Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A családjogi törvény miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családjogi törvény miért nem védi a törvény teljes erejével és szigorával a házasság intézményét?

Figyelt kérdés
Elsőrban arra gondolok, hogy ha valaki nem szeretne válni, hogy a CSALÁDOT összetartsa ezzel a lépéssel akkor a fent említett törvény és és a bíróságok ítélkezési gyakorlata miért nem akceptálja ezt?
2009. jan. 1. 17:45
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Örülök a sok kommentnek és annak is, hogy olyan kérdést tudtam kiírni amely nem szokványos. Köszönöm MINDENKINEK mégegyszer aki reagált rá!!!!

Az utolsó írás alkotójának szeretnék válaszolni néhány mondatban.

A gyerekek 12 ill. 10 évesek és különböző neműek és egyéniségüek. Így aztán különbözőképpen reagálják le a kialakult helyzetet. Ők a szívük szerint azt szeretnék ha együttmaradnánk és együtt lenne működőképes a család. Sokat beszélgettünk és beszélgetünk erről. Jómagam is elvált szülők gyermeke vagyok és igyekeztem ettől megóvni a srácaimat is. Mert baromira nem jó dolog hol az egyik hol a másik szülőhöz jönni-menni.Ezt gyerekfejjel megéltem és megtapasztaltam. De azt be kell ismernem, hogy valamit nagyon elrontottam mert a gyerekeimet nem tudom ettől megóvni.

Az életvitelről csak annyit kérdezek és írok, hogy az Anya amennyiben neki ítélik a gyerekek felügyeletét mennyiben tud majd annak megfeleni ha minden másnap 04 órától jó esetben este 22 óráig dolgozik?! Amelyik nap meg nem megy dolgozni akkor szinte egész nap alszik mert az előző napot valahogy ki kell pihennie. Ki viszi a gyerekeket iskolába? Ki ad nekiki enni-inni? Ki tanul velük, ki nézi át a leckét? Ki végzi a háztartási munkát, ki intézi a bevásárlást? És sorolhatnám még a napi teendőket. Nincs az a magyar bíróság amely a leírtakat figyelembevéve is megonndolná egyáltalán azt, hogy ki is az aki a gyerekek érdekeit, igényeit jobban "kielégíti"(elnézést a kifejezésért), mert a bírói gyakorlat teljesen ANYAPÁRTI.

Remélem mostmár ennek fényében talán más megítélésben részesülök. Úgy látom egyébként itt is jobbára a NŐK dominálnak és Tisztelt Hölgyeim mindenféle bántás nélkül írom, hogy nagyon egyfajta látásmódból szemlélik a világot és a férfi nemet. Csak kérdezem : minden férfi csak szemét, részeges, durva ...stb lehet? Ha valakinek sokáig azt mondják hogy ROSSZ, akkor egy idő után úgy is fog viselkedni mert ezt várja el tőle a környezete.

Örülnék annak ha egyszer felragyogna az a nap mikor mindenki de MINDENKI a jog előtt egyenlő lehetne!!! Azonos esélyekkel. De addig nem marad más csak a küzdelem.

De már egyébként ami válást illeti döntöttem, döntöttünk. Elegendedem a párom, tudom, hogy "nedm az én lovam". Ami a gyereket illeti még át kell beszéljük a dolgokat. A vagyoni kérdésekben pedig nincs vitánk egymással.

Ennyi röviden és tömören a story.

2009. jan. 3. 21:33
 22/22 anonim ***** válasza:
87%

Szia.


01-02 15.05-ös vagyok.

Jól le lettem pontozva,hogy miért,nem értem,én legalább egy "sikerválást" írtam le,és mégis lehúztatok,kösy...

Kedves Kérdező!

Én is nő vagyok,méghozzá férjem szerint a nagybetűs kategóriából,de mégis Veled értek egyet 90%-ban.

Abban nem értek Veled egyet,hogy együtt kell maradni,sztem a béke kedvéért,és 2 ember boldogságáért el kell válni,ha egy házasság megromlott.Ha valaki menni akar,hadd menjen...Sztem az a jó király,aki segíti népét,nem az a jó,aki uralja.Ezt arra értem,hogy tudok én is olyan házasságról,ahol az egyik fél még szerelmet érzett,de a másik már nem,és rájött a "szerelmes" fél is,miután szétmentek,hogy jobb így nekik,mert legalább barátok maradtak.Remélem érted mire gondolok.

Abban viszont egyet értek veled 100%-ig,hogy a mai magyar HÖLGYTÁRSADALOM kicsit elvan magával szállva,mert ők az ANYÁK.(na megint le leszek pontozva....)DE közben nem látják meg a saját szemükben a gerendát,hogy bizony sokszor egy férfi többet megtesz egy házasságért,mint a nő maga(kérdem én,ki dolgozik két ember helyett,mikor anyu otthon van a babával?),és csodálkozik és óbégat,mikor a pasi egy jobb és szebb jövő reményében dobbant egyet,és lelép....

Azt hiszi nagyon sok nő(TISZTELET A KIVÉTELNEK,akinek nem inge...),hogy azért,mert ő gyereket szült,már teljesítette a házastársi kötelezettségeit,és már nem kell olyan szexistennőnek,olyan szexisnek,simulékonynak lenni,mint anno,gyerek előtt.Itt szoktak a bajok kezdődni.

ÉN csak azt akarom ezzel mondani,hogy legjobban mindig az kiabál,akinél már oltják a házat,akinél még lángol,az pedig csendben van.

Ha a magyar törvényhozás nem CSAK IS anyapárti lenne,hanem pl.a Te esetedben figyelembe venné azt,hogy milyen sz.r lesz a gyerekeidnek egy olyan anya mellett,aki vagy nincs otthon,vagy egész nap döglik,és nem foglalkozik a gyerekeivel,mert annyit dolgozik,akkor sztem meglepően sok gyerek lenne elhelyezve apukájánál.

Viszont nőtársaimmal nagy egyetértésben azt is ki kell nyilvánítanom,hogy sajnos sok olyan pasi is van ma Mo-n,aki az iszákosságával,és erőszakosságával teszi tönkre a kapcsolatukat.(mondjuk láttam már olyan családot,ahol apuka a félrek.félés helyett inkább a piát választotta,mert anyuci szülés után finoman szólva frigid lett)

Egy szónak is száz a vége,én is azt mondom,hogy a bíróságnak jobban kellene megnézni az anya-apa viszonyt,hogy ki bírja jobban a gyerekeket eltartani,mert a mostani törvényhozás nagyon részrehajló az anya irányába.

De még mindig azt mondom,hogy el kell válni,ha a házasság már csak gyötrődés.


(Kíváncsi vagyok,hány óra alatt leszek 0%-os...)


Üdv

2009. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!