Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi van annak a fejében, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi van annak a fejében, aki nem hiszi el, hogy válás lesz?

Figyelt kérdés

Többször mondtam már neki, hogy válni fogok, 2 hónapja megmondtam neki, hogy költözzön el június végéig, de csak röhögött és nyomkodta tovább az egerét. Egyszerűen nem értem, hogy mi van az agyában. Most meghívta hozzánk a rokonait 2 hétre anélkül, hogy engem megkérdezett volna. A lakásunkban csak nekem és a testvéreimnek van tulajdoni hányadunk, neki nincs. Őket megkérdezte, hogy jöhetnek-e a rokonai, engem nem, csak bejelentette, hogy meghívta őket. Mondtam, hogy nekem ez nagyon kellemetlen, így is nagyon zsúfolt a lakás, én eleve a hallban élek a kisgyermekünkkel, nulla magánszféra, csak neki van saját szobája, meg még egy tároló szoba, szóval nem akarom, hogy ott lakjanak 2 hétig. Ennek ellenére csak közölte, hogy jönnek és vagy segítek helyet csinálni nekik vagy kidobálja a dolgainkat, hogy legyen hely, ő meg beköltözik hozzánk. Mondtam neki, hogy ebben ő engem nem kérdezett meg és a kérésem is ignorálta, hogy aludjanak máshol és hogy nem is értem, hogy merte ezt megcsinálni.

Mire azt mondta, hogy jaaa, ő azt nem vette komolyan, besorolta az olyan “hülyeségeim” közé, hogy válni akarok, meg költözzön el!

Egyszerűen nem értem, mi van a fejében, teljesen komolyan mondtam mindkettőt. Oké, egy évig csak mondtam a válást, de most már a keresetet fogalmazzuk az ügyvéddel. De azt meg miért ne mondtam volna komolyan, hogy költözzön el? Semmit nem segít semmiben, csak videojátékozik egész nap, nem lehet kérni tőle semmit, mindenen felkapja a vizet, nem lehet vele két szót se váltani, bunkó, s amikor mondom, hogy na helló, akkor azt hiszi, hogy csak viccelek?!



2023. júl. 5. 23:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%

Kényelmes neki a szituáció.

Ha nincs tulajdoni része, kirakhatod, akkor is, ha ő ezt nem veszi komolyan.

2023. júl. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, mi jár a fejükben, de az én exem is ilyen volt. Akkor hitte el, hogy vége, mikor lett valakim, és közöltem, hogy márpedig én ide fogom hozni, akár itt van, akár nincs. És még neki állt feljebb, hogy milyen váratlanul érte ez a dolog, pedig egy éve mondogattam neki, hogy le szeretném zárni vele (szintén az én lakásomban élt, szintén van gyerek is).
2023. júl. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
12%

Először váljatok el. Addig nem rakhatod ki míg nincs jogerős ítélet.

Ha elváltatok akkor kirakhatod, ha az itéletben ez külön benne van

Addig csak hőböghetsz.

2023. júl. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
3: A kérdésem nem a kiköltözéséről szól, hanem a gondolkodásáról. ;) Legfőképp azt nem értem, honnan jön az ötlet, hogy nem gondolom ezeket komolyan. Én legalábbis nyakig stressz vagyok mellette, ő meg jelen sincs, vagy ha pont igen, akkor abból csak konfliktus van, ebbe szerintem teljesen beleillik a válás, mégsem hiszi el? Azt hiszi, hogy nekem ez szórakozás vagy egy normál kapcsolat az ilyen??? Vagy hogy bármit megtehet, mert úgyis hozzá vagyok kötve? (De ez se igaz.)
2023. júl. 6. 00:46
 5/41 anonim ***** válasza:
89%

5

Igen, bármit megtehet. És meg is teszi.

Ez eddig csak fenyegetés üres szavak. Mért kellene k9molyan venni téged?

2023. júl. 6. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

#6: na, te vagy az én emberem, világítsd már meg ezt nekem a másik oldalról!

Pont azért mondtam, mert még reméltem, hogy sikerülhet esetleg megbeszélni a problémákat ennek mentén. Tehát ha mondom, hogy bizonyos tényezők a válás felé sodornak, akkor esetleg visszafordítható a folyamat. Nem fenyegetőzés: segélykiáltás. De ha teljesen ignorálja ezeket, akkor nyilván nincs lehetőség a helyzet fejlesztésére. Ha meg már bent van a válókereset a bíróságon, meg már el is költöztem, akkor meg mit lehetne már fejleszteni? KÉSŐ!

Ezt nem értem, hogy mi az értelme a hozzáállásának, hiszen mit ér azzal, ha “bebizonyosodik” számára, hogy tényleg válok és tényleg kereshet másik lakhelyet? Ha már tényleg menthetetlen lesz az egész? Az én álláspontom meg: ha akár egyszer is komolyan vette volna az érzéseimet, megéléseimet, amik ide vezettek, akkor el se jutunk idáig.

Te biztosan látod ebben a logikát, ha azt kérdezed, hogy miért kellene engem komolyan venni. Mert azt még érteném, hogy ha olyan dologról van szó, amit különösebb tét nélkül látványosan elő kell készíteni, és így “észreveszi”, hogy “komolyan gondolom”, de a válás a keresetlevél beadásával kezdődik!

2023. júl. 6. 03:49
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Az van a fejében, hogy eddig csak fenyegetőztél, de semmi látványos lépés nem történt részedről. Így most sem tudja komolyan venni azt, amit mondasz. Majd akkor elhiszi kérdező, ha látja, hogy történik valami. Addig csak üres szavak maradnak számára.
2023. júl. 6. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek mögötte tettek, semmi, csak a duma van.ezért
2023. júl. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Te magad leírtad a választ.

Azért nem hiszi el, mert tulajdonkéopen nem akarsz válni, csak mondogatod.🤷‍♀️

2023. júl. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is csak dumáltál, mitől féljen? Tégy valamit végre ami több mint szájtépés.
2023. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!