Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2-3 gyerekes anyukák, nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2-3 gyerekes anyukák, nektek váláshoz vezetne?

Figyelt kérdés

A férjem szerint hülye vagyok hogy válni szeretnék.

3 kicsi gyereket nevelek, a nagyobb 4 éves, a kicsik egy másfél éves ikerpár.

A férjem vita közben már nem elöször emlegeti hogy nekem semmi dolgom, alig kell valamit csinálnom egész nap, és amit csinálok vagy intézek, (pl főzés, hivatalos ügyek, bank stb) azt se jól csinálom. Persze ő nem tud segíteni mert dolga van (vállalkozas, de maga osztja be az idejét) és bármit csinálni kell a munkára fogja. A gyerekek körül 99%ban mindent én csinálok, soha nem veszi a terhet le a vállamról. Egyedül megyek orvoshoz, bankba, óvódaba, bevásárlás, autotakarítas kertrendezés minden... mindig akkor akad valami fontos dolga ha segíteni kéne. Szóltam neki hogy válni szeretnék. Nyilván vannak mas gondjaink is de most rájöttem nem szeretném elviselni hogy így kezel engem. Evek óta próbálok vele megbeszélni dolgokat, sikertelenül. Anyagilag szerencsés helyzetben vagyok mert jó csaladból jöttem és segítenének is. Lenne hol laknunk, viszonylag jó bevétel, családi segítség.

A másik oldalról ígyis leterhelt vagyok mivel egyedül csinálok mindent ( ez annyiból jó hogy nem tűnne fel emiatt a hiánya) viszont nagy és összetartó családban nőttem fel, a szüleim lassan 40 éve házasok, nagyon szép példa volt előttem, és elkeserít hogy apa nélkül nőnek fel a gyerekeim.

Azert érdekelne más anyukák veleménye, hogy kinél mi volt, vagy lenne az a pont ahol azt mondja hogy vége.


2023. ápr. 18. 20:11
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztel, lenéz, és gyakorlatilag most is egyedülálló anyuka vagy, mert ahogy leírod, a gyerekei életében nem is vesz részt. Akkor mi a vesztenivalód? Vagy a gyerekeknek? Mert ezek szerint anyagiak terén sincs...

Szánalmas és nagyon árulkodó, hogy azt képzeli, hogy a kevés fizud fog mellette tartani, így bármit megtehet veled. Nem kellene hagyni, hogy 3 gyerek ilyen példát lásson maga előtt, hogy anya, aki otthoni munkát végez, az lábtörlő, illetve csak azért, mert valaki alacsonyabb munkabérrel bír, még semmirekellő és mindent el kell tűrnie!

Ugyanakkor én biztosan szeretném elérni, hogy legalább egy hétig tapasztalja meg, hogy milyen az, amikor semmit se csinálsz. Vegyen ki szabadságot (nagyságos vállalkozó úr is meg tudja oldani...), te meg tűnj el a térképről is, menjél szabadságra. Csak hogy legyen már egy kicsit a gyerekivel, érezze át, mivel megy el a nap! Bicskanyitogató, ahogy a te tevékenységedről nyilatkozik, és lenézi azt, amit a családért teszel. Mi lenne, ha beteg lennél, kórházba kellene menned? Ő is teljes értékű szülő, és ekként kellene viselkednie.

2023. ápr. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
53%

MIért ne lehetne 2 napra eltűnni, leveleket írogatni? Nem tudja életben tartani 2 napig a 3 pici gyereket? Hagyjuk már. Semmi bajuk nem lesz, csak apuka szarja össze magát, amit meg is érdemel. Bemennie úgyse kell dolgozni mert vállalkozó, úgyhogy hajrá, lehet csinálni 2 napig otthon a nagy semmit a 3 gyerekkel, félkézzel nyilván!

Nem halnak bele, ha langyosabb lesz aznap a kakaó mint amihez szokva vannak. Apuka felnőtt is, szülő is, előre!

2023. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
#31 igen gyakorlatilag most is egyedülállo anyuka vagyok, a napi teendőktől nem félek. Anyagilag nyilván nehezebb lenne de azert írtam mert nem lehetetlen. A 3 dolog ami visszatart: a gyerekeivel kölcsönös a szeretet, nem szerettem volna soha hogy apa nélkül nőjjenek fel, (nyilvan senki nem úgy készül) deúgy gondoltam nálunk ez elő sem fordulhat, es elképzeltem hogy 20-30 ev múlva milyen jó lesz a megszokott válások mellett a mo gyerekeink egész családban nöhetnek fel anyukával/apukával. A 3. ok pedig az hogy félek hogy megviseli majd őket ha a megszokott környezetükből elkerülnek. Új ovi, új ház stb...
2023. ápr. 19. 13:08
 34/36 A kérdező kommentje:
Az utolsó ok elég kettős mert lehet minél kisebbek annál hamarabb megszokják az új dolgokat, és egy 8-10-12 évessel még nehezebb lenne
2023. ápr. 19. 13:10
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeket a szr légkör meg a feszült, túlterhelt, ledegradált anyuka jobban megviseli, mint az oviváltás. Az kb meg se kottyan egy kisgyereknek. Tapasztalat.
2023. ápr. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
100%

Ovi suli bolcsi lakhely valtas nem erzikeg annyira mint te!

Neked nehezebb lesz mint nekik 😁

Nekik ze vagy a biztos pont ha ezegmarad akkor atomvillanas is lehet ok alkalmazkodnak...

2023. ápr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!