Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2-3 gyerekes anyukák, nektek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2-3 gyerekes anyukák, nektek váláshoz vezetne?

Figyelt kérdés

A férjem szerint hülye vagyok hogy válni szeretnék.

3 kicsi gyereket nevelek, a nagyobb 4 éves, a kicsik egy másfél éves ikerpár.

A férjem vita közben már nem elöször emlegeti hogy nekem semmi dolgom, alig kell valamit csinálnom egész nap, és amit csinálok vagy intézek, (pl főzés, hivatalos ügyek, bank stb) azt se jól csinálom. Persze ő nem tud segíteni mert dolga van (vállalkozas, de maga osztja be az idejét) és bármit csinálni kell a munkára fogja. A gyerekek körül 99%ban mindent én csinálok, soha nem veszi a terhet le a vállamról. Egyedül megyek orvoshoz, bankba, óvódaba, bevásárlás, autotakarítas kertrendezés minden... mindig akkor akad valami fontos dolga ha segíteni kéne. Szóltam neki hogy válni szeretnék. Nyilván vannak mas gondjaink is de most rájöttem nem szeretném elviselni hogy így kezel engem. Evek óta próbálok vele megbeszélni dolgokat, sikertelenül. Anyagilag szerencsés helyzetben vagyok mert jó csaladból jöttem és segítenének is. Lenne hol laknunk, viszonylag jó bevétel, családi segítség.

A másik oldalról ígyis leterhelt vagyok mivel egyedül csinálok mindent ( ez annyiból jó hogy nem tűnne fel emiatt a hiánya) viszont nagy és összetartó családban nőttem fel, a szüleim lassan 40 éve házasok, nagyon szép példa volt előttem, és elkeserít hogy apa nélkül nőnek fel a gyerekeim.

Azert érdekelne más anyukák veleménye, hogy kinél mi volt, vagy lenne az a pont ahol azt mondja hogy vége.


2023. ápr. 18. 20:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
De ha férje nem fogja fel és nem akarja, akkor minek áll le vele veszekedni, vagy elmagyázni? Fölösleges...
2023. ápr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
# ez van hogy én mindent értek, csak ő nem :)
2023. ápr. 18. 21:37
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt írta valaki, nem fog úgyse válaszolni olyan, aki több gyerekkel elvált. Hát tessék. Ugyanúgy, mint a kérdezőnél, nálunk is egy hosszú út vezetett odáig. Nem egészen ugyanez volt a helyzet, de amikor ex azt sem tudta, hányadik osztályba jár a gyereke, akkor már nálam is rohadtul betelt a pohár. Szóval nem biztos, hogy a legnagyobb csepptől csordul ki. Azóta már 2x eltelt, férjhez mentem, gyerekek is születtek. A mostani férjem fogta az első házasságból született lányom hosszú haját, amikor hányt. A fiammal ő jár falat mászni meg hegyekbe biciklizni. Csak ilyen apróságok. Pedig nekem nem volt ilyen támogató hátterem semmilyen értelemben, mint a kérdezőnek.

Bocs,hogy hosszú lett, de még mindig indulatba jövök. És egész este tudnék mesélni. Ja, én is 10 évet szenvedtem, várva, hogy hátha. Soha többé nem tenném.

2023. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
77%

Nalam bejott ez az angliai pelda


Hajnalban felkeltem osszepakkoltam es elmentem 2 napra. Anyam es anyosom tudta. Kapott egy szep levelet h milyen napirend van arra a let napra. Anyam es anyos is renezett suttyomba h baj ne legyen.

A levelben benne volt h ne hivjon mert kivettem lez nap szabit. Pihenek!


Halistennek nem volt baj es megvaltozott. Na nem 2 nap altt. De rajott h nem piskota amit en minden nap csinalom. Szepen fokozatosan egyre tobbet segitett be. Oke oltari balhet csinalt mikor hazajotzem. De mondtam h ez az o gyereke is az o otthona is tennie kell erte. Pont. Kifogas nincs. Vagy lelephet de akkor tobbet be nem engedem a hazba.

2023. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
23 köszönöm, remélem hogy vannak még jó példák. Örülök hogy neked sikerült.
2023. ápr. 18. 21:44
 26/36 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a válásra adott reakció furcsa.


Nem az, hogy megijed, hogy válni akarsz, vagy elgondolkodik, hogy mit csinál rosszul, hogy ide jutottatok, hanem “hülye vagy, hogy ezt akarod”. Ez a pasi vagy nagyon el van tájolva, vagy nárcisztikus vagy szeretője van.

2023. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
66%

A lepontozas nem ertem.

Nalunk bejott ez a modszer. Nehez volt de most igy 18 ev hazassaggal a jatam mogott azt mondomegerte drasztikusan a falhoz allitani a ferjem. Hiaba mondtam ha nem tapasztalta meg elesben h nekem mennyi a dolgom. Beszelhettem hisztizhettem legyintett. Aztan volt a tv-ben ez a aorozat ahol hasonlo apakat vettek ra h vegigcsinaljak a feleseg par napjat. Majd egy utankovetes 1 ev mulva.


De te ugy dontesz ahogy akarsz. Ha eleged van nyugodtan vagd ki a fenebe a ferjed. Megteheted nem kell a beleegyezese a valasba.


Masik opcio ja nem vagy eleg eros ehhez a terapia. Vagy elrangatod vagy elmesz egyedul es aegit h osszeszedd az erod.

2023. ápr. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
60%

18 évről beszélsz utolsó, itt meg 4 és másfél éves gyerekekről van szó basszus. Majd persze, anyós meg após fog leskelődni, beállni mint az őr. Aha, akkor eddig miért nem mentek segíteni a kérdezőnek, vagy az még nem jutott eszedbe, hogy rájuk tukmálja a kicsiket mert neki dolgozni kell? Nem megoldás, hogy szabizgatsz, amikor ennyire picik a gyerekek és akármi történhet velük.

Ott is balhé lett, a kérdezőnél is lenne mikozben a gyerekek végighallgatnák, megijednének.Kockázatos lépés, ami nem biztos egyáltalán, hogy sikerrel jár, akkor miért is kockáztatna? Mibe fogadunk, hogy lehet, hogy egy ideig működne, mert tételezzük fel beijedne, hogy ki fog mosni, főzni stb. aztán visszaállna minden a régi kerékvágásba.

Egy gyerek és 3 között is azért van különbség, dolgozik is, nem lehet eltűnni, levélkét írogatni, a gyerekeket otthagyni.

2023. ápr. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is válnék.
2023. ápr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
72%

28as

A 18 ev a hazassagunk nem a gyerekek eletkora volt 🤣

Kerlek erto olvasas!


Az h nekem jo a viszonyom veluk az miert baj. Megertettek mi a baj. Kertem a segitseget megkaptam. Nekik is az volt a fontos h normalis apa mellet noljenek fel az unokaik.


Es de pontosan szabizgattam mert nekem is kijar a enido (akkoreg nem hivtak igy) kell a feltoltodes. Szoval nalunk minden evben van 1 hetem sajat magam nyaralni. Neki is. Plusz havi 1 hetvege. Mert nem lehet 24/7ben anyanak lenni! Kimerito.


Nalunk nem allt vissza. Egyszeruen kozoltem ha ha nem veszi ki a reszet akkor kalapkabat. Rajott h megiscsak fontos a csaladja a gyerekei. De kellett neki az h kapjon egy kisebb pofont. Eszre tert.


De nem garancia h a Kerdezo ferje is eszre ter. Ettul fuggetlenul ez egy megoldasi javaslat. Nem kotelezo elni vele. A sajat pledam irtam le ennyi. Ha segit orulok ha elveti akkor ez van. Mas elet masentalitas mas megoldas.

De az a jo ha tudsz valogatni aegoldasi lehwtosegek kozul. Nemde?

2023. ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!