Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Belefáradtam a macerálásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belefáradtam a macerálásba mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy olyan gonddal bajlódom amit úgy hívnak volt nejem.

Már elváltam lemondtam a gyerekeim részére az összes ingóságomról, semmit nem hoztam el magammal.A gyerektartást minden hónapban fizetem hozzáteszem hogy létminimumból.Nekem egy kávé vagy valami megvétele is gondod okoz ...miközben ő 2 méteres metszett tükröt vásárol magának na mind1 nem ez a lényeg.Van egy közös tulajdonú ház amiben ő él a gyerekekkel ,ezzel semmi baj nincs. Tudni kell ezen van hitel .Amit úgy gondol hogy a felét állnom kellene,vagy ha más nem mondjak le a házról..de kérdem akkor nekem 17 év után nem jár semmi csak a fizetnivaló?Mondjuk ezt a gyerekeimtől nem sajnálom.Nem tudja megérteni többet nem tudok fizetni ,albérletben élek szinte semmim nem marad.De mit tegyek a folyamatos zaklatás ellen...belefáradtam az egészbe


2010. okt. 14. 09:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez így róka fogta csuka és gyakorlatilag mindkettőtök élete élhetetlen.


Ő azt fogja hajtogatni, hogy nem akarja fizetni az összes hitelt addig, amíg a lakás 50%-a tiéd. Gyakorlatilag a Te vagyonodat növeli azzal, hogy fizeti a Te részed után is a törlesztőket. Az még közel nem biztos, hogy a gyerekeiteké lesz valaha ez a lakás, hiszen, még mindkettőtök kezdhet új életet, de kérheti a bíróságon a közös tulajdon megszüntetését is.


Te viszont azzal érvelhetsz a hitel törlesztője ellen, hogy albérletbe kényszerültél, ezért kiadásod keletkezett, miközben lakhatnál a közös otthonban Te is.


Tudod mit gondolok? Azt, hogy Ti tudatosan, szándékosan tartotok most be egymásnak és amíg a gyűlölet, a lila köd nem hagy alább, addig mérgezni fogjátok egymás életét.


Ha valóban rendezni szeretnétek ezt a helyzetet, lenne rá megoldás, de egyelőre még ott tartotok, hogy valódi megoldásokat akarjatok egymás tönkretétele helyett.

2010. okt. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
jav. "egyelőre még ott NEM tartotok"
2010. okt. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ja, persze, a gyerekeké marad...

El ne hidd!!!

Úgy, mint nálunk...foggal körömmel kapaszkodott a házba, most 3év után meg eladja...

Fordulj ügyvédhez, az majd megmondja, hogy mit lehet és mit nem.

2010. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha ő lakik a házban akkor neked jogod van lakáshasználati díjat kérni. (ha 50-50%-ban vagytok tulajdonosok, akkor ez kb. az albérleti díj negyedére jön ki.) Ezt a bírónők szeretik elhallgatni, nehogy eszébe jusson a másik félnek. Ezt a pénzt követeld a volt nejedtől hatóságilag. Viszont ne tudd be a törléesztésbe, mert a végén majd még azt mondja, hogy neki több jár, mivel ő fizette a törlesztést. Kérd el tőle kp-ben, és fizesd belőle be a törlesztést. Nem tudom mennyi a havi részlet, de ha szerencsés vagy még marad is belőle.
2010. okt. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%

Már neharagudj, te te egy nagy marha vagy. Állj már a sarkadra. Pont így tolsz ki a gyerekeiddel, hogy ráhagysz mindent egy ilyen nőre. Aztán majd ha elherdál mindent és tényleg semmi sem marad a gyerekeidnek, akkor meg késő lesz siránkozni. Ami a tied, az neked jár. Kár volt elköltöznöd is. Legalább heti egy napot tölts otthon, amivel jelzed, hogy nem költöztél el, csak a veszekedés miatt nem vagy mindig otthon. Ha meg már neki ítélték a lakást, akkor kérj lakáshasználati díjat, és az ingóságaid ellenértékét számmíttasd be a részedbe.

Ne a nejed érdekeit nézd. Ő nézte a tiedet? Mert ha igen, akkor nem váltatok volna el.

2010. okt. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
A gyereknek jár a tartásdíj. (A feleségednek is ugyanannyit kell beletenni a gyereknevelésbe, végül is kettőtöké, nem csak a te gondod az anyagi része.) A házból neked is jár rendesen. Nézz utána a jogi vonatkozásoknak, megéri.
2010. okt. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A megoldás:


kereset a bíróságra, tárgy, közös tulajdon megszűntetése. A bíró megoldja ezt, ne fájjon a fejed.

2010. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Adjátok el a házat, a nejednek és a gyerekeknek is könyebb lenne egy kisebb lakásban, kevesebb rezsi, nincs hitel, ha az ex nem képes ezt belátni állj ki magadért és intézd te a dolgokat.

Ha anyagilag mindketten tönkre mentek a 2 gyerek szív a legjobban.

2010. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Amatőr, miért nem számoltál kicsit előre mikor minden ingatlant odaadtál?
2010. okt. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!