshogy állna hozzá. Beszélj neki folyamatosan, ne hagyd, hogy lelépjen, ha még van beszélve valami. Ha semmire nem vevő, akkor menjen a fenébe.
2023. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Írod évek òta sikertelenül pròbálsz megbeszélni vele dolgokat, változni a férjed nem fog, te meg ugyan nem írod, de boldogtalan lehetsz. Lehet egy kis külön élés nem ártana, hogy higgadtan tudjatok gondolkozni. Aztán idővel tisztázòdik a kép, hogy ki merre hogyan tovább, tény nem egyszerű 3 gyerekkel összetartò szülőknél sem, de még mindig jobb, mint megfulladni egy rossz házasságban.
2023. ápr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Valnek. Tamogato csaladi hatterrel nem sok veszteni valod van. A gyerekeknek ettol fuggetlenul lehet jo viszonya az apjukkal, nyilvan nem elvaras, hogy megutaltasd veluk, ha o amugy nyitott a kapcsolattartasra, hetvegi lathatasokra, stb. De azt egy gyerek sem akarja, hogy szar kapcsolatban maradjanak a szulok csak miattuk.
2023. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

A különköltözés lehet jó ötlet.


Megbeszéltek heti egy hétvégi napot, amikor legyen vele mind a három gyerek, ha akarja őket látni.


Annyi, hogy ne hagyd, hogy egyszerre egy vagy két gyereket vigyen el. Ha akarja őket látni vigyázzon egyszerre mindhárom gyerekre. Legalább egy fél napig.

2023. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
94%

Kérdezz rá, hogy ez akkor ugye azt jelenti, hogy neked soha többé nem kell dolgozni? Mert ezek szerint a teljes állás mellett nem fér bele az időbe egy szalmaszál kersztberakása se.

Aztán arra, hogy ha esetleg mégis dolgozni fogsz, valószínűleg hónapokon belül, akkor vesztek fel házvezetőnőt? Vagy a te munkád ebben az esetben is semmi, nyugodtan dolgozd ki utána a beledet? De akkor ugye nem gond, ha este kilenc-tíz közt ágyba esel, és alszol, tehát a szex a felejtős.

Vagy ő hogy látja a közös életeteket 5 év múlva? Ő a kanapén ülve igazít a golyóin, miközben te három gyerekkel leckézel és viszed a háztartást meg ügyeket intézel?


Az a rohadt nagy igazság, hogy tényleg nem sok változást jelente neked, ha beadod a válást. Ha anyagilag meg tudod oldani, akkor hajrá. És NEM elsősorban azért, mert nem végez a Zurad házimunkát. Hanem azért, mert téged lenéz, egyáltalán nem tisztel, miközben a felét se tudja megcsinálni annak, amit te megoldasz!

De ha nem akar válni, akkor én egy feltételt szabnék: vegyen ki két hét szabit, te meg két hétre elutazol. Oldjon meg mindent! A hivatalos ügyeket, a gyerekeket, a háztartást, mindent. Egyedül. Csak két hétig. Utána meglátjuk, hogy mit gondol a te munkádról!

2023. ápr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Igazából rövidre is zárhatod. Mondd meg, hogy a jó hír, hogy te elmész dolgozni elsejétől, de mivel a gyerekek nem lehetnek egyedül, így a lehetőség adott, hogy ő legyen otthon gyed-en! Kipiheni magát, semmi dolga, csak gyereknevelés meg egy kicsit tenni-venni otthon. Mi sem egyszerűbb!
2023. ápr. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!