Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családjogi törvény miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családjogi törvény miért nem védi a törvény teljes erejével és szigorával a házasság intézményét?

Figyelt kérdés
Elsőrban arra gondolok, hogy ha valaki nem szeretne válni, hogy a CSALÁDOT összetartsa ezzel a lépéssel akkor a fent említett törvény és és a bíróságok ítélkezési gyakorlata miért nem akceptálja ezt?
2009. jan. 1. 17:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre kérdéssel válaszolok:

iszákos férj veri a feleségét és kiskorú gyerekeit, asszony menekülne válna, a férj nem akarna, és a férj "családösszetartó" válni nem akarása mellett döntenének, nem választanák el, szerinted ez jó döntés lenne?

rokoni körben volt ilyen család, hála Istennek elválasztották őket, de a gyerekeken bár már mindkettő felnőtt és idősebbek, mint én, meglátszik a gyerekkori terror, mindkettő önállótlan felnőtt

2009. jan. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Ez jó kérdés de ha valaki válni akar, akkor szerintem azt a felet nem lehet arra kényszeríteni, hogy NE tegye. Ha neked van valakid és nem érzed jól magad a kapcsolatban, nem szereted az illetőt, akkor az milyen lenne, ha nem hagyhatnád el??? Attól mert az emberek házasságban élnek nem rendelkezhet senki felettük és nem kötelezhetik arra, hogy ne váljon el. Ha el akar menni úgyis elmegy, elköltözik, max nem tudná hivatalossá tenni.

A másik... ha valaki válni akar, akkor az a kapcsolat nem jó. Nincs szerelem, vagy tisztelet megbecsülés stb. Persze két ember együtt maradhat így is, de ne felejtsük el azért, hogy egy család nem attól család, hogy van apa anya meg a gyerek. Egy család attól család, hogy megvan a szeretet a tisztelet, hogy megbecsüljük a másikat. Mi értelme akkor a családnak, ha a szülők ölik egymást állandóan??? Ha mondjuk apa állandóan veri anyát és a gyereknek ezt végig kell nézni??? Ha mondjuk apa sosincs otthon, mert épp nőzik??? Ha mondjuk az anyuka meg van kattanva, és nem dolgozik, otthon van egész nap, nem csinál semmit, apuka meg napi 22órát dolgozik, hogy eltartsa a semmirekellő feleségét??? Nem minden esetben az a jó ha két ember együtt marad, akkor is ha már rég el kéne válniuk.

2009. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Ha valaki menni akar nincs értelme visszatartani.

Inkább jobban meg kellene gondolni a házasságot,nagyobb felelősségtudat kellene egyes emberekbe.Mert abban igazad van,hogy nagyon sokan teszik tönkre a házastársukat és a gyerekeiket felelőtlenül önző módon.Amíg csak 2 emberről szól a történet,addig talán elfogadhatóbb ha vége,de amikor már ártatlan gyerekek is vannak akkor jobban meg kellene gondolni a dolgot.Vagy ilyen embereknek nem kellene gyereket vállalni.A férfiak szokták a szeretőiknek beadni,hogy ők nem is akarták,rossz a házasságuk...stb..de a legtöbbje mégis marad.Persze ezt is csak ostoba nők hiszik el,akik megelégszenek a szerető szereppel.Kevés a tisztességes családszerető ember sajnos.

2009. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyetértek mindkét válaszoló okfejtésével. A probléma ott van, hogy amennyiben a válás bekövetkezik egész egyszerűen annak a gyerekek isszák meg a levét. Érzelmileg, lelkileg és a napi életvitekl tekintetében is. Az Anyuka olyan munkarendben és időben dolgozik, hogy gyakorlatilag az Apa gondoskodik a gyerekekről. A magyar bíróságok ítélkezési gyakorlata pedig olyan, hogy gyakorlatilag nem ítéli oda az Apának a gyerekeket még ha Ő tudná is gyakorlatiasabban a gyerekek életkorának igényeinek megfelelően ellátni és nevelni a gyerekeket. Széllel szemben pedig, ugye... Nem lehet. Ezért írtam ki a kérdést. Még mindig a kisebbik rossz lenne a válás megakadályozása.
2009. jan. 1. 18:14
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert senkit nem lehet kényszeríteni arra, hogy olyasvalakivel élje a mindennapjait, akivel nem akarja. Te is csak ürügyként használod a gyerekeket, valójában a feleségeddel akarsz maradni akarata ellenére, pedig egy egyoldalú kapcsolat neked is megalázó lenne. Hagyd elmenni ezt a szekeret, majd jön másik! A gyerekeket meg ne használjátok fel a kettőtök kicsinyes játszmáihoz. Több olyan elvált párt ismerek, ahol közös felügyelettel, mindent megbeszélve továbbra is együtt nevelik a gyerekeket (pár nap itt, pár nap ott), szóval nem kell feltétlenül csatatérré válnia a korábban összetartó családnak. Mindenesetre fogadd el, hogy a te ragaszkodásod nem elég a házasság összetartásához, ahhoz kölcsönös vonzódás kell.
2009. jan. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem biztos, hogy a válásnak issza meg a gyerek a levét.

Az én szüleim nem váltak el, 25 év házasság, már rég el kellett volna válniuk, folyamatosan veszekednek, az utóbbi időben már össze is verekednek, apám lógatja a lábát, anyukám tanítói mivoltát semmibe veszi...

Mindezeknek az az eredménye, hogy idegileg ki vagyok merülve, nem tudok a tanulmányaimra 100%-ig koncentrálni, pedig kéne, mert idén diplomázni szeretnék, már a szakdolgozatnál járok, de ebben a légkörben nem lehet odafigyelni semmire. Februártól fogok dolgozni, hamarabb nem találtam (diákmelóra meg már nincs lehetőségem), és csak akkor kezdek majd úgy állni anyagilag (! kezdek, ki tudja, mikor leszek biztos helyzetben), hogy elköltözhessek innen bárhova, csak nyugisabb legyen.


Én annak iszom a levét, hogy a szüleim nem váltak el.

2009. jan. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
8%
Egyetértek a kérdezővel. A válásnál szerintem nemigen van rosszabb egy gyerek számára. Az csak a felnőtteknek megnyugvás, kombinálva "a gyereknek is jobb így" önhitegetéssel.
2009. jan. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
21:12-es olvasd már el a korábbi hozzászólásokat, biztos, hogy azokat olvasva is így fogod gondolni? Éltél már iszákos apa mellett gyerekként, aki vert, és verte anyádat? Éltél már úgy, hogy semmi nyugtod, mert minden nap a balhét hallgatod, és gyerekként nem szólhatsz bele? Ezek jobbak szerinted gyerekként, mint elviselni a válást és utána nyugibb a helyzet? Álljon már meg a menet. Igenis van, amikor külön kell menni, mert mindenki belerokkan idegileg, ha nem mennek külön.
2009. jan. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, aki élt már iszákos, agresszív apa mellett, annak a gyereknek válás maga a mennyország. Az én apám ilyen volt, szörnyű gyerekkorom volt, anyám mégsem vált el, mert szegénynek nem nagyon lett volna hova mennie, meg félt, hogy nem lesz pénze ránk. Soha az életben nem fogom tudni feldolgozni ezt a gyerekkort, és mindig azt kívántam, bárcsak váltak volna el. Szörnyű volt nap-mint-nap rettegésben élni, hogy megint milyen kedve lesz este, mikor hazaér, és miért fogja megint szétverni a családját, és minden zajra ugrani, reménykedve, hogy nem anyát veri.


Szerintem igenis lehetőséget kell adni a válásra, mert sokkal rosszabb dolgok is léteznek egy gyerek számára, mint a válás.

(Szerintem sokkal szörnyűbb, ha az anyádat verik a szemed láttára, mint egy válás)

2009. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, az általad felvázolt helyzet sajnos ritka eset.:( A válaszokban olvasott iszákos apa viszont nagyon is elterjedt. Nem lehet egy ember személyi szabadságát ilyesforám korlátozni. Ha titltják a válást akkor már arról is gondoskodni kell(a családösszetartás érdekében) hogy ténylegesen együtt maradjanak. azaz szinte be kellene börtönözni a régi otthonába a válni akaó felet. Ez sehogyan sem működik.
2009. jan. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!