Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2-3 gyerekes anyukák, nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2-3 gyerekes anyukák, nektek váláshoz vezetne?

Figyelt kérdés

A férjem szerint hülye vagyok hogy válni szeretnék.

3 kicsi gyereket nevelek, a nagyobb 4 éves, a kicsik egy másfél éves ikerpár.

A férjem vita közben már nem elöször emlegeti hogy nekem semmi dolgom, alig kell valamit csinálnom egész nap, és amit csinálok vagy intézek, (pl főzés, hivatalos ügyek, bank stb) azt se jól csinálom. Persze ő nem tud segíteni mert dolga van (vállalkozas, de maga osztja be az idejét) és bármit csinálni kell a munkára fogja. A gyerekek körül 99%ban mindent én csinálok, soha nem veszi a terhet le a vállamról. Egyedül megyek orvoshoz, bankba, óvódaba, bevásárlás, autotakarítas kertrendezés minden... mindig akkor akad valami fontos dolga ha segíteni kéne. Szóltam neki hogy válni szeretnék. Nyilván vannak mas gondjaink is de most rájöttem nem szeretném elviselni hogy így kezel engem. Evek óta próbálok vele megbeszélni dolgokat, sikertelenül. Anyagilag szerencsés helyzetben vagyok mert jó csaladból jöttem és segítenének is. Lenne hol laknunk, viszonylag jó bevétel, családi segítség.

A másik oldalról ígyis leterhelt vagyok mivel egyedül csinálok mindent ( ez annyiból jó hogy nem tűnne fel emiatt a hiánya) viszont nagy és összetartó családban nőttem fel, a szüleim lassan 40 éve házasok, nagyon szép példa volt előttem, és elkeserít hogy apa nélkül nőnek fel a gyerekeim.

Azert érdekelne más anyukák veleménye, hogy kinél mi volt, vagy lenne az a pont ahol azt mondja hogy vége.


2023. ápr. 18. 20:11
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
25%
Ott hibáztál hogy nem nyomtad a kezébe a gyerekeket, és nincs kialakult apa-gyerek kapcsolat közöttük. Amit nem csak a férfi érez és tud, hanem a gyerekek is.Igy a felelőségtől, nehézségtől a munkába menekül, de nem veszi ki a részét, mert nem tud mit kezdeni a helyzettel. Nem egészítitek ki egymást, hanem egymás mellett éltek. Ne az ugrándozáson törd a fejed, hanem a helyreállításon. +3 emberért vállaltál felelőséget, ahogy ő is-nincs ugrándozás. Helyreállítás van, akarattal értük, saját magatokért-a családért. Mit kezdenél magaddal, ha mindent vállalkozást is te vezetnéd, és a férjed 8 órában járna melózni? Nincs gyed, gyes-mert te vagy a főkereső, a családfentartó. Akkor mit szólnál? hm? Gondolkodj el.. A gyerek nem játékszer.. Az első 5 év a legnehezebb, utána könnyebb, de csak akkor ha segítesz apává vállni a társadnak. Azt, hogy elvárod, hogy apa legyen-attól még nem lesz az. Mert ahhoz, hogy az legyen kötődnie is kéne a gyerekekhez-de az írásodból látszik, hogy nem kötődik, hanem inkább menekül.
2023. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
87%

"Persze ő nem tud segíteni mert dolga van "


Nyomd a kezébe a gyerekeket. Oldja meg, ha meg pampog akkor nyugodtan megmondhatod hogy másnak is volt vállalkozása és megoldotta. Te meg mész a dolgodra, és csinálod a magad tempójában a házi melót, vagy elmész otthonról-kifújod magad rád is rád fér..

2023. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
10%
Az első 3 hónap olyan lesz nálatok, hogy fogni fogod a helyed, és hol az utcán bőgsz, hol a kádba, mert csetleni, botlani fog a gyerekekkel és szana szét lesz minden, utána fokozatosan apránként fog felépülni a végére megösszefogtok és elkezdítek egymást segíteni. De ez idő, türelem-tengernyi, és akarat, tudatos akarat. Akard, hogy helyre jöjjetek, akarat nélkül csak roncs lesz belőletek is, és a gyerekek is-főleg ha szétmentek. Gondolom n em azért vállaltad őket, mert ilyen sorsot szántál nekik amikor vállaltad őket.. Nézd meg a 3 gyerekes csonka családokat és nagyon gondolkodj el mire készülsz, kikre hallgatsz, és milyen életet akarsz a ygermekeidnek.
2023. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

"Evek óta próbálok vele megbeszélni dolgokat, sikertelenül."


Akinek évek óta könyörögsz lassan, próbálsz vele dűlöre jutni annak hiába nyomod a gyerekeket a kezébe. Még inkább bajt okozna, mert még a gyerekekhez sem ért, sőt nem is érdekli, nem is fogja fel, hogy mivel járnak.

Ráadásul még meg is alázza a kérdezőt, hogy amit ő csinál az semmi, mert ő dolgozik. Ilyen embernek minek magyarázni tovább dolgokat, meg rásózni a gyerekeket, amikor nem is ért hozzájuk, több mint 4 éve volt hozzá, hogy belejöjjön és mégsem megy neki, mert nem akarja!

A nőknek sem az első perctől megy, vagyis néhánynak, belejönnek, mert kutya kötelességük, pluszban a háztartás, intéznivalók is ott vannak és ha nem is tökéletesen megy az utóbbi kettő, vagy a gyereknevelés olykor, akkor sem adja fel, mert muszáj. Akkor ne írjátok már, hogy nyomja a kezébe, meg menjen 2 hétre el, amikor másfél évesek a legkisebbek, mert a gyerekeken csattan az ostor csak.

El lehet válni, majd a szülők besegítenek, több ideje lesz pihenni. És ha a párja változni akar, ami kétséges szerintem, akkor majd fog, mert rájön, hogy ahogy működik, ahogy gondolkodik nem jó. Abból nem fog észbe kapni, hogy rátukmálja a gyerekeket.

2023. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
A konkrét okokról nem szeretnék írni, csak azért irtam oa hogy egyertelmű legyen nem ez a 2 mondat a válás oka. Hanem ez egy út amin ide jutottunk de ez lett a vége ami szamomra felháborító. Egyáltalan nem első gondolatom lett a válás. Ha visszamennék dolgozni a keresetem minimális lenne az övéhez és ezért ezzel érvel. Hogy ha neki kéne az X időben oviba meg ide oda vinni a gyereket akkor nem tud dolgozni. Amikor a válásról beszéltem szóltam hogy nincs szükségem a pénzére- mielött valaki ezzel jönne hogy a pénzére fáj a fogam.
2023. ápr. 18. 21:20
 16/36 anonim ***** válasza:
0%
13+ Pénzel nem tudod kiváltani az apát a gyermekeidnek. És sosem fogd tudni, még ha kacsalábonforgó palotát adsz a gyerekeidnek akkor sem. Nélkülözhetetlen, nem megvásárolható, alap a normális fejlődésük miatt. Alap.
2023. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

*Hogy ha neki kéne az X időben oviba meg ide oda vinni a gyereket akkor nem tud dolgozni.


Kelljen fel korábban, oldja meg. Mindent meglehet oldani csak akarni kell.

2023. ápr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

13,14,16, teljesen egyetértek mindenkivel.

Nem a penzen akarom kiváltani, csak irtam az anyagiakról mivel elég fontos tenyező 3 gyerek esetében hogy normálisan élhessünk. Nem vagyok boldog egyáltalán hogy apa nélkül kell felnőniük, sőt, pont ez a lényeg hogyan lehetünk így egy család. De így sem erzem hogy azok lennénk.

2023. ápr. 18. 21:23
 19/36 anonim ***** válasza:
8%
Ha valamit elrontasz te is-mert masszívan elrontottad-nem 4 év után kell apát várni, akkor először tedd helyre önmagad, a hibáidat, rendberakni az otthonodat-érzelmileg értem.
2023. ápr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
8%
18 Mert nem egy egység vagytok, Ahhoz össze kell totálisan csiszolodnótok, és egymst kiegészítenetek. Pl. ha fáradt, akkor lehetőséget teremtesz, hogy pihenni tudjon, kikapcsolni. Amikor meg te, akkor ő veszi át a stafétabotot.. Ez nem egyszemélyes játék.. A házassg sosem egyszemélyes játék..együtt-egymásért.. Nem csak én-én-én vagyok.. Ti vagytok. Együtt-Egy.
2023. ápr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!