Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Belefáradtam a macerálásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belefáradtam a macerálásba mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy olyan gonddal bajlódom amit úgy hívnak volt nejem.

Már elváltam lemondtam a gyerekeim részére az összes ingóságomról, semmit nem hoztam el magammal.A gyerektartást minden hónapban fizetem hozzáteszem hogy létminimumból.Nekem egy kávé vagy valami megvétele is gondod okoz ...miközben ő 2 méteres metszett tükröt vásárol magának na mind1 nem ez a lényeg.Van egy közös tulajdonú ház amiben ő él a gyerekekkel ,ezzel semmi baj nincs. Tudni kell ezen van hitel .Amit úgy gondol hogy a felét állnom kellene,vagy ha más nem mondjak le a házról..de kérdem akkor nekem 17 év után nem jár semmi csak a fizetnivaló?Mondjuk ezt a gyerekeimtől nem sajnálom.Nem tudja megérteni többet nem tudok fizetni ,albérletben élek szinte semmim nem marad.De mit tegyek a folyamatos zaklatás ellen...belefáradtam az egészbe


2010. okt. 14. 09:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
És ha a részedet a gyerekeidre íratnád?
2010. okt. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Amin hitel van,tehát nincs kifizetve az valójában nem a tiétek,hanem a banké.Akkor osztozkodhatnátok rajta,ha nem lenne rajta hitel,mert akkor valóban lenne min....

Nem jár neked semmi?Dehogynem amit kifizettetek annak a fele.Arról lemondhatsz (nem tudom mekkora összeg),és akkor fizetheti ő a többi hitelt.Vagy megváltok a háztól,és senki sem fizet.Én nem fizetnék a helyedben,minek?Jó-jó a gyerekeknek,de akkor te hogyan építesz új életet?


34/N

2010. okt. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És ha visszaköltöznél, a te házad is és albérletben laksz?
2010. okt. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Na de miért is iratná már most a gyerekeire a felét, mikor semmije sincs ezen kívűl?! Ne tedd, mert megbánhatod. Fizesd a kirótt tartásdíjat, amennyire birod. Szerintem akkor volna jogos a ház felének a törlesztése részedről, ha ott laknál. Na de úgy, hogy te a létminimumból albérletben tengődsz, jogtalannak tartom. A volt feleséged birtokon belül, van. Hamarosanm fog is találni olyan embert, akivel majd éli világát abban a házban, aminek fele jogilag a tied. Akármilyen szegény is vagy, bízz meg egy normális ügydvédet, aki segit rendbe tenni az ügyedet.
2010. okt. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam ilyen hamar érkezik válasz..

Olvasom mit írtatok.A házba semmi téren nem mennék vissza és itt a gyerekek érdekét nézem jobban vitába nőjenek fel??

Sokat gondolkodtam hogy eladom a házat vagyis el kell hogy adjuk ,akkor nem lenne hitel.De akkor kivel ba**ok ki az exemmel?Ez a baj hogy nem...csak a gyerekeket nézem,és én inkább tovább kínlódók csak a szekálást nem bírom.Ha lemondok a részükre,akkor már tudja törleszteni??Érdekes dolgok ezek:)

2010. okt. 14. 10:25
 6/19 A kérdező kommentje:
Jaj ezt még hozzáfűzöm.A válási papiron lemondtam egy olyan dologról,amit ha kérek még neki kellett volna fizetnie hogy a lakásrészem használja...De tisztába vagyok hogy neki is nehéz (egy 120 m2 fullos lakásban)
2010. okt. 14. 10:31
 7/19 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kéne beszélnetek a helyzetet, nem tudom milyen nemű gyerekeitek vannak, vagy hny szoba, de mondd meg neki, hogy csak akkor vagy hajlandó fizetni a hitelt, ha visszaköltözhetsz és saját helyet kapsz. Akár meg lehet próbálni az egy fedél alatt élést, külön dolgokkal. Legalább a gyerekeidnek is közel lenne az apjuk. Bár ha nagyon nem megoldható, hogy külön szobád legyen, akkor nem tudom...
2010. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Hát igen a 120 nm3-es fullos lakás a megváltozott helyzetetekben luxus.Olyasmi amit nem engedhettek már meg magatoknak.Ha ő,ha te,ha közösen fizetitek is luxus.

Nem gondolkodsz rosszul,viszont az exed egy ki belátással lehetne.Mindenki számára,(gyerekeknek is)a megoldás egy 70 nm3-es fulos hitel nélküli lakás lenne.És olyan tulajdonjogban ahogy megegyeztek.Jó a hozzáállásod,de ha tovább rágja a füled akkor az csak a viszony megromlását okozza.

Én nem kérnék ilyet a férjemtől ha elválnánk.Alkalmazkodnom kellene a megváltozott helyzethez....

2010. okt. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
mondj le a részedről, de fizessen ki...a hitel meg a te neveden is van, ergo muszáj fizessed...
2010. okt. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Az a baj ebbe kívülálló nem lát bele.

Ő fizeti a hitelt havi 40ezer...

Én az albérletet havi 36 ezer..

annak értelmét nem látom hogy lemondjak róla,hisz ha 1x nem leszek a gyerekeké marad akkor is.Annyi szemé*ség meg van már bennem is így a házzal nem tud maga mit tenni.

2010. okt. 14. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!